Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - Stal Mielec (jm)

1/4 finału MP Olsztyn - sztuczne boisko na Dajtkach

Stomil Olsztyn (jm) 2:1 Stal Mielec (jm)
5' Karol Żwir
70' (k) Karol Żwir
Bramki Jakub Mokrzycki 18'
ż Wojciech Dziemidowicz kartki
Bramki Stomil Olsztyn (jm): 99. Bartosz Dzikowski - 9. Dariusz Gawryś (70, 17. Mateusz Sienikowski), 5. Adrian Żukiewicz, 4. Bartosz Maternik, 3. Wojciech Dziemidowicz - 14. Patryk Rynkiewicz (41, 18. Wiktor Abramczyk), 7. Michał Wiśniewski (41, 19. Dawid Szymonowicz), 10. Arkadiusz Mroczkowski, 6. Michał Suchan (41, 8. Paweł Kułakowski), 11. Piotr Wypniewski - 2. Karol Żwir.
Stal Mielec (jm): 1. Michał Lewandowski - 4. Dominik Wilk (48, 17. Stanisław Buława), 8. Mateusz Załucki, 16. Paweł Bochniewicz, 2. Jacek Partyka, 14. Bartłomiej Miazga, 3. Łukasz Wisłocki, 10. Dawid Komada (60, 5. Mateusz Wójcik), 9. Jakub Mokrzycki, 20. Paweł Marczenia (55, 6. Eryk Florek), 19. Dawid Dziekan.
Szczegóły sędziował: Jacek Kikolski (Płock).
widzów: 450.

Grano 2x40 minut.

Młodzi piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn wygrali 2:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/4 finału mistrzostw Polski juniorów młodszych ze Stalą Mielec. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Karol Żwir.

Olsztynianie objęli prowadzenie w 5. minucie za sprawą Karola Żwira. Goście do wyrównania doprowadzili trzynaście minut później, kiedy to Jakub Mokrzycki najlepiej zachował się w polu karnym po rzucie rożnym i pokonał Bartosza Dzikowskiego.

W drugiej połowie meczu kibice zgromadzeni na boisku na Dajtkach zobaczyli tylko jednego gola. Zdobył go niezawodny Karol Żwir, który pewnie wykorzystał rzut karny.

- Graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Mimo tego, że szybko objęliśmy prowadzenie to Stal Mielec lepiej się prezentowała. W przerwie spotkania dokonaliśmy trzech zmian i nastawiliśmy się na grę z kontry. Udało się wygrać. Cieszy mnie to, że do Mielca nie jedziemy na wycieczkę i będziemy mogli powalczyć o awans do następnej rundy - powiedział po meczu trener OKS 1945 Olsztyn Adam Łopatko.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 17:00 w Mielcu.

em, mmks

Już w środę juniorzy młodsi OKS 1945 Olsztyn zagrają ze Stalą Mielec w 1/4 finału mistrzostw Polski. Mecz odbędzie się na boisku na Dajtkach o godzinie 16:00.

Stal to zwycięzca podkarpackiej ligi juniorów. W 26 meczach podopieczni Jakuba Kuli i Maciej Serafińskiego zdobyli 78 punktów, strzelili 126 bramek i stracili osiem. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie jest Dawid Dziekan, który do bramek rywali trafiał osiemnaście razy. W kadrze mieleckiego klubu znajduje się dwóch reprezentantów Polski do 15 - Paweł Bochniewicz (obrońca) oraz Michał Lewandowski (bramkarz).

Spotkanie rewanżowe w niedzielę o godzinie 17:00 w Mielcu. Zwycięzca tej rywalizacji 23 i 27 czerwca zagra z wygranym dwumeczu Cracovia - Bogdanka Łęczna.