Relacja z meczu Huragan Morąg - Stomil Olsztyn

Sparing - zima 2020/2021 (16.I.2021 r.) Koniec Ostróda (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Żeromskiego 36, 14-300 Morąg
Huragan Morąg 2:6 Stomil Olsztyn
0:1
60' (k) Rafał Lisiecki
90' zawodnik testowany
Bramki Huragan Morąg:
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (31 92. Jakub Kanclerz, 61 1. Viacelavs Kudrjavcevs) - 18. Janusz Bucholc (46 30. Damian Sierant), 96. Damian Byrtek (46 24. Jakub Tecław), 6. Rafał Remisz (46 26. Wiktor Biedrzycki), 29. Jurich Carolina (46 4. Jakub Mosakowski), 99. Kirils Iļjins (46 21. Mateusz Jońca) - 20. Wojciech Łuczak (46 8. Koki Hinokio), 19. Maciej Spychała (46 33. Jonatan Straus), 7. Krystian Ogrodowski (46 77. Hubert Świder), 9. Sam van Huffel (46 16. Hubert Szramka) - 90. Dawid Gruchała-Węsierski (46 12. Adrian Szczutowski).

Stomil Olsztyn rozgromiał 6:2 III-ligowy Huragan Morąg. Mecz odbył się na sztucznym boisku w Ostródzie.

Trener Adam Majewski podzielił skład na dwa zespoły, które zagrały po 45 minut. Ze względów zdrowotnych w Ostródzie nie pojawili się Grzegorz Kuświk i Matusz Skrzypczak.

Jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się I połowa, w której Stomil miał kilka sytuacji, ale wykorzystał tylko jedną. Strzałem z 6. metrów prowadzenie Dumie Warmii dał testowany napastnik z Bałtyku Koszalin Dawid Gruchała-Węsierski.

Prawdziwa strzelanina rozpoczęła się po zmianie stron i składu Stomilu. Rozpoczął już w 47. minucie Damian Sierant strzałem z 10 metrów. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się  Hubert Szramka, wykorzystując zagranie Kokiego Hinokio. W 59. minucie Szramka zagrał ręką w olsztyńskiej szesnastce a pewnie jedenastkę na gola dla Huraganu zamienił Rafał Lisiecki. Stomil odpowiedział dwiema bramkami w trzy minuty.

W 63. Jakub Tecław wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Jońcy z rzutu rożnego i strzałem głową pewnie umieścił piłkę w bramce. w 66. Adrian Szczutowski (Wisła II Płock) zamknął dobry rajd Sieranta i z 5 metrów pokonał bramkarza. W 73. minucie Jakub Mosakowski zdecydował się na strzał z 28 metrów. Piłka poszła po długim rogu i tuż przy słupku wpadła do bramki. Wynik spotkania ustalił Huragan. W 90. minucie zawodnik z Morąga strzelił na 2:6 i sędzia zakończył spotkanie.

W piątek 22. stycznia Stomil wyjedzie na obóz do Siedlec podczas którego rozegra sparingi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Wisłą Puławy i Legią Warszawa.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:20:25

90' Koniec meczu.
90' Huragan trafia na 2:6 i za chwilę sędzia kończy mecz. 104
83' Sierant strzela, bramkarz odbija piłkę przed siebie, która spada pod nogi Hinokio. Ten zamiast strzelać, chce wyminąć bramkarza i ostatecznie nie strzela. 1
73' Mosakowski decyduje się na strzał z 28 metrów. Piłka wpadła do bramki przy słupku. 1
66' Sierant wpadł w pole karne, wyłożył piłkę na 5. metr i zawodnik testowany podwyższył prowadzenie. 1
66' Prowadzimy już 5:1. 1
63' Czwarta bramka dla Dumy Warmii. Jońca z rożnego i akcje zamknął Tecław strzałem głową. 1
62' Bardzo ładne dośrodkowanie Jońcy z rogu, Biedrzycki strzela głową, ale bramkarz przebija nad poprzeczką. 1
61' Boisko opuszcza Kanclerz, w jego miejsce Kudrjavcevs. 1
60' Pewnie wykorzystuje "jedenastkę" Rafał Lisiecki. 104
59' Rzut karny dla Huraganu, Szramka dotyka piłkę ręką! 104
54' Sierant z rzutu wolnego w pole karne i Biedrzycki ponad poprzeczką. 1
49' Koki Hinokio podał w pole karne i Hubert Szramka z 5 metrów strzelił 3 bramkę dla Stomilu. 1
49' GOOOLLL - prowadzimy 3:0. 1
47' Prowadzenie podwyższył Damian Sierant, strzałem z 10 metrów. 1
47' GOOOOLLL - 2:0! 1
39' Łuczak marnuje "setkę", z 15 metrów strzela ponad poprzeczką. 1
37' Ładny strzał Łuczaka, ale nad poprzeczką. 1
31' Boisko opuszcza Skiba, w jego miejsce Kanclerz. 1
30' Dobra akcja Stomilu. Lewym skrzydłem pobiegł Łotysz, dośrodkował, ale z 3 metrów prosto w bramkarza trafił Dawid Gruchała-Węsierski. 1
26' Zawodnikiem testowanym w tym spotkaniu jest Dawid Gruchała-Węsierski z Bałtyku Koszalin.
19' Prowadzimy w sparingu. Gola zdobył Dawid Gruchała-Węsierski, strzałem z 6 metrów. 1
18' Ładna akcja Stomilu, Spychała oddaje strzał, ale zostaje zablokowany. 1