95' Koniec meczu. UTRZYMALIŚMY SIĘ! 1
94' 30 sekund !!!!!!!!! 1
83' Janusz Bucholc zmienia z Wołodymyra Tanczyka. 1
78' Prowadzimy 1:0 po bramce Marcina Stromeckiego! 1
77' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1

Artykuł

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Konferencja prasowa po meczu Chrobry Głogów - Stomil

03.06.18 16:21   em, źródło: chrobry-glogow.pl   8  

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Chrobrym Głogów w ostatniej kolejce sezonu I ligi 2017/2018. Olsztyński zespół zapewnił sobie bezpośrednie utrzymanie w rozgrywkach. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem obydwu trenerów.

Kamil Kiereś, trener Stomilu:
- Ciśnie się na usta stwierdzenie, że niemożliwe nie istnieje - z perspektywy tego, gdzie byliśmy osiem kolejek temu, na samym dnie tabeli, z dużą strata punktów. W ostatnich sześciu meczach odnieśliśmy pięć zwycięstw i osiągamy cel. Mieliśmy trudne momenty. Mało kto w nas wierzył, ale wewnętrznie się nie poddawaliśmy. Mentalnie mobilizowaliśmy się do tego, że ta karta się odwróci. Mówiliśmy o bezpośrednim utrzymaniu, choć jeszcze parę kolejek temu wydawało się to absurdalne. Wierzyliśmy jednak w taki scenariusz. O moich zawodnikach z perspektywy sezonu można powiedzieć, że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą, a nie jak zaczynają. To pasuje do nich, do sztabu szkoleniowego, być może do mnie jako trenera. Mecze w ostatnich kolejkach kosztowały nas mnóstwo emocji. Musieliśmy zachować chłodną głowę. Teraz, po wszystkim, mówi się łatwo. W wielu momentach udawało nam się zachować równowagę w szatni mimo problemów, z jakimi zawodnicy się borykają, bo wiadomo, że Stomil nie jest klubem stabilnym finansowo. W tym aspekcie nie było im łatwo, ale mimo tego nie poddali się i grali dla Stomilu, drużyny, kibiców. Chwała im za to, że w takich aspektach, gdy organizacyjnie się nie układa, nie odpuścili i zdobyli czternaste miejsce, które z perspektyw ostatnich kolejek jest bardzo dużym sukcesem.

Jacek Manuszewski, drugi trener Chrobrego:
- Gratuluję Stomilowi utrzymania. Nam niestety nie udało się przerwać fatalnej passy, która trwa od dziewięciu spotkań. Dobrze, że liga się skończyła. Zaczniemy od nowego sezonu i to będzie nowy rozdział, bo co można powiedzieć po meczu, w którym niby prowadziliśmy grę, ale który był takim do jednej bramki. Kto strzeli tę pierwszą, ten wygra.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Chrobry Głogów, konferencja prasowa, I liga, Kamil Kiereś, Jacek Manuszewski


Komentarze

 1. 04.06.18 10:09 Tiger

  Wielkie słowa uznania trenerze, to co Pan zrobił to mistrzostwo świata! Gratulacje dla całego sztabu i piłkarzy, fenomenalna niedziela!!

 2. 03.06.18 21:34 Piekarz/OKS

  Gratulacje trenerze! Brawo za przygotowanie zespołu. Prawda jest taka, że kadrę i tak trzeba mocno przewietrzyć...

 3. 03.06.18 19:43 Mm

  Brawo, panie trenerze, wykonał pan swoje zadanie, choć przeszkód było sporo. Gratulacje!!!

 4. 03.06.18 18:42 jeod

  Kadry niestety nie utrzymamy. Będzie drenaż aż miło :( Szkoda, bo można byłoby myśleć o budowie zespołu na środek (górną połowę) tabeli... W takich warunkach mało kto zostanie niestety. Bez zmiany myślenia w zarządzaniu nie mamy czego szukać w następnym sezonie... BRAWO ZA UTRZYMANIE!!!!!!!!

 5. 03.06.18 18:41 roberto

  Brawo Panie Trenerze i życzę dalszych sukcesów w STOMILU.

 6. 03.06.18 17:13 chodi

  Brawo trenerze, porozmawiać z piłkarzami i utrzymać tą kadrę, widać że się zgrali więc w przyszłym sezonie będą punktowac aż miło.

 7. 03.06.18 17:09 TorroRosso

  GRATULACJE TRENERZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIĘKUJEMY

 8. 03.06.18 16:31 Wielki Stomil

  Brawo Kiereś za to że ogarnełeś i trzymałeś ten zespoł, fizycznie byli nie do zajechania w tej rundzie brawo za walke i 1 lige dla Olsztyna!!!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!