Relacja z meczu Korona Kielce - Stomil Olsztyn

Niespodzianka w Kielcach!

I liga 2020/2021 (10. kolejka, 18.XI.2020 r.) Koniec Kielce
Korona Kielce 1:3 Stomil Olsztyn
0:2
77' Themistoklís Tzimópoulos Bramki Damian Byrtek 23'
Jakub Staszak ż
Bramki Korona Kielce: 88. Marek Kozioł - 25. Grzegorz Szymusik, 4. Themistoklís Tzimópoulos, 27. Rafał Grzelak, 71. Remigiusz Szywacz (90, 7. Mateusz Cetnarski) - 6. Jacek Podgórski (90, 29. Dawid Lisowski), 14. Hugo Díaz (46, 37. Iwo Kaczmarski), 19. Paweł Łysiak (46, 9. Maciej Firlej), 55. Marcel Gąsior, 10. Jacek Kiełb - 16. Wiktor Długosz (79, 78. Jakub Górski).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (66, 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs) - 18. Janusz Bucholc (83, 30. Damian Sierant), 32. Ingo van Weert, 27. Damian Byrtek, 44. Serafin Szota, 22. Jakub Staszak - 16. Koki Hinokio, 51. Krystian Ogrodowski (71, 25. Hubert Sadowski), 8. Maciej Spychała, 24. Sam van Huffel - 12. Wojciech Łuczak (84, 19. Skënder Loshi).
Szczegóły sędziował: Albert Różycki (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.

Stomil Olsztyn sprawił niespodziankę swoim kibicom. Olsztyńska drużyna wygrała 3:1 w Kielcach z Koroną. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Damian Byrtek, Wojciech Łuczak oraz Koki Hinokio. W drugiej połowie do szpitala został odwieziony Piotr Skiba.

Stomil Olsztyn do meczu z Koroną Kielce przystąpił w osłabieniu z powodu zakażenia koronawirusem w olsztyńskiej drużynie. Jak poinformował klub w izolacji pozostaje 5 osób.

W tym spotkaniu zabrakło m.in. Wiktora Biedrzyckiego, Juricha Caroliny, Jonatana Strausa czy Grzegorza Kuświka.

Dlatego od 1 minuty musiał m.in. zagrać Ingo van Weert, a na szpicy Wojciech Łuczak. Po pauzie za żółte kartki powrócił Krystian Ogrodowski.

To było jedne z najlepszych 45 minut w wykonaniu olsztyńskiego Stomilu w ostatnich kilku miesiącach. Drużyna Adama Majewskiego umiejętnie się broniła, grała ofensywnie, stwarzała często zagrożenie pod polem karnym rywala. Stomilowcy strzelili dwie bramki, a mogło być zdecydowanie więcej goli.

Nasza drużyna pierwszego gola zdołała strzelić ze stałego fragmentu gry. W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Spychała, a głową do bramki rywali trafił Damian Byrtek. “Duma Warmii” mogła prowadzić zdecydowanie wyżej, ale najpierw przy 0:0 dogodnej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Łuczak, a później na 2:0 nie strzelił Serafin Szota, który niepilnowany w polu karnym za lekko strzelał głową.

Przed przerwą jednak wspomniany wcześniej Łuczak wpadł w pole karne, zakręcił obrońcami Korony i posłał piłkę do siatki. Mogła paść jeszcze kolejna bramka, ale zmarnowaliśmy doskonałą kontrę.

Korona w drugiej połowie zaciekle rzuciła się do odrabiania strat. Już w pierwszych minutach mieli trzy rzuty rożne, ale na szczęście nie potrafili tego zamienić na bramkę. Gospodarze grali żywiołowo i szukali prób pokonania Piotra Skiby.

