94' Koniec meczu. 3 punkty jadą do Olsztyna!
93' Łukasik na spalonym po podaniu Lecha.
90' 3 minuty do końca spotkania.
90' Groźny strzał Flaszki tuż obok bramki Skiby.
89' Strzał Żwira obroniony przez Krakowiaka, w odpowiedzi za chwilę strzał Szymona Stanisławskiego broni Skiba.

Łukasz Suchocki zdobył pierwszą bramkę w sezonie ligowym dla Stomilu, fot. Emil Marecki

Bełchatów

Zwycięstwo z GKS Bełchatów na inaugurację

01.08.15 18:51   zic, kyn   16

Udanie rozpoczął sezon Stomil Olsztyn - w pierwszej kolejce piłkarskiej Pierwszej Ligi, w wyjazdowym spotkaniu pokonał GKS Bełchatów 1:0. Bramkę dla Stomilu na wagę zwycięstwa zdobył w pierwszej połowie Łukasz Suchocki.

Mecz rozpoczął się dokładnie o "godzinie W", 71 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego. Przed pierwszym gwizdkiem nastąpiła minuta ciszy, a na płotach kibiców obu drużyn zawisłu odpowiednie transparenty: Pamiętamy oraz Chwała Bohaterom.

Początek spotkania nie zapowiadał większych emocji, niewiele się działo i niewiele było też sytuacji podbramkowych. Stomil powoli zarysowywał swoją przewagę, z której rodziły się okazje bramkowe i duża liczba rzutów rożnych. Swoich dwóch doskonałych okazji - na sam na sam z bramkarzem oraz strzału z kilkunastu metrów - nie wykorzystał Grzegorz Lech. Mimo wszystko, bramka "wisiała w powietrzu". W 43. minucie po dośrodkowaniu Janusza Bucholca pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym dla Stomilu zdobył Łukasz Suchocki.

W drugiej połowie do odrabiania strat rzucili się gospodarze, jednak niewiele z tego rzutu wynikało. Stomil szybko odzyskał kontrolę nad przebiegiem spotkania, co wcale nie oznaczało, że łatwo dowieźli wynik do końcowego gwizdka. W 75. minucie z 25 metrów z rzutu wolnego prosto w okienko bramki uderzył Seweryn Michalski, a Piotr Skiba z trudem wybił piłkę na rzut rożny. GKS próbował do końca meczu zmienić wynik meczu, jednak solidnie grała w obronie olsztyńska drużyna. Mecz ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem naszej drużyny i w końcu Stomil zdobył komplet punktów na inaugurację ligi!