Artykuł

Piotr Zajączkowski, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Piotr Zajączkowski, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Konferencja prasowa po meczu Miedź Legnica - Stomil

18.10.19 23:37   em, źródło: miedzlegnica.eu   1  

Stomil Olsztyn przegrał 1:4 w Legnicy z Miedzią. Po meczu na konferencji prasowej wypowiedzieli się trenerzy obydwu zespołów.

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu:
- Do przerwy rozgrywaliśmy bardzo dobre spotkanie. Po zdobyciu gola mieliśmy kolejne sytuacje. Zbyt łatwo straciliśmy pierwszą bramkę, a w 45 minucie dostaliśmy "obuchem w łeb" na zejście do szatni. Zaczęliśmy drugą część z animuszem i kolejny obuch i było już po meczu. Z takim zespołem jak Miedź Legnica trzeba wykorzystywać swoje sytuacje i grać bezbłędnie w defensywie. Za dużo popełniliśmy błędów indywidualnych, co wykorzystała Miedź. Jest to bardzo solidny zespół. Do końca grał z polotem i na luzie. My próbowaliśmy się jeszcze czarować, ale to było za mało. Myślę, że powoli tabela będzie się krystalizować. kandydaci do awansu m. in. Miedź będą nadawały ton rozgrywkom. My będziemy próbowali kąsać faworytów.

Dominik Nowak, trener Miedzi:
- Dziś w meczu było dużo jakości jeśli chodzi o skuteczność. Stwarzaliśmy też dużo sytuacji bramkowych. Długimi fragmentami wróciła Miedź, która grała szybko, dynamicznie i z pomysłem. Stwarzaliśmy sytuacje za pomocą uderzeń zza pola karnego, które miały być naszym atutem w grze obronnej Stomilu. Wracając do meczu, wiedzieliśmy, że Stomil szybko kontruje. Jedną z nich zamienili na bramkę. Staraliśmy się być konsekwentni w swoich działaniach, za co chcę pochwalić zespół. Mieliśmy upór w realizowaniu założeń taktycznych, czyli nad czym pracowaliśmy przez minione 2 tygodnie. W drugiej połowie potrafiliśmy zdominować przeciwnika. Przeanalizujemy jeszcze ten mecz. Cieszymy się z wysokiego, domowego zwycięstwa. Stać nas na jeszcze lepszą i stabilniejsza grę. Dziś jesteśmy zadowoleni z tego meczu. Było to spotkanie bardzo dobre na pierwszoligowym poziomie, a graliśmy z przeciwnikiem, który ma dużo atutów.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, Piotr Zajączkowski, Dominik Nowak, konferencja prasowa, I liga


Komentarze

  1. 19.10.19 16:56 chodi

    Panie trenerze , taka mała uwaga. Mamy teraz naprawdę solidny budżet jak na I ligowy zespół. Jeżeli ktoś jest z regionu , Olsztyna , ale odstaje od tego poziomu, to chciałbym zauważyć , że wcale ale to wcale nie musi go Pan na siłę promować. Albo zawodnicy pokazują jakość i wygrywają, albo zawsze ( to jest trudne! ) nadchodzi taki czas, że trzeba danemu zawodnikowi podziękować ... każdy piłkarz, nie ma znaczenia jak bardzo byłby zasłużony MUSI CZUĆ PRESJĘ I DAWAĆ Z SIEBIE MAXA! CO MECZ!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!