W 58 minucie doszło do dramatycznie wyglądającej sytuacji. Skiba przed polem karnym zderzył się z zawodnikiem Korony Wiktorem Długoszem. Nasz zawodnik stracił przytomność i musiał pojechać karetką do szpitala. W jego miejsce wszedł Vjačeslavs Kudrjavcevs, który jeszcze dzień wcześniej grał w meczu młodzieżowej reprezentacji Łotwy.

W 77 minucie Korona Kielce zdobyła kontaktową bramkę. Dobrze w pole dośrodkował Jacek Podgórski, a bramkę na 2:1 strzelił głową Themistoklís Tzimópoulos.

W 90 minucie na 3:1 bramkę strzelił Koki Hinokio, a arbiter łącznie doliczył 12 minut w drugiej połowie spotkania.

Korona do końca chciała odmienić losy meczu, ale olsztyński zespół nie dał sobie odebrać tych ważnych trzech punktów. Stomil sprawił niespodziankę i w zaległym meczu wygrał 3:1 w Kielcach.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:18:29

102' KONIEC! MAMY TO!
100' PANIE ALBERT KOŃCZ JUŻ TEN MECZ!
91' Tzimópoulos trafia w słupek! 58
90' 12 minut potrwa dłużej druga połowa!
90' Koki Hinokio strzela na 3:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
88' Ciekawe ile sędzia doliczy...?
83' Loshi wchodzi za Łuczaka
83' Kapitanem Stomilu teraz Serafin Szota. 1
83' Sierant wchodzi za Janusza Bucholca. 1
82' Do wejście szykują się Damian Sierant i Skënder Loshi, 1
82' Stomil dobrze się broni!
76' Korona Kielce zdobywa kontaktową bramkę! Themistoklís Tzimópoulos 58
75' Żółtą kartką ukarany Jakub Staszak. 1
70' Hubert Sadowski w miejsce Krystiana Ogrodowskiego. 1
70' W Kielcach brakuje: Roberta Kanclerza, Wiktora Biedrzyckiego, Juricha Caroliny, Jonatana Strausa, Grzegorza Kuświka, Jakuba Tecława. 1
64' Do bramki Stomilu wchodzi Vjačeslavs Kudrjavcevs, 1
63' Przykry widok. Piotr Skiba na noszach opuszcza boisko i jest transportowany do karetki. 1
62' Piotr Skiba opuszcza boisko na noszach. 1
62' Piotr Skiba cały czas nie podnosi się z boiska. 1
61' Wiktor Długosz ukarany żółtą kartką. 58
61' Piotr Skiba najprawdopodobniej stracił przytomność. 1
60' Vjačeslavs Kudrjavcevs się rozgrzewa! 1
60' Trener Korony Kielce Maciej Bartoszek ukarany żółtą kartką.
59' Piotr Skiba będzie musiał opuścić boisko. 1
58' Na murawie opatrywani Piotr Skiba i Wiktor Długosz po starciu na linii pola karnego.
56' Cały czas w inicjatywie gospodarze, ale Stomil umiejętnie się broni. 58
50' Korona mocno zaatakowała, chce szybko zdobyć kontaktową bramkę. 58
47' Dwie zmiany w Koronie. Od początku drugiej części spotkania na boisku zameldują się Iwo Kaczmarski i Maciej Firlej. Schodzą Hugo Diaz i Paweł Łysiak. 58
47' Ingo van Weert blisko strzelenia... "swojaka". 58
46' Gramy! 58
45' Koniec pierwszej połowy. 58
41' 2:0 dla Stomilu !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wojciech Łuczak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
38' Spychała wykluczony z następnego spotkania. To efekt 4 żółtych kartek. 1
37' Żółtą kartką ukarany Maciej Spychała. 1
34' Podgórski strzela, ale Skiba pewnie łapie. 58
30' Żółtą kartką ukarany Diaz. 58
28' Za lekki strzał Serafina Szoty... i nadal tylko 1:0 dla Stomilu! 1
23' Damian Byrtek strzela gola na 1:0! 1
18' Paweł Łysiak obok bramki Piotra Skiby 58
16' Łuczak w dobrej sytuacji, ale Łuczak nad poprzeczką. 1
16' Sędzia mógł dać przywilej korzyści, ale nie zrobił tego, i dzięki temu Korona nie miała akcji sam na sam. 58
11' Nie wiele się dzieje, Stomil teoretycznie więcej przy piłce, ale nic z tego nie wynika. 1
1' Gramy! 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Mecz sędziować będzie Albert Różycki z Łodzi.
W minionej kolejce Stomil przegrał 0:3 w Głogowie z Chrobrym, a Korona pokonała u siebie 1:0 Sandecję Nowy Sącz.
Korona Kielce zajmuje obecnie 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów. 58
Ławka rezerwowych: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 3. Rafał Remisz, 19. Skënder Loshi, 37. Hubert Szramka, 30. Damian Sierant, 87. Sebastian Jarosz. 1
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 32. Ingo van Weert, 27. Damian Byrtek, 44. Serafin Szota, 22. Jakub Staszak - 24. Sam van Huffel, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 16. Koki Hinokio - 12. Wojciech Łuczak. 1
W wyjściowym składzie Korony były piłkarz Stomilu - Remigiusz Szywacz. Na ławce rezerwowych jest Mateusz Cetnarski. 1
Piłkarze Stomilu Olsztyn zapoznali się z murawą na stadionie Korony Kielce. 1

