Artykuł

Łukasz Suchocki cieszy się ze zwycięstwa w plebiscycie stomil.olsztyn.pl, fot. Artur Szczepański

Łukasz Suchocki cieszy się ze zwycięstwa w plebiscycie stomil.olsztyn.pl, fot. Artur Szczepański

Łukasz Suchocki: zostaję w Olsztynie i walczę o awans do I ligi!

22.12.11 12:31   em   10  

- Mamy z zespołem misję do spełnienia, na którą wszyscy w Olsztynie z utęsknieniem czekają. Chciałbym powtórzyć dobrą rundę w swoim wykonaniu i pomóc zespołowi w awanse na zaplecze Ekstraklasy - mówi Łukasz Suchocki, wybrany przez kibiców Stomilu Olsztyn najlepszym piłkarzem rundy jesiennej sezonu 2011/2012.

Śledziłeś w internecie nasze głosowanie na najlepszego piłkarza rundy jesiennej?
- Dopiero pod koniec głosowania zerkałem co jakiś czas na wynik głosowania. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem, że zostałem nominowany.

Czyli zwycięstwo nie było dla Ciebie zaskoczeniem?
- Oczywiście, że było! Ja byłem zaskoczony samym faktem, że znalazłem się w gronie nominowanych.

Co dla Ciebie znaczy takie wyróżnienie?
- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaskoczenie. Tym bardziej, że nie jestem piłkarzem z Olsztyna. Zawsze tak było, że wygrywali miejscowi np. Grzesiu Lech.

Dobra runda w Twoim wykonaniu zaowocowała spekulacjami transferu do wyższej ligi. Do Ciebie też docierały takie informacje?
- Ja wolałbym o tym nie rozmawiać. Przed nami jeszcze jedna runda dobra do wykonania i może wtedy pojawią się ciekawe oferty. Teraz jednak nie chcę sobie zaprzątać głowy spekulacjami.

Czyli rozumiem, że zostajesz w Stomilu i walczysz z zespołem o awans do I ligi.
- Oczywiście, że tak. Mamy z zespołem misję do spełnienia, na którą wszyscy w Olsztynie z utęsknieniem czekają. Chciałbym powtórzyć dobrą rundę w swoim wykonaniu i pomóc zespołowi w awanse na zaplecze Ekstraklasy. 

W zespole jesteś już ponad cztery lata. Co się w tym czasie zmieniło w klubie z Twojej perspektywy?
- Oj, było dużo zawirowań. Dużo zmian. Dużo działaczy, zawodników i trenerów się przewinęło przez ten klub. Teraz na szczęście idzie wszystko w dobrym kierunku. Mimo tych październikowych zawirowań uważam, że był to najlepszy rok od kiedy jestem w zepole. Nie możemy na nic narzekać. Mamy bardzo dobre warunki jak na II ligę. Nie pozostaje nam nic innego jak zrobić awans do I ligi.

Na koniec powiedz jak spędzasz święta i czego Ci życzyć na nowy 2012 rok?
- Tradycyjnie święta spędzam z rodziną i najbliższymi w Iławie. Czego mi życzyć? Zdrowia. Bo bez tego to nic nie zrobimy. I oczywiście awansu do I ligi!

Tagi: Stomil Olsztyn, Łukasz Suchocki, wywiad, rozmowa


Komentarze

 1. 03.01.12 14:57 gold ak-47

  zrobiłeś dobry krok w swojej karierze że przeszedłeś do Stomilu, klub z tradycjami, oby jak najwiecej mlodych ludzi szlo Twoja droga i żeby szybko sodowa woda do głowki nie uderzyła, pieniadz oczy zaslepi i zeby tylko zarabiac zlotowki mlodzi wola grzac lawe zamiast rozwijac swoj talent w nizszej lidze ;-) z trybun masz pozdrowienia i na pewno nie zapomnimy Ci tego ze zostales i chcesz nam pomoc w awansie! ps.mam szacun do Ciebie za to ze dotrzymales slowa po meczu w Ostródzie ;-))) z fartem chłopie i na wieki w Stomilu!!!

 2. 29.12.11 18:36 Kupa619

  http://ekstraklasa.wp.pl/kat,37358,title,Korona-zainteresowana-Alancewiczem,wid,14123522,wiadomosc.html

 3. 26.12.11 15:25 chodi

  Suchy jak widać jesteś idolem kibiców Stomilu, jeżeli awansujemy do 1 ligi zapiszesz się w kartach historii jako bohater - STOMILU!! Życzę na te święta Tobie, wszystkim kibicom, całemu zespołowi oraz sponsorom Wesołych Świąt i upragnionego awansu do 1 ligi na który zasłużyliśmy jak nikt inny! Pozdrawiam!

 4. 23.12.11 17:28 rafitd

  (S)uchy 100% Stomil! Mam nadzieję, że w 1 lidze też będziesz prowadził naszą grę...

 5. 23.12.11 17:14 kilabez

  Łukasz jak to nie jesteś z Olsztyna? Jesteś... napewno mentalnie. A to skąd pochodzisz daje mi jeszcze większe powody do satysfakcji! Po tym co słyszałem na stadionie przy Sienkiewicza 1. Mam nadzieję że Ty też doznasz kumulacji tej satysfakcji w drugiej kolejce rundy wiosennej! W(S)zystkiego Dobrego!!!

 6. 23.12.11 10:52 YAMBO

  ...szacun Suchy !!

 7. 22.12.11 20:38 kubik

  Brawo Suchy!!! Szacun !

 8. 22.12.11 17:29 Darek

  A dla mnie Suchy to Stomilowiec! Przez kilkanaście lat jak chodzę na Stomil nie jeden wychowanek tak nie zapierd.... jak ON!!!!!!! Wielu było takich co odcinało kupony a nie grało, a Suchy w każdym meczu pokazuje co to walka i nie ucieka stąd. NIe Alan? Jak tam wychowanku w Polonii B.:)?? Na awans idziecie?

 9. 22.12.11 17:25 stomil olsztyn forever

  Az dziwne ze Iławiak az tak przywiazal sie do klubu, ktory badz co badz jest wielkim rywalem Jezioraka ;) Brawo Suchy, dzieki za pozostanie w Stomilu.

 10. 22.12.11 16:32 mariusz

  Brawo Suchy!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!