Artykuł

Oprawa podczas drugiej połowy meczu, fot. Artur Szczepański

Oprawa podczas drugiej połowy meczu, fot. Artur Szczepański

Stomil wygrywa w pierwszym sparingu

13.01.18 16:14   em   5  

Stomil Olsztyn wygrał w pierwszym meczu sparingowym w 2018 roku z Polonią Bydgoszcz 3:0 (2:0). Gole zdobyli Tomasz Zahorski, Artur Siemaszko i Bartosz Mroczek.

Spotkanie do ostatniej chwili było utajnione ze względów organizacyjnych i oficjalną wiadomość olsztyński pierwszoligowiec podał na godzinę przed meczem. Informacja była jednak przekazywana pocztą pantoflową od kilku dni wśród kibiców Stomilu.

Trener Kamil Kiereś testował czterech zawadników. Na boisku przebywali Kevin Ipina (amerykański Elm City Express), Mateusz Janiec (Spartakus Daleszyce), Sebastian Stężewski (amerykański Hartford City FC) oraz Bartosz Mroczek (Sokół Aleksandrów Łódzki).

Z powodu drobnego urazu nie mógł zagrać Michał Leszczyński. Swojej szany nie dostali: Karol Żwir, Rafał Śledź oraz Adrian Serowiec.

- Generalnie mówi się, że w sparingach wynik nie jest najważniejszy, jednak zawodnicy w grach sparingowych wychodzą żeby wygrać - mówił po meczu trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś. - Mamy za sobą pól tygodnia badań i tydzień ciężki treningów. Zawodnicy czują obciążenia. Przeciwnik nie był może silny, ale takie też mieliśmy założenia. Mieliśmy grać agresywnie w odbiorze piłki. Zawodnicy to robili, ale mogła być lepsza skuteczność. Wiadomo, że to jeszcze nie ten etap, żeby rozliczać zespół z pewnych rzeczy. Budujemy formę. To był oczywiście sprawdzian zawodników, bo kilku testujemy, ale był to również sprawdzian zawodników wewnątrz klubu i ciągle trwa weryfikacja. Nie będę wypowiadał się o zawodnikach, którzy nie zagrali i o ich szansach, wszystko jest dynamiczne. Zagrało dziś 25 graczy z pola plus bramkarze, czyli 27. Nie da się grać 30 zawodnikami, to wszystko odbywa się z dnia na dzień.

Stomil: Piotr Skiba (46 Jakub Miszczuk) - Ernest Dzięcioł (46 Janusz Bucholc), Łukasz Sołowiej (46 Paweł Baranowski), Adrian Karankiewicz (31 Paweł Głowacki, 61 Marcin Stromecki), Kevin Ipina (46 Jakub Mosakowski), Mateusz Janiec (46 Sebastian Stężewski), Daniel Mikołajewski (31 Wiktor Biedrzycki, 61 Igor Biedrzycki), Grzegorz Lech (31 Wołodymyr Tanczyk, 61 Bartosz Mroczek), Piotr Głowacki (31 Dani Ramírez, 61 Tomasz Zając), Marcel Ziemann (46 Wojciech Dziemidowicz), Tomasz Zahorski (31 Artur Siemaszko, 61 Paweł Abbott).

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Polonia Bydgoszcz, Tomasz Zahorski, Artur Siemaszko, Bartosz Mroczek


Komentarze

 1. 15.01.18 09:38 GrzegorzKasmirski

  Ogladalem ten mecz, dobry grajek z tego Kevina!

 2. 13.01.18 20:01 roberto

  W sprawie transferów to moim zadaniem najlepszym pomysłem jest 3 liga Hiszpańska. Byłem tam na meczach i poziom jest wyższy niż u nas w 1 lidze. Piłkarze są lepsi technicznie i taktycznie a zarabiają po 800 euro i w większości pracują. Proponuję żeby skauci ze Stomilu jeśli tacy są pofatygowali się i przywiezli paru Angulo i Carlitosów bo oni tam grali w 3 lidze! Pogadajcie z Danim to wam powie co i jak. Bo 3 liga w Polsce to nie to samo.

 3. 13.01.18 19:07 dzbs

  Roberto testują tych na jakich ich "stać....."

 4. 13.01.18 18:58 roberto

  Mnie się wydaje ze Stomil testuje zawodników z myślą o 2 lidze.

 5. 13.01.18 17:05 Wielki Stomil

  Mogło byc zdecydowanie więcej ale bramkarz przez drugie 45 min wybronil sporo strzałów!!! Stomil Olsztyn ole hej Polonia Ole!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!