95' Koniec meczu.
94' Filip Wójcik ukarany żółtą kartką. 1
93' Na boisko weszli Hubert Szramka oraz Filip Wójcik. Zeszli Patryk Mikita oraz Wojciech Reiman.
90' 4 minuty dłużej potrwa ten mecz.
86' Piękna akcja Stomilu. Dobre dośrodkowanie Strausa, głową strzela Żwir, ale prosto w bramkarza. 1

Konferencja prasowa po meczu Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 3:1

07.11.21 17:45   paju   8

Stomil Olsztyn wygrał w niedzielę spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obydwu zespołów.

Adrian Stawski, trener Stomilu: - Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie z gatunku "o sześć punktów". Bardzo cieszymy się. W końcu zagraliśmy tak, jak w meczach z Miedzią Legnica, GKs-em Tychy czy w drugiej połowie z Resovią. Założenia taktyczne były w dość dobry sposób realizowane. Powiedzieliśmy sobie, że dziś trzeba będzie robić to z konsekwencją. Gol na 2:1 troszeczkę zachwiał nasz spokój. Wydaje mi się jednak, że na krótko, bo dotrwalismy do końca pierwszej połowy, a w drugiej podwyższyliśmy rezultat i do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu. Teraz cieszymy się, ale nie ma takiego "hurrra", tylko przygotowujemy się od poniedziałku do kolejnego meczu z Puszczą Niepołomice, która ma o dwa punkty więcej od nas. To jest kolejny cięzki pojedynek.

Pytanie z accredito: Udało się zrealizować wszystkie założenia taktyczne czy jest Pan jednak z czegoś niezadowolony?

- W większości jestem zadowolony. Wiadomo, że w trakcie meczu jest coś do poprawienia i widzieliśmy to. W przerwie dokonaliśmy małej korekty i dalej chcieliśmy grać konsekwentnie, jak na początku meczu. Fajnie to wyszło i strzeliliśmy gola uspokajając mecz. Zawsze jest coś do poprawy i nigdy nie jest tak, że w stu procentach jest wszystko zrealizowane.

Artur Skowronek, trener Zagłębia: - Bardzo szybko traciliśmy gole, stąd źle ułożył się mecz. W bardzo prosty sposób daliśmy miejsce Patrykowi Mikicie, aby oddał strzał. Przy drugim golu Stomilowi pomogło trochę szczęście, bo centrostrzał i po dziesięciu minutach było 2:0. Chłopaki dalej jedak walczyli, aby odrobić wynik. Stwarzaliśmy sobie sporo sytaucji, ale zakończyliśmy tylko z bramką kontaktową. W przerwie nakręcaliśmy się i zmieniliśmy ustawienie. Daliśmy dużo zawodników ofensywnych myśląc o kontroli naszego ataku, ale i tak przydarzyła się kontra zakończona golem. Zawodnicy próbowali, aby łapać kontakt. Przegraliśmy bardzo ważny mecz. Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę.