Relacja z meczu Sūduva Marijampolė - Stomil Olsztyn

Marijampole - 17 lipca 2014 r.
godz. 17:00

Sūduva Marijampolė 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
44' (k) Maximiliano Uggè Bramki
ż Vilmantas Bagdanavičius kartki
Bramki Sūduva Marijampolė: 31. Džiugas Bartkus (61, 30. Dovydas Lastauskas) - 91. Maximiliano Uggè (61, 5. Darius Isoda), 49. Mitar Peković, 8. Vilmantas Bagdanavičius, 3. Marius Činikas - 88. Marius Šoblinskas (82, 23. Tomas Snapkauskas), 13. Karolis Chvedukas (65, 94. Povilas Kiselevskis), 21. Arminas Vaskela, 90. Giorgio Russo (65, 2. Valentin Baranovskij), 7. Mindaugas Grigaravičius - 10. Tomas Radzinevičius. Od 72. minuty grał także: 18. Edvinas Puzara.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Tomasz Wełnicki, 51. Naoya Shibamura (46, 23. Tomasz Wełna) - 10. Piotr Darmochwał, 16. Dawid Szymonowicz (72, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 7. Paweł Głowacki), 21. Łukasz Jegliński, 5. Yasuhiro Katō (61, 8. Piotr Głowacki) - 77. Paweł Łukasik (61, 24. Marko Rajić).

Stomil Olsztyn przegrał w spotkaniu sparingowym z trzecią drużyną litewskiej ekstraklasy Sūduvą Marijampolė 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola w meczu zdobył w 44. minucie z rzutu karnego Maximiliano Uggè.

W 6. minucie w sytuacji sam na sam z Džiugasem Bartkusem znalazł się Paweł Łukasik, jednak strzelił prosto w golkipera gospodarzy. W odpowiedzi siedem minut później Piotr Skiba dobrze obronił strzał Arminasa Vaskeli. W 24. minucie ten sam zawodnik gospodarzy znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, jednak uderzona przez niego piłka poleciała nad poprzeczką. Chwilę później golkiper gospodarzy uchronił swój zespół przed startą gola po strzale Yasuhiro Katō. Minutę przed końcem pierwszej części gry olsztynianie stracili bramkę z rzutu karnego, pewnym wykonawcą "jedenastki" był Maximiliano Uggè.

W 58. minucie piłka po strzale Tomasa Radzinevičiusa uderzyła w poprzeczkę. W drużynie Stomilu w drugiej połowie swoje szanse mieli Paweł Głowacki i Piotr Darmochwał, jednak nie potrafili pokonać Dovydasa Lastauskasa. Do końca meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie już dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

mmks

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w najbliższym czasie dwa sparingi. W środę olsztyński zespół zagra z Sokołem Ostróda (godz. 18), a w czwartek z litewską Suduvą w Mariampolu (godz. 17).

- Przed nami dwudniowy cykl sparingowy, zatem musimy trochę pomieszać w ekipie. Nie będzie jednak takiego oto klucza, że tu pojedzie bardziej pierwszy skład, a tam bardziej drugi. Nie ukrywam jednak, że ostródzki mecz bardziej będzie służył kolejnemu sprawdzaniu testowanych graczy po to, żeby rozwiać ostatecznie wątpliwości - powiedział dla "Gazety Olsztyńskiej" trener Stomilu Mirosław Jabłoński.