Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Jak długo miasto będzie dotować gruzowisko?

24.05.17 22:26   em   9  

Na stronie pojawiła się informacja o zmianie bramek na boisku głównym przy Al. Piłsudskiego 69A. Myślicie, że to jedyne zmiany na naszym starym stadionie? Długą listę zmian przygotował Polski Związek Piłki Nożnej.

Zacznę od tych bramek. Żeliwne i wysłużone zastąpią nowiutkie aluminiowe. Po co? Żeby następnym razem żaden bramkarz przypierniczając dynką w słupek nie nabił sobie takiej śliwy jak nasz Piotrek Skiba.

Trzeba dokonać zmian na stanowisku, w którym ochroniarz na bieżąco śledzi na kamerach, co się dzieje na olsztyńskim stadionie. To akurat drobna kosmetyka.

Na naszym stadionie w sektorze numer dwa należy wykonać podjazd dla osób niepełnosprawnych. Trzeba było to zrobić już dawno, w ogóle nie można z tym dyskutować.

Widzieliście rdzę na płotach? Musi zniknąć. Najlepiej jakby zostało postawione nowe ogrodzenie, ale przecież to bardzo duża inwestycja, więc nikt na to się nie zgodzi. W ruch pójdzie farba w najbrzydszych miejscach.

Zawsze po zimie trzeba uzupełnić braki w... betonie. Żeby było równo, prosto i przyjemnie.

To trzeba zrobić jak chcemy, żeby Stomil Olsztyn grał w I lidze. Czy jest o czym dyskutować? Oczywiście, że jest.

Odwlekanie budowy nowego stadionu będzie generowało coraz większe koszty utrzymania gruzowiska przy Al. Piłsudskiego 69A. Jakby tak podliczyć wszystko z ostatnich 10 lat, to pewnie uzbierałoby się na jedną nowiutką trybunę od strony Leonharda.

Wynajęcie firmy, która przeprowadzała konsultacje w sprawie budowy nowego stadionu; budowa jupiterów; analiza, czy stadion może powstać przy Al. Sybiraków; najnowsze analizy jak sfinansować budowę stadionu. Trochę kasy już poszło, a przecież można było to przeznaczyć w nowy obiekt i już dawno go zacząć remontować trybuna po trybunie.

I tak co chwilę coś, a lata lecą, a nowego stadionu jak nie było tak KURKA WODNA nie ma.

Tagi: Stomil Olsztyn, stadion Stomilu


Komentarze

 1. 25.05.17 17:36 tomtom

  Wspomnę swoje słowa. Marsz po każdym meczu. Pan G. nie lubi szkalowa... swego nazwiska. Metody twarde i ostre tylko przemówią mu do głowy. Ludzie decyzyjni powinni podjąć kroki w tym kierunku. Ja podjąłem decyzję że jak tylko będzie kandydat który zagrozi Panu GRuZowisko to namówię 30 osób by głosowali na tę osobę. Każdy z nas jakby namówił rodzinę, babcie, dziadka, kumpla, żonę to by dało 2 tys razy 15 daje 30 tys. i wtedy przegra. on prowadzi tylko do upadku sportu w Olsztynie

 2. 25.05.17 11:56 SzEFoo

  Jakoś człowiek się przyzwyczaił, że temat stadionu jest przekładany ciągle wiec nie chce się wierzyć, że znalazł się chętny na jego budowę. Pewnie wyjdzie jak zwykle.

 3. 25.05.17 09:34 krzyżak

  Wy się tak z tej Ostródy nie śmiejcie. Bo PZPN może w końcu nie przyznać licencji na to gruzowisko i będziemy musieli wtedy tam jeździć. Na każdym meczu powinien wisieć transparent "gruzowisko" Olsztyn i tak powinien być nazywany we wszystkich materiałach promujących mecz.

 4. 25.05.17 08:59 jacekoks

  Miliony wydane na konsultacje,analizy i projekty a nie zdziwcie się jak wkrótce zostanie klepnięta przebudowa....uranii. Ostródo witaj!

 5. 24.05.17 23:42 edward acki

  nie bedzie stadionu ani za betoniarza tramwajarza 10% ani czesława erotomana sezonowego kibica w czasie wyborów, wiadomo kto tym razem bedzie w ulotkach zina w czasie wyborów, teraz czas chyba na betoniarza czy ktos inny wiadomo??? bo na wioskach już buduja stadiony tutaj jedynie calkowity inny ratusz moze coś zmienić

 6. 24.05.17 23:22 Krzycho

  Mam wielką nadzieje że Stomil w Bytowie zapewni sobie utrzymanie i dostanie licencje na nowy sezon a ciśnienie wyborcze wymusi intensywne działanie w tym temacie budowy ......areny.

 7. 24.05.17 23:01 Emilozo

  Podobno jest :) Ale wiesz jak z tym podobno... PG mówił, że do końca kwietnia powinno się wszystko wyjaśnić, a zaraz Dzień Dziecka.

 8. 24.05.17 22:57 Krzycho

  Emilu ponoć jest firma która chce budować stadion w formie partnerstwa publiczno prywatnego, czy to tylko plotka, posiadasz jakąś wiedzę w tym temacie?.

 9. 24.05.17 22:45 barakuda

  I szybko nie bedzie

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!