Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Arką Gdynia. Fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Stomil zremisował z Arką

27.01.23 13:18   em   10

W drugim meczu towarzyskim podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Arką Gdynia. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Filip Wójcik i Bartosz Florek.

Trenerzy obydwu zespołów umówili się, że spotkanie będzie miało nietypowy wymiar czasowy. Na Stadionie Narodowym Rugby rozegrano trzy tercje po 40. minut.

Ku zdziwieniu gospodarzy to Stomil Olsztyn zdobył w tym spotkaniu prowadził w pewnym momencie już 2:0. Olsztynianie na prowadzenie wyszli za sprawą Filipa Wójcika, wahadłowy Stomil przeprowadził indywidualną akcję, która zakończyła się celnym strzałem zza pola karnego.

Arka w dalszej części meczu miała optyczną przewagę, ale bramkarz Stomilu Jakub Mądrzyk do momentu przebywania na boisku zachował czyste konto. Biało-niebiescy podwyższyli wynik spotkania za sprawą Bartosa Florka, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał bramkarza Arki.

Gospodarze kontaktowe trafienie zaliczyli w 79. minucie za sprawą Dawida Gojnego, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. I-ligowiec doprowadził do wyrównania pod koniec spotkania, a na 2:2 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił Karol Czubak.

Kontuzji w meczu doznał 17-letni Mateusz Pajdak. - Pierwsze diagnozy mówią o stłuczeniu prostownika pleców, ale potwierdzone informacje przekażemy w najbliższych dniach za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych - mówi Bartosz Kucharski, rzecznik prasowy Stomilu Olsztyn.

1:0 - Filip Wójcik (38), 2:0 - Bartosz Florek (70), 2:1 - Dawid Gojny (79), 2:2 - Karol Czubak (118)

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk (61 Konrad Syldatk) - Filip Wójcik (61 Mateusz Pajdak, 80 Filip Wójcik), Igor Kośmicki (61 Filip Szabaciuk), Jakub Tecław (61 Igor Jędrzejczyk), Lukáš Kubáň (61 Bartosz Waleńcik), Karol Żwir (61 Michał Karlikowski) - Werick Caetano (61 Dawid Kalisz), Maciej Spychała (61 Łukasz Borkowski), Shun Shibata (61 Mateusz Drabiszczak), Hubert Krawczun (61 Sebastian Szypulski) - Piotr Kurbiel (61 Bartosz Florek).