Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Polissia Żytomierz

6' Shun Shibata
33' Jakub Tecław
61' Mateusz Jońca
Bramki Bohdan Kusznirenko 35'
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Jakub Mądrzyk (46, 1. Jakub Grzesiak) - 4. Igor Kośmicki (46, 55. Szymon Dowgiałło), 33. Jakub Tecław (46, 22. Michał Wiśniewski), 55. Mateusz Jarzynka (46, 87. Mateusz Jońca) - 94. Patryk Leszczyński , 98. Shun Shibata (46, 13. Sebastian Szypulski), 14. Hubert Krawczun (46, 8. Maciej Spychała) 70. Michał Karlikowski (46, 70. Piotr Owczarek) - 52. Dawid Kalisz (46, 52. Michał Żukowski) , 10. Karol Żwir (46, 37. Artur Amroziński ), 11. Piotr Kurbiel (46, 98. Shinonaga).
Polissia Żytomierz:

W drugim meczu kontrolnym w tym okresie przygotowawczym Stomil wygrał z ukraińską drugoligową Polissią Żytomierz 3:1. Drużynę poprowadził jeszcze w tym spotkaniu trener Piotr Jacek.

W tym spotkaniu Stomil poprowadził jeszcze Piotr Jacek, który dostał lukratywną ofertę prowadzenia Legii II Warszawa. Na trybunie stadionu w Olsztynku widziano trenera Szymona Grabowskiego. Filip Wójcik i Filip Szabaciuk dostali w tym dniu wolne od sztabu szkoleniowego.

W pierwszej połowie Stomil miał kolosalną przewagę i powinien prowadzić dużo wyżej. Strzelanie rozpoczął Shun Shibata, który uderzeniem z 20 metrów z rzutu wolnego wprost w okienko wyprowadził olsztynian na prowadzenie w 6. minucie. Swoje szanse marnowali Piotr Kurbiel i Hubert Krawczun, w końcu w 33. minucie, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Shibatą, Jakub Tecław huknął nie do obrony z 30 metra i było 2:0. Goście złapali kontakt już w 35. minucie, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego do odbitej piłki dopadł zawodnik Polissii Bohdan Kusznirenko i wpakował ją do bramki bronionej przez Jakuba Mądrzyka. Takim wynikiem zespoły schodziły na przerwę.

Zmiana stron przyniosła zmianę składu, na boisko wybiegła druga jedenastka, w większości z zawodnikami testowanymi. Gra nie była tak dynamiczna, jak w I połowie i jak na lekarstwo było sytuacji podbramkowych. W 61. minucie Mateusz Jońca skierował piłkę do siatki po strzale głowa. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Spychała. Stomil w końcówce grał w 10 po czerwonej kartce dla Piotra Owczarka, który sfaulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. Po dwóch minutach kary na ławce zawodnik wrócił na murawę. Wynik nie zmienił się do końca spotkania.

Kolejny sparing prawdopodobnie już pod wodzą nowego trenera, Stomil rozegra w sobotę (2. lipca). Rywalem olsztynian ma być Arka Gdynia.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:59:40

92' Koniec meczu.
88' Zawodnik testowany odbył karę na ławce i wrócił na boisko. 1
82' Czerwona kartka dla zawodnika testowanego. Sfaulował piłkarza gości, który wychodził na wolne pole. 1
75' Indywidualna akcja Sobotki, ale piłka wybita z linii bramkowej. 1
61' Dośrodkowanie Spychały z rzutu wolnego i Mateusz Jońca podwyższa prowadzenie. 3:1! 1
46' Koniec pierwszej połowy.
45' Skład Stomilu na II połowę:1. Konrad Syldatk - 55. Szymon Dowgiałło 22. zawodnik testowany, 87. Mateusz Jońca - 52. Michał Żukowski 13. Sebastian Szypulski, 8. Maciej Spychała, 70. zawodnik testowany - 87. Mateusz Sobotka 37. Artur Amroziński 98. Shinonaga
39' Shun do Karlikowskiego, schodzi do środka, uderza z 20 m, ale bramkarz broni. 1
35' Dośrodkowanie z rzutu wolnego i goście łapią kontakt. 1980
33' Shun Shibata krótko wykonał rzut wolny i Tecław 30 metrów bomba i gol!
33' Prowadzimy 2:0 po trafieniu Jakuba Tecława! 1
31' Żwir odzyskał na połowie, pędzi na bramkę, zagrywa na wolne pole do Kalisza, ale ten w świetnej sytuacji w bramkarza.
24' Świetnie indywidualnie Kurbiel, wpada w pole karne, wycofuje do Krawczuna, ten uderza mocno ale kapitalnie bramkarz na róg. 1
22' Kalisz do Krawczuna, ten uderza zza pola karnego, ale dobrze bramkarz gości.
16' Kurbiel odzyskał piłkę, uderzył na bramkę , ale wprost w bramkarza. 1
15' Dawid Kalisz ewidentnie faulowany w polu karnym, gwizdek sędziego milczy. Niezrozumiała decyzja. 1
13' Strzał na bramkę Stomilu , ale obok słupka. 1980
6' Shun Shibata z wolnego z 20 metrów prosto w okienko!
W tym meczu Stomil prowadzi jeszcze trener Piotr Jacek. Na trybunach widziany trener Szymon Szydełko z Górnika Polkowice.
Skłąd Stomilu na I połowę: 12. Jakub Mądrzyk - 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 55. Mateusz Jarzynka - 94. Patryk Leszczyński, 98. Shun Shibata, 14. Hubert Krawczun, 70. Michał Karlikowski - 52. Dawid Kalisz, 10. Karol Żwir, 11. Piotr Kurbiel.