Remis i zwycięstwo Stomilu

08.02.14 13:37   hub, em, mmks   7

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali dzisiaj dwa mecze sparingowe z drużynami z drugiej ligi grupy wschodniej. Najpierw zremisowali 1:1 (0:1) z Concordią Elbląg, a następnie wygrali ze Zniczem Pruszków 2:1 (0:1).

Pierwsza połowa spotkania z Concordią była bardzo słaba w wykonaniu olsztyńskiego zespołu. Podopieczni Adama Łopatki nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej. Rywale zdominowali olsztyński zespół i do przerwy zasłużenie prowadzili. W drugiej połowie hiszpański trener Concordii dokonał roszad w składzie i spotkanie bardziej się wyrównało. Do remisu doprowadził Piotr Wypniewski, a przy odrobinie szczęścia olsztyński zespół mógł pokusić się o zwycięstwo. W drugiej połowie w drużynie Stomilu zagrał Artur Siemaszko, który jesienią występował w rezerwach Zagłębia Lubin.

Skład w meczu z Concordią: Dawid Mieczkowski (60 Michał Przyborowski) - Adrian Korzeniewski, Adrian Żukiewicz (75 Damian Skrodzki), Arkadiusz Koprucki, Marcin Warcholak - Patryk Kun, Łukasz Jegliński (46 Bartosz Bartkowski), Piotr Łysiak, Patryk Gondek, Piotr Wypniewski (75 Wiktor Abramczyk) - Mateusz Jurczak (46 Artur Siemaszko).

Drugie spotkanie było zdecydowanie lepszym piłkarskim widowiskiem. Stomil Olsztyn do przerwy powinien prowadzić, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Bzdęga, który z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki. Olsztyński zespół gola stracił po rzucie karnym. W drugiej połowie Stomil do remisu doprowadził po ładnym golu Piotr Darmochwał, a na prowadzenie zespół wyprowadził Grzegorz Lech, który pewnie wykonał rzut karny.

Skład w meczu ze Zniczem: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Arkadiusz Mroczkowski - Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Michał Trzeciakiewicz, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki - Tomasz Bzdęga.

Z powodu kontuzji w spotkaniach nie zagrali Dawid Kucharski oraz Yasuhiro Katō. - Już w środę powinni wznowić treningi - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn. W środku tygodnia chorował Paweł Łukasik i dlatego w sobotę nie pojawił się na boisku.