52' Tomasz Bzdęga
Bramki Charles Nwagou 62'
ż Paweł Łukasik kartki Sebastian Zalepa ż
Marek Opałacz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 15. Arkadiusz Mroczkowski (77, 2. Wojciech Dziemidowicz) - 55. Grzegorz Lech (68, 5. Yasuhiro Katō), 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 13. Dominik Kun - 77. Paweł Łukasik (85, 87. Szymon Kaźmierowski), 9. Tomasz Bzdęga
Flota Świnoujście: 1. Szymon Gąsiński - 3. Radosław Jasiński, 8. Marek Niewiada, 2. Sebastian Zalepa, 6. Marek Opałacz - 14. Tomasz Mokwa, 18. Krzysztof Bodziony, 15. Martins Ekwueme (70, 4. Piotr Kieruzel), 20. Ensar Arifović (53, 21. Bartosz Śpiączka), 22. Robert Kolendowicz (46, 11. Rafał Grzelak) - 13. Charles Nwaogu.
Szczegóły sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 1000.

Przedmeczowe zapowiedzi o wyjściu na dwóch napastników i postawienie na atak stały się faktem. Stomil w tym spotkaniu wyszedł w nowym ustawieniu 4-1-3-2. Od niepamiętnych czasów zagraliśmy na dwóch napastników. Taktyka ofensywna przyniosła skutek i Stomil wygrał w Olsztynie 3:1.

Wynik spotkania otworzył Dominik Kun. Pomocnik Stomilu znalazł się tam gdzie powinien być i wykończył akcję Pawła Łukasika. Napastnik Stomilu minął bramkarza Floty, podał piłkę wzdłuż linii i Kun musiał już tylko trafić do pustej bramki.

Stomil do przerwy prowadził 1:0, ale to nie była żadna nowość dla olsztyńskich kibiców, bo w ostatnich spotkaniach u siebie Stomil także prowadził do przerwy 1:0. Kluczowa dla losów spotkania była druga połowa. Stomil na początku zadał dwa mocne ciosy co pozwoliło ostatecznie wygrać spotkanie. Najpierw na 2:0 podwyższył Dominik Kun, który wykorzystał dobre podanie Tomasza Bzdęgi. Chwilę potem na indywidualną akcję zdecydował się wspomniany Bzdęga i strzelił bramkę na 3:0.

Flota Świnoujście do końca zażarcie walczyła chociażby o remis. Najpierw bramkę zdobył Charles Nwaogu, a potem sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez drużynę. Ostatecznie szczęście sprzyja lepszym i dzięki dobre grze obronnej Stomil nie stracił bramki i do samego końca próbował podwyższyć wynik.

Reasumując kibice w Olsztynie obejrzeli w końcu ciekawe widowisko. Był to mecz cały czas otwarty. Obydwie drużyny atakowały, nie chciały się bronić. Lepiej w ofensywie w niedzielę spisywał się Stomil i dlatego Adam Łopatko może swój debiut w roli pierwszego szkoleniowca uznać za udany.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:32:34

