93' Koniec meczu.
93' Szymonowicz! Przebiegł pół boiska, minął obrońcę i uderzył w sytuacji sam na sam... w bramkarza! 1
91' Doliczone dwie minuty.
90' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Michał Trzeciakiewicz 1
90' Rzut rożny dla Stomilu, piłka przelatuje na drugą stronę pola karneog. 1

Tomasz Chałas wywalczy rzut karny, fot. Emil Marecki

Olsztyn - stadion Stomilu, 31 października 2015 r., godz. 17:00

Jedna bramka, trzy punkty z MKS Kluczbork

31.10.15 18:51   zic   7

W 15. kolejce Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn pokonał MKS Kluczbork 1:0. Bramkę z rzutu karnego tuż przed przerwą strzelił Rafał Kujawa.

Stomil zaczął mecz spokojnie, oddając trochę inicjatywy gościom z Kluczborka - jednak jedyne na co ich było stać to kilka strzałów z dystansu. Olsztyńska machina rozkręcała się z minuty na minutę, by w ostatnich minutach pierwszej połowy zaprowadzić przeciwnika do narożnika i zadać nokatujący cios. Pomimo wielu okazji, bramkę udało się zdobyć dopiero w 44. minucie z rzutu karnego.

Chwilę wcześniej w sytuacji sam na sam z Oskarem Pogorzelcem znalazł się Tomasz Chałas, minął bramkarza, a ten musiał ratować się faulem, za który sędzia musiał podyktować rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Rafał Kujawa i Stomil do szatni schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Stomil zagrał swoje - mądra obrona, a ofensywa oparta głównie na kontratakach. Niestety, raziła nieskuteczność, przez co po raz kolejny czekała na nas nerwowa końcówka. Nic złego jednak się nie stało i tylko jedną bramką wygrywamy z MKS Kluczbork.

Tagi: Stomil Olsztyn, MKS Kluczbork, Rafał Kujawa, I liga, Olsztyn, stadion Stomilu

1. 01.11.15 09:28 Wielki Stomil

wygląda na to ze mecz z zagłębiem był dla nas niezłym kopem w łeb. Zmienila się taktyka punkty wpadają i o to chodzi tylko ta skuteczność ale w końcu wygrywamy. a co do Zwira mysle ze wygladal lepiej niż w meczu z arka i ze z meczu na mecz będzie nabieral pewności siebie przydala by mu się bramka jakas

2. 31.10.15 20:48 JeanPorr

brawo Panowie!!! drugi bardzo uważny mecz w defensywie, tylko jeden błąd w kryciu w polu karnym (główka Brzęczka) i sporo udanych interwencji. Podoba mi się Wełna na środku obrony, ma tą dynamikę, umiejętność ataku na piłkę, póki się nie myli jest bardzo dobrze :) trzeba docenić współpracę na linii Suchocki Bucholc, mnóstwo ataków ich skrzydłem, dobra współpraca, mnóstwo gry kombinacyjnej bez większego uszczerbku dla defensywy. Dobrze Kujawa, brał na siebie ciężar rozegrania, umiał przytrzymać piłkę. Chałas najlepszy mecz dotychczas w Stomilu, wywalczył karnego, zamykał akcję w polu karnym - widać u niego progres i czekam na więcej. W środku bardzo dobrze Lech i Szymonowicz, szkoda jego setki - ale pretensji mieć nie można patrząc przez pryzmat boiskowego zegara. Strasznie nam się ten chłopak rozwinął w tej rundzie. W zeszłym sezonie było widać regres formy ale po meczach w kadrze Dawid nabrał niebywałej pewności siebie, zaczął podejmować ryzyko w grze i póki co to się mu opłaca. Warta odnotowania jest także gra do przodu, nie jest to już tylko zwykły rygiel defensywy ale kompletny defensywny pomocnik. Chłopaku zostań z nami :) Jedna sprawa która dzisiaj nam nie siedziała, to ostatnie podanie, bo tych bardzo dobrych okazji było i na wynik 5:0. No cóż nie wszystko może wpaść do siatki, ale nam dzisiaj z gry nic nie wpadło przy kilku świetnych okazjach, trochę szkoda. Osobiście wolę taki Stomil, pewny w obronie, mający swoje szanse w kontrataku i niektóre z nich wykorzystujący. Widać wsparcie i współpracę miedzy formacjami. Dzisiaj Kluczbork nie miał setki, dlatego że na to nie pozwoliliśmy, pomoc była blisko obrońców, skrzydłowi asekurowali bocznych. Szymonowicz z Lechem schodzili za piłką pod skrzydła i odcinali skutecznie grę ofensywną gości w okolicach 16stki. Destrukcja na piątkę. Brawo Panowie, brawo Trenerze :) P.S. zrobiłem sobie małą wycieczkę do przeszłości. Wiecie ile pkt mieliśmy po 15 kolejce zeszłej bardzo udanej jesieni?? o 2pkt mniej niż dzisiaj :) a w kolejnych meczach przegraliśmy z Płockiem, wygraliśmy w Nowym Sączu, zremisowaliśmy z Suwałkami i wygraliśmy w Jaworznie z GKSem Tychy - czuję że jesień zakończymy w lepszych nastrojach niż w poprzednim sezonie :) pozdrowienia dla kibiców zimnego chowu ;)

3. 31.10.15 19:35 Pawlik

Przeciwnik słabszy jak Sosnowiec ,powinno byc 4-0 dla nas przy tylu kontrach niewykorzystanych.Mecz jednym skrzydłowym Suchockim,Zwir tragedia i brak zaangazowania,szkoda ze Ratajczak nie moze grac na tej pozycji bo wygląda o niebo lepiej.

4. 31.10.15 19:14 Piekarz/OKS

Spokojnie :) gramy swoje i nie patrzymy w tabelę. Dzisiaj ważne 3 pkt w trudnym meczu z beniaminkiem. Brawa dla piłkarzy ze nie zawiedli! SPW!!!

5. 31.10.15 19:00 KibicStomiluOd1995

Gratulacje, mamy kolejne 3 punkty. Zwłaszcza 2 najbliższe mecze to powinno być 6 pkt - gramy z dołem tabeli... Martwi jednak skuteczność...

6. 31.10.15 19:00 chodi

Tylko 3 pkt do lidera a góra tabeli gra ze sobą. Wygrywamy za tydzień I jesteśmy Na 1 miejscu! Brawo Stomil!

7. 31.10.15 18:54 SzEFoo

Jak ta liga jest przewrotna! 3 pkt do lidera... teraz mecz z Siedlcami na wyjeździe i później dwa mecze u siebie... Może być ciekawie!