Relacja z meczu Widzew Łódź - Stomil Olsztyn

ż Dimitrije Injac
ż Marcin Kozłowski
kartki Witalij Berezowśkyj ż
Dawid Szymonowicz ż
Bramki Widzew Łódź: 1. Dino Hamzić - 28. Marcin Kozłowski, 18. Krystian Nowak, 5. Wołodymyr Pidwirnyj, 3. Cristian del Toro (67, 24. Mateusz Janiec) - 16. Konrad Wrzesiński, 4. Rafał Augustyniak, 33. Bartłomiej Kasprzak, 6. Piotr Mroziński, 10. Mateusz Broź (61, 8. Dimitrije Injac) - 13. Adam Duda (84, 25. Damian Warchoł).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Maczułenko, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal (76, 8. Piotr Głowacki).
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Piłkarze Stomilu Olsztyn bezbramkowo zremisowali z Widzewem Łódź. Olsztyńscy piłkarze mieli swoje sytuacje do strzelania bramki. M.in. w drugiej połowie bliski strzelenia gola była Roman Maczułenko.

Stomil wywożąc jeden punkt z Łodzi utrzymał pozycję wicelidera I ligi. Spotkanie od początku do końca było wyrównane. Obydwie ekipy stworzyły sobie sytuacje bramkowe. Najbliższej strzelenia bramki był piłkarz Stomilu Roman Maczułenko, który przebojowo wdarł się w pole karne, ale strzał był mniej precyzyjny. Od utraty bramki w kilku sytuacjach ratował nasz zespół Piotr Skiba.

- Na pewno był to mecz ciężki dla nas. Nie ukrywajmy, że Widzew mimo, że jest w takiej sytuacji w jakiej jest, to poddałby  się bez walki. W pierwszej połowie byli nawet stroną dominującą. Mieliśmy problem, który mamy od jakiegoś czasu, czyli utrzymanie się przy piłce w środkowej strefie boiska. Kompletnie to nam nie wychodziło i musieliśmy się trochę cofnąć, przetrzymać napór Widzewa i nie stracić bramki. To się nam udało. Nasza gra po przerwie wyglądała zdecydowanie lepiej, stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. Widzew już tak nie dominował na boisku. Obie drużyny mogły strzelić bramkę i wynik uważam za sprawiedliwy. Myślę, że zespół, który pierwszy strzeliłby bramkę prawdopodobnie mógł wygrać mecz. Możemy być zadowoleni, zawodnicy naprawdę zostawiają dużo zdrowia na boisku i to też się liczy i jest bardzo ważne. Prędzej czy później zaczniemy dokładniej realizować założone cele taktyczne, bo tego spokoju jeszcze nam cały czas brakuje. W końcu chłopcy nabiorą pewności siebie i będzie to wyglądało dużo lepiej - ocenił spotkanie trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:16:40

90' Arbiter doliczył trzy minuty.
89' Żółtą kartką ukarany Dawid Szymonowicz oraz Marcin Kozłowski.
83' Brawo Piotrek Skiba!
80' Roman Maczułenko marnuje idealną sytuację. Lepszej już chyba nie będzie.
75' Boisko opuszcza Kowal, w jego miejsce Piotr Głowacki.
74' Maczułenko ładnie wchodzi w pole karne, ale niestety nie ma bramki dla Stomilu.
71' Piotr Mroziński wysoko nad poprzeczką.
57' Duda + spalony. Ufff.
50' Stomil przycisnął Widzew. Oby coś wpadło!
46' Początek drugiej połowy. Tylko zwycięstwo!
45+1' Koniec pierwszej połowy. 0:0.
26' Duda w dobrej sytuacji, ale Skiba pewnie łapie piłkę.
21' 55. Witalij Berezowśkyj ukarany żółtą kartką.
15' Brawo Piotrek Skiba! Było niebezpiecznie w naszym polu karnym.
14' Spotkanie się wyrównało, pierwsze mięć minut było najciekawsze.
1' Początek! Jazda!
Skład Widzewa: 1. Dino Hamzić - 28. Marcin Kozłowski, 18. Krystian Nowak, 5. Wołodymyr Pidwirnyj, 3. Cristian del Toro - 16. Konrad Wrzesiński, 4. Rafał Augustyniak, 33. Bartłomiej Kasprzak, 6. Piotr Mroziński, 10. Mateusz Broź - 13. Adam Duda.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Maczułenko, 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę zagrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem podopieczni Mirosława Jabłońskiego zagrają w Łodzi z miejscowym Widzewem. Początek transmisji w Orange Sport o 12:30.

Stomil ku zdziwieniu piłkarskiej Polski i radości swoich fanów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Widzew Łódź, spadkowicz z Ekstraklasy zajmuje trzynastą pozycję.

- To będzie najtrudniejsze spotkanie z dotychczasowych. Widzew już w spotkaniu z Arką pokazał dużo ciekawej gry, wzmocnił się psychicznie, jakby zaczął się lekko odradzać. Ten mecz dał nam wszystkim sporo do myślenia, ale mamy plan taktyczny i personalny, zatem to Łodzi pojedziemy po zwycięstwo. A jak będzie, dowiemy się w niedzielę - powiedział dla "Gazety Olsztyńskiej" Mirosław Jabłoński.

Z powodu kontuzji na boisku nie zobaczymy ponownie Pawła Łukasika oraz Tomasza Wełnickiego.