Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Czego życzyć Stomilowi?

15.07.18 00:02   em   12  

Nasz Stomil obchodzi 73. urodziny. Dla mnie osobiście we wrześniu wypadnie 25-lecie jak pierwszy raz pojawiłem się na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a. Skoro urodziny, to czas na życzenia. Poniżej lista moich życzeń wobec Stomilu na ten sezon i kolejne lata.

Życzę Stomilowi szybkiego utrzymania w nowym sezonie I ligi 2018/2019. W ostatnich latach do ostatniej, przedostatniej kolejki drżeliśmy, czy nasz zespół utrzyma się na zapleczu Ekstraklasy. Emocje towarzyszące ostatniej kolejce (w meczu z Chrobrym Głogów) były wspaniałe, ale w tym sezonie poproszę o spokój.

Firmie remontującej płytę stadionu życzę wykonania pracy w terminie, chociażby po to, żeby nie była stratna za każdy jeden dzień opóźnienia. Czysto teoretycznie pierwszy mecz na nowej murawie miałby się odbyć w weekend 8-9 września (GKS Jastrzębie) lub 13 września (Warta Poznań). Za dwa miesiące...

Piłkarzom i wszystkim pracownikom Stomilu Olsztyn życzę przelewów miesiąc w miesiąc. Niech nie będzie już nigdy takich zaległości na 2-3 miesiące, które pozwalają rozwiązywać kontrakty, albo nie daj boże są podstawą do ujemnych punktów.

Życzę Stomilowi Olsztyn całkowitej spłaty zadłużenia. Nie wiem, czy jest to do zweryfikowania, bo wglądu w papiery mieć nie będę (nawet nie chcę). Tak żeby Stomil mógł płacić faktury na bieżąco, żeby nikt już nam nie wysyłał (pomyłkowych) zapytań o zaległości...

Życzę Stomilowi Olsztyn żeby nie rozpadła się sekcja koszykówki, która wprowadziła powiew świeżości w zimowy okres przerwy od ligowych piłkarskich emocji. Hala przy Głowackiego ma swój klimat.

Chciałbym uczestniczyć w fajnej prezentacji drużyny przed nowym sezonem. To chyba jednak nie możliwe, bo nasz stadion to obecnie plan budowy, a tam w okresie wakacyjnych wychodziły najlepsze prezentacje. Na siłę (jak ostatnio w hali Uranii) nie ma sensu nic robić.

Za dwa lata życzę Stomilowi super prezentacji połączonej z imprezką urodzinową z okazji 75-lecia klubu.

Stomilowi życzę poprawy organizacji pracy i pozyskiwania nowych sponsorów. Powiększenia zarządu lub zatrudnienia w klubie dyrektora, który odciąży prezesa w sprawach bieżących, który jak wiemy obecnie pracuje przy P69a z doskoku.

A Wy czego życzycie Stomilowi?

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki


Komentarze

 1. 19.07.18 11:45 zjs

  Najważniejsza jest płyta główna boiska, a tu mamy problem. Prace zostały wstrzymane. Powodem jest wadliwie wykonana instalacja burzowa podczas budowy stadionu. Podczas opadu deszczu płyta boiska zamieniała się w jezioro bo woda nie spływała. Nie spływała, bo napływała burzówką na stadion. Do czasu naprawy spartaczonej burzówki, prace wstrzymano. Będzie kasa na inwestycje?

 2. 17.07.18 10:57 zjs

  Życzę Stomilowi gry w ekstraklasie, życzę aby z manufaktury stał się solidnym klubem. Ja też obchodzę mały jubileusz. Mija 60 lat od czasu kiedy byłem na meczu OKS -Warmia kiedy to OKS z Książkiem, Okrzesikiem i Jabłońskim pokonał Warmię 1:0. Bramkę strzelił Okrzesik po samotnym rajdzie. Życzę też nowego stadionu, a na razie nowej murawy. Wczoraj zwiedziłem plac budowy i czarno to widzę. Obfite opady deszczu wstrzymały prace, tak więc termin 31.08 jest chyba nierealny.

 3. 16.07.18 13:53 przem85

  Życzę Stomilowi żeby w Olsztynie zmienili się rządzący, prezydent i cała jego banda. Życzę żeby Olsztynem zaczęli rządzić ludzie kochający piłkę nożną a wtedy znajdą się i sponsorzy i z czasem powstanie też piękny stadion.

 4. 15.07.18 22:09 whs

  A ja zycze solidnego napastnika. Bo na razie nie mamy, a w tej lidze to sredni bramkarz i bardzo dobry napastnik to polowa sukcesu. Reszta to wyrobnicy. Pzdr

 5. 15.07.18 21:53 Adaśko

  Na dziś życzę Stomilowi stabilnej I ligi i nowego stadionu. A na kiedyś: zwycięstwa w Champions League. :-)

 6. 15.07.18 10:44 SzEFoo

  A skąd Ty masz informację, że Budimex odszedł jeśli parę miesięcy temu przedłużyli umowę sponsorską?

 7. 15.07.18 10:31 Piotruś Pan

  Co to jest Boże Narodzenie? A tymczasem olsztyńska rzeczywistość będzie następująca: Stomil pooddaje pożyczone punkty z wiosny (można będzie łatwo to sprawdzić), miasto znowu wyda 2 razy więcej za przebudowę stadionu (np. za jupitery czy za murawę) a przypominam, ze Grzymus wydał ok. 10 mln !!! na opracowania, konspekty i ekspertyzy dot. stadionu. Przecież to koszt ok. 1/4 stadionu. Emil piszesz, ze nie wiadomo jaki jest bilans księgowy? Przecież M. Borkowski obiecywał transparentność i pełna komunikacje z kibicami a gość uważa za zaletę ze pogonił konie a sam ucieka za granice i zabiera ze sobą lejce.... Budimex odszedł bo on został na stanowisku Prezesa, gość uważa ze freestyle to sposób na zarządzanie.... o zgrozo. Efekt będzie taki, ze do końca będziemy drżeli o utrzymanie i szykuje się powtórka z poprzedniego sezonu.

 8. 15.07.18 09:47 TorroRosso

  Życzę naszemu Stomilkowi najlepszych meczy , zwycięstw i zgranej paczki osób aby stworzyły zespół na lata. I niech wychowuje piłkarzy których każdy zespół będzie chciał mieć w swoim zespole - zarabiać na talentach i mocnych rzemieślnikach piłkarskich. Jak te życzenia się spełnia będzie dobrze z nasza drużyną . Wszystkiego Dobrego na następny sezon . Powodzenie

 9. 15.07.18 08:29 Dyrektor OKS 1945

  w radiu olsztyn powinni dać wywiad z księgową bo ona wie na ile borowicz zadłużył oks 1945 bo weteryniarz indyjski biznesmen architekt poeta marian borowicz nie ma pojęcia cyrk abraszki normalnie skandal w biały dzień

 10. 15.07.18 08:27 Dyrektor OKS 1945

  a ten bramkarz z holandii bomba transferowa podpisał już kontrakt czy borowicz i jego fani za wcześnie się podniecili halko niech ktoś odpowie

 11. 15.07.18 08:24 Dyrektor OKS 1945

  borowicz musi odejść

 12. 15.07.18 01:27 rafitd

  Przebudowy stadionu stopniowo etapami (nie mylić z budową nowego w innym miejscu) i awansu do ekstraklasy w ciągu 3 lat :)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!