102' KONIEC! MAMY TO!
100' PANIE ALBERT KOŃCZ JUŻ TEN MECZ!
91' Tzimópoulos trafia w słupek! 58
90' 12 minut potrwa dłużej druga połowa!
90' Koki Hinokio strzela na 3:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. stomil.olsztyn.pl

Niespodzianka w Kielcach! Korona - Stomil 1:3

18.11.20 18:55   em   38

Stomil Olsztyn sprawił niespodziankę swoim kibicom. Olsztyńska drużyna wygrała 3:1 w Kielcach z Koroną. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Damian Byrtek, Wojciech Łuczak oraz Koki Hinokio. W drugiej połowie do szpitala został odwieziony Piotr Skiba. Czekamy na wieści co z jego zdrowiem!

Stomil Olsztyn do meczu z Koroną Kielce przystąpił w osłabieniu z powodu zakażenia koronawirusem w olsztyńskiej drużynie. Jak poinformował klub w izolacji pozostaje 5 osób.

W tym spotkaniu zabrakło m.in. Wiktora Biedrzyckiego, Juricha Caroliny, Jonatana Strausa czy Grzegorza Kuświka.

Dlatego od 1 minuty musiał m.in. zagrać Ingo van Weert, a na szpicy Wojciech Łuczak. Po pauzie za żółte kartki powrócił Krystian Ogrodowski.

To było jedne z najlepszych 45 minut w wykonaniu olsztyńskiego Stomilu w ostatnich kilku miesiącach. Drużyna Adama Majewskiego umiejętnie się broniła, grała ofensywnie, stwarzała często zagrożenie pod polem karnym rywala. Stomilowcy strzelili dwie bramki, a mogło być zdecydowanie więcej goli.

Nasza drużyna pierwszego gola zdołała strzelić ze stałego fragmentu gry. W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Spychała, a głową do bramki rywali trafił Damian Byrtek. “Duma Warmii” mogła prowadzić zdecydowanie wyżej, ale najpierw przy 0:0 dogodnej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Łuczak, a później na 2:0 nie strzelił Serafin Szota, który niepilnowany w polu karnym za lekko strzelał głową.

Przed przerwą jednak wspomniany wcześniej Łuczak wpadł w pole karne, zakręcił obrońcami Korony i posłał piłkę do siatki. Mogła paść jeszcze kolejna bramka, ale zmarnowaliśmy doskonałą kontrę.

Korona w drugiej połowie zaciekle rzuciła się do odrabiania strat. Już w pierwszych minutach mieli trzy rzuty rożne, ale na szczęście nie potrafili tego zamienić na bramkę. Gospodarze grali żywiołowo i szukali prób pokonania Piotra Skiby.

W 58 minucie doszło do dramatycznie wyglądającej sytuacji. Skiba przed polem karnym zderzył się z zawodnikiem Korony Wiktorem Długoszem. Nasz zawodnik stracił przytomność i musiał pojechać karetką do szpitala. W jego miejsce wszedł Vjačeslavs Kudrjavcevs, który jeszcze dzień wcześniej grał w meczu młodzieżowej reprezentacji Łotwy.

W 77 minucie Korona Kielce zdobyła kontaktową bramkę. Dobrze w pole dośrodkował Jacek Podgórski, a bramkę na 2:1 strzelił głową Themistoklís Tzimópoulos.

W 90 minucie na 3:1 bramkę strzelił Koki Hinokio, a arbiter łącznie doliczył 12 minut w drugiej połowie spotkania.

Korona do końca chciała odmienić losy meczu, ale olsztyński zespół nie dał sobie odebrać tych ważnych trzech punktów. Stomil sprawił niespodziankę i w zaległym meczu wygrał 3:1 w Kielcach.

Kolejne spotkanie Stomil ma rozegrać w sobotę (21 listopada, godz. 12:40) na własnym obiekcie z GKS-em 1962 Jastrzębie.