85' Szymon Kaźmierowski wszedł za Pawła Łukasika.
77' Wojciech Dziemidowicz wszedł za Arkadiusza Mroczkowskiego.
74' Łukasik mocno, ale nad poprzeczką.
74' Kieruzel nie potrafi poradzić sobie z Kunem i ratuje się faulem.
70' Piotr Kieruzel wszedł za Ekweueme.
68' Na boisku pojawił się Kato. Zmienił Lecha.
62' Stomil traci bramkę. Autorem gola Charles Nwagou.
52' Tomasz Bzdęga po indywidualnej akcji strzela bramkę na 3:0!
52' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
50' Drugą bramkę dla Stomilu strzela Dominik Kun! Wykorzystuje dobre podanie Bzdęgi.
50' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
46' Rafał Grzelak wszedł za Kolendowicza.
46' Początek drugiej połowy meczu.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi 1:0 po bramce Kuna!
38' Łukasik decyduje się na strzał, ale niestety mu nie wyszło to za precyzyjnie.
36' Łukasik za zagranie ręką otrzymuje żółtą kartkę.
32' Paweł Głowacki z 35 metrów wysoko nad poprzeczką.
31' Mroczkowski na pograniczu faulu blokuje Nwagou.
29' Bzdęga strzela z główki, ale piękną paradą popisał się Gąśiński.
25' Uffff. Kibice mogą odetchnąć z ulgą. Było trochę zamieszenia w naszym polu karnym, ale nie straciliśmy bramki.
19' Bramkę zdobywa Dominik Kun, który wykończył akcję Pawła Łukasika.
19' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
16' Łukasik oddaje "petardę". Rzut rożny.
16' Ładny drybling Lecha. Faulem zatrzymuje go Ekwueme.
10' Dobry pomysł Łukasika, gorsze wykonanie. Piłka daleko od bramki.
9' Flota w natarciu. Stomil dobrze się broni.
6' Bucholc czysto blokuje Kolendowicza w polu karnym.
4' Łukasik silnie z narożnika pola karnego, ale bramkarz gości pewnie łapie.
3' Zalepa ukarany żółtą kartką.
3' Zalepa fauluje Łukasika. Naszym zdaniem było to w polu karnym.
1' Początek meczu. Piłkarze wyszli w koszulkach z napisem "DZIĘKUJEMY TRENERZE".
Piłkarze wychodzą na murawę.
Piłkarze Stomilu schodzą do szatni.
Piłkarze obydwu drużyn na rozgrzewce.
Drugim trenerem Stomilu Olsztyn został Tomasz Aziewicz.
Skład gości: 1. Szymon Gąśiński - 2. Sebastian Zalepa, 3. Radosław Jasiński, 6. Marek Opalacz, 8. Marek Niewiada, 14. Tomasz Mokwa, 15. Martins Ekwueme, 18. Krzysztof Bodziony, 20. Esnar Arifovic, 22. Robert Kolendowicz, 13. Charles Nwagou.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 15. Arkadiusz Mroczkowski - 13. Dominik Kun, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech - 77. Paweł Łukasik, 9. Tomasz Bzdęga.
Witamy ze stadionu Stomilu w Olsztynie! Rozpoczynamy relację live z meczu STOMIL OLSZTYN - Flota Świnoujście.

Niedzielny mecz Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście będzie stał pod znakiem debiutów. W roli pierwszego szkoleniowca olsztyńskiej drużyny zadebiutuje Adam Łopatko. W "Biało-niebieskich" barwach może zagrać także Yasuhiro Katō.

Przypomnijmy, że Adam Łopatko w poniedziałek zastąpił w roli szkoleniowca Zbigniewa Kaczmarka. - Trenera Kaczmarka uważam za swojego trenerskiego ojca i nie będę tego ukrywał. Na pewno część pracy będę kontynuował dalej, może troszeczkę z innym spojrzeniem na aspekty dotyczące taktyki gry i rozwiązywania niektórych problemów. Bardzo dużo zawdzięczam trenerowi Kaczmarkowi - mówił w poniedziałek na konferencji prasowej Adam Łopatko.

Co w drużynie chce zmienić nowy trener? - Przede wszystkim musimy popracować nad szybkością. Nie potrafimy zaskakiwać przeciwnika. Druga sprawa jest taka, że musimy zacząć troszkę wyżej odbierać piłkę, ale to są tylko założenia i okaże się, czy uda się to zrealizować - mówi Łopatko.

Yasuhiro Katō, który już blisko ponad miesiąc trenuje z olsztyńskim zespołem w końcu będzie mógł pokazać na co go stać. W środę klub otrzymał certyfikat piłkarza i można było japońskiego piłkarza zgłosić do rozgrywek I ligi.

Przed olsztyńską publicznością może (ale nie musi) zadebiutować Wojciech Dziemidowicz, lewy obrońca Stomilu. Piłkarz zaliczył już jeden występ w I lidze przeciwko Arce w Gdyni. Na lewej obronie może zagrać Paweł Głowacki, który przez kilka sezonów grał na pozycji obrońcy. Któryś z nich będzie musiał zastąpić pauzującego za kartki Kamila Hempela.

Pauzować za żółte kartki będzie musiał także Dawid Kucharski. Za niego w pierwszej jedenastce wyjdzie Rafał Remisz, który powraca do gry po kontuzji.

Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 12:15.