W środę (18 listopada) piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają zaległe spotkanie ligowe. Podopieczni Adama Majewskiego zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Początak spotkania o godz. 17.

Mecz miał się odbyć w październiku, ale drużynę Korony Kielce dopadł COVID-19 i musieli przebywać na przymusowej kwarantannie. Olsztyńskiej drużyny też to nie ominęło, ale tak się wszystko u nas złożyło, że przymusowa przerwa od treningów wypadła na weekend wolny od ligowego grania.

Piłkarze Stomilu Olsztyn po tej przerwie rozegrali dwa spotkania, ale wszystkie zakończyły się porażką. Najpierw przed własną publicznością 0:1 z Radomiakiem Radom, a ostatnio 0:3 z Chrobrym Głogów.

Stomil Olsztyn w 11 spotkaniach zdobył na ten moment 10 punktów. Drużyna razi straszną nieskutecznością, bo zdobyła raptem goli.

- Naszym największym problemem jest skuteczność - mówił na konferencji prasowej Adam Majewski, trener Stomilu. - To widać już od dawna. W niektórych spotkaniach jesteśmy drużyną, która prowadzi grę. Stwarzamy sytuację, może nie jest ich 10, ale jest ich na pewno kila, jeżeli zaczniemy je wykorzystywać, to się to przełoży na zdobycz punktową. Wtedy wszystko wróci do normy, będzie większy spokój. A tak gramy coraz pod większą presją, mamy młodą drużynę, jesteśmy na to przygotowani. Podchodzimy do meczu z Koroną bardzo skoncentrowani i jedziemy powalczyć o 3 punkty.

W programie “Rozgrzewka” zapytaliśmy Grzegorza Lecha, prezes Stomilu, czy najbliższe dwa spotkania są meczami o posadę szkoleniowca. - Są dwa mecze do wygrania i to teraz jest dla mnie najistotniejsze - powiedział krótko.

Dla naszego prezesa będzie to sentymentalna podróż do Kielc. W drużynie Korony Kielce Grzegorz Lech rozegrał 53 spotkania w Ekstraklasie i strzelił 1 gola.

W tym spotkaniu ponownie nie zagra bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs, który dopiero we wtorek wieczorem zagrał w młodzieżowej reprezentacji Łotwy. Jego kadra przegrała z Polską 1:3. Do składu po pauzie za żółte kartki może wrócić defensywny pomocnik Krystian Ogrodowski. Od 1 minuty na wahadle możemy zobaczyć Janusza Bucholca, który już jest w pełni sił po urazie.