95' Koniec meczu. UTRZYMALIŚMY SIĘ! 1
94' 30 sekund !!!!!!!!! 1
83' Janusz Bucholc zmienia z Wołodymyra Tanczyka. 1
78' Prowadzimy 1:0 po bramce Marcina Stromeckiego! 1
77' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1

Artykuł

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Konferencja prasowa po meczu Chrobry Głogów - Stomil

03.06.18 16:21   em, źródło: chrobry-glogow.pl   8  

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Chrobrym Głogów w ostatniej kolejce sezonu I ligi 2017/2018. Olsztyński zespół zapewnił sobie bezpośrednie utrzymanie w rozgrywkach. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem obydwu trenerów.

Kamil Kiereś, trener Stomilu:
- Ciśnie się na usta stwierdzenie, że niemożliwe nie istnieje - z perspektywy tego, gdzie byliśmy osiem kolejek temu, na samym dnie tabeli, z dużą strata punktów. W ostatnich sześciu meczach odnieśliśmy pięć zwycięstw i osiągamy cel. Mieliśmy trudne momenty. Mało kto w nas wierzył, ale wewnętrznie się nie poddawaliśmy. Mentalnie mobilizowaliśmy się do tego, że ta karta się odwróci. Mówiliśmy o bezpośrednim utrzymaniu, choć jeszcze parę kolejek temu wydawało się to absurdalne. Wierzyliśmy jednak w taki scenariusz. O moich zawodnikach z perspektywy sezonu można powiedzieć, że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą, a nie jak zaczynają. To pasuje do nich, do sztabu szkoleniowego, być może do mnie jako trenera. Mecze w ostatnich kolejkach kosztowały nas mnóstwo emocji. Musieliśmy zachować chłodną głowę. Teraz, po wszystkim, mówi się łatwo. W wielu momentach udawało nam się zachować równowagę w szatni mimo problemów, z jakimi zawodnicy się borykają, bo wiadomo, że Stomil nie jest klubem stabilnym finansowo. W tym aspekcie nie było im łatwo, ale mimo tego nie poddali się i grali dla Stomilu, drużyny, kibiców. Chwała im za to, że w takich aspektach, gdy organizacyjnie się nie układa, nie odpuścili i zdobyli czternaste miejsce, które z perspektyw ostatnich kolejek jest bardzo dużym sukcesem.

Jacek Manuszewski, drugi trener Chrobrego:
- Gratuluję Stomilowi utrzymania. Nam niestety nie udało się przerwać fatalnej passy, która trwa od dziewięciu spotkań. Dobrze, że liga się skończyła. Zaczniemy od nowego sezonu i to będzie nowy rozdział, bo co można powiedzieć po meczu, w którym niby prowadziliśmy grę, ale który był takim do jednej bramki. Kto strzeli tę pierwszą, ten wygra.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Chrobry Głogów, konferencja prasowa, I liga, Kamil Kiereś, Jacek Manuszewski


Komentarze

 1. 04.06.18 10:09 Tiger

  Wielkie słowa uznania trenerze, to co Pan zrobił to mistrzostwo świata! Gratulacje dla całego sztabu i piłkarzy, fenomenalna niedziela!!

 2. 03.06.18 21:34 Piekarz/OKS

  Gratulacje trenerze! Brawo za przygotowanie zespołu. Prawda jest taka, że kadrę i tak trzeba mocno przewietrzyć...

 3. 03.06.18 19:43 Mm

  Brawo, panie trenerze, wykonał pan swoje zadanie, choć przeszkód było sporo. Gratulacje!!!

 4. 03.06.18 18:42 jeod

  Kadry niestety nie utrzymamy. Będzie drenaż aż miło :( Szkoda, bo można byłoby myśleć o budowie zespołu na środek (górną połowę) tabeli... W takich warunkach mało kto zostanie niestety. Bez zmiany myślenia w zarządzaniu nie mamy czego szukać w następnym sezonie... BRAWO ZA UTRZYMANIE!!!!!!!!

 5. 03.06.18 18:41 roberto

  Brawo Panie Trenerze i życzę dalszych sukcesów w STOMILU.

 6. 03.06.18 17:13 chodi

  Brawo trenerze, porozmawiać z piłkarzami i utrzymać tą kadrę, widać że się zgrali więc w przyszłym sezonie będą punktowac aż miło.

 7. 03.06.18 17:09 TorroRosso

  GRATULACJE TRENERZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIĘKUJEMY

 8. 03.06.18 16:31 Wielki Stomil

  Brawo Kiereś za to że ogarnełeś i trzymałeś ten zespoł, fizycznie byli nie do zajechania w tej rundzie brawo za walke i 1 lige dla Olsztyna!!!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.