Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Oświadczenie zawodników Stomilu Olsztyn

16.02.19 17:05   kyn   22  

Piłkarze Stomilu Olsztyn wracając z obozu z Nieborowa napisali oświadczenie. Prezentujemy w wersji oryginalnej.

Jedynym przekaźnikiem informacji odnośnie Klubu w naszym mieście są oświadczenia, dlatego my piłkarze postanowiliśmy wydać również swoje.

Dnia 11.02.2019 patologiczna sytuacja sprawiła, że wyjechaliśmy na obóz do Nieborowa, jedynie dzięki zbiórce pieniędzy przez darczyńców Stomilu Olsztyn. Naładowani kolejnymi obietnicami, że ten tydzień będzie przełomowy w dziejach Stomilu. Obietnice wyprowadzenia klubu na prostą rozpoczęły się w sierpniu, w międzyczasie zaległości wobec nas urosły do 5 miesięcy, a Klub zamiast wyjść na prostą znalazł się nad przepaścią. My piłkarze w tym czasie nie pozostawaliśmy bierni, wpraszaliśmy się na spotkania do Prezydenta, niejednokrotnie czekając po kilka godzin na korytarzu. Niestety żadne z nich nie przyniosło oczekiwanych odpowiedzi.

W sezonie 2017/2018 ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań, aby utrzymać drużynę na zapleczu ekstraklasy nie mając do tego warunków. Dzięki naszej postawie, klubową kasę zasiliło 1.600000 tysięcy złotych, tytułem zwycięstwa w konkursie PRO JUNIOR SYSTEM. W związku z tym krążą pomówienia, że pieniądze te otrzymaliśmy w formie premii za utrzymanie, czemu kategorycznie zaprzeczamy. Nikt z zawodników nie dostał z tego tytuły ani złotówki. Większa część tych pieniędzy miała zapewnić funkcjonowanie Klubu do końca grudnia 2018 roku, jednak tak się nie stało. W tej sytuacji jeden z radnych złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Patologiczna sytuacja w klubie spowodowała również lawinowe rozwiązywanie kontraktów przez zawodników. Dodatkowo z powodu zaległości finansowych zostaliśmy ukarani odjęciem trzech punktów, co w kontekście walki o utrzymanie, jest kolejnym potężnym ciosem.

Kolejnym problemem jest fatalny przepływ informacji, które docierają do nas jedynie z prywatnych kont tweeterowych, lub facebookowych. Dziwne jest, że zmowa milczenia udzieliła się również lokalnym mediom, które niejednokrotnie w przeszłości pomagały naświetlać sytuacje w Klubie doszukując się prawdy.

Ostatnie działania właścicieli spółki jak i Prezesa skupiają się jedynie na poszukiwaniach inwestora, co doprowadziło do zaniedbania bieżącego funkcjonowania.

- Oczekujemy od właścicieli Klubu prawdziwych informacji kiedy i w jaki sposób chcą rozliczyć się z zaległych zobowiązań.

- Kiedy miasto chce wprowadzić plan restrukturyzacji.

- W jaki sposób chce zabezpieczyć Klub organizacyjnie, finansowo i sportowo w rozgrywkach Fortuna Pierwsza Liga.

Według nas nie jest rozwiązaniem zmiana zawodników, gdy nie płacimy obecnym, zmiana przewoźnika, gdy nie płacimy pierwszemu, zmiana mieszkania, gdy nie opłaca się bieżących rachunków, nie wracanie do hotelu, w którym ma się dług. My jako piłkarze przez cały czas firmujemy nazwiskami nieudolność ludzi, którzy są odpowiedzialni za losy Klubu.

Chcielibyśmy zająć się tylko sprawami sportowymi na zdrowych zasadach, które są niezbędne na profesjonalnym pierwszoligowym poziomie. Przez wiele ostatnich lat będąc na zapleczu ekstraklasy ani razu nie zaznaliśmy normalności, pomimo tego za każdym razem utrzymywaliśmy klub na pierwszoligowym poziomie.

W tym roku sytuacja jednak jest tragiczna i obawiamy się że na dzień dzisiejszy zespół nie jest gotowy do rywalizacji w pierwszej lidze na równych zasadach.

Wracając z obozu kończymy nasze oświadczenie. Patrzymy po pustych siedzeniach w autokarze i zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie zebrać osiemnastki spośród zakontraktowanych zawodników na mecz ligowy z GKS Tychy, który odbędzie 2.03.2019 na naszym stadionie.

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 17.02.19 14:00 SzEFoo

  Dzbs dowiaduj się od kumpli po szalu o akcjach.

 2. 17.02.19 13:00 dzbs

  Skoro niektórzy boją się iść pod ratusz to może wybierzmy się na Azts ???? Ostatnio chyba pomogło

 3. 17.02.19 12:42 maniek86

  Opis sytuacji z ostatnich 2 tygodni: https://m.facebook.com/722569846/posts/10156919232039847?sfns=mo

 4. 16.02.19 23:50 SzEFoo

  https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/fortuna-1-liga/inwestor-znow-puka-do-drzwi-stomilu-olsztyn/5ddfksx?utm_source=t.co_viasg_przegladsportowy&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2 Miasto gra na czas zapewniając nam pewny "awans" do 2 ligi w najlepszym razie.

 5. 16.02.19 20:22 czerkasow

  Zapomniałeś że żaden prezes tego nie podniesie przy tak wspaniałym zaangażowaniu właściciela czyli miasta. Prezydent jest niepoważny. Miałby problem z głowy. Ja nie wiem, może jakiś kibic Stomilu mu krzywdę zrobił.?

 6. 16.02.19 20:07 waterford

  Może dla wielu jest on ok to jednak nie podniósł tego klubu i on go nie podniesie. Pomimo że sytuacja jest fatalna to właśnie w takim momencie nie wolno spuszczać głów . Panowie walczcie do końca.

 7. 16.02.19 20:00 Olsztyniak58

  waterford a co Ty chcesz od Prezesa? Tu nie trzeba zmieniać Prezesa tylko Prezydenta miasta.

 8. 16.02.19 19:43 krzyżak

  NIe mieszkam już od lat w Olsztynie ale to miasto i ten klub zawsze będzie w moim sercu. I boli jak Stomil umiera oraz jak nie wykorzystuje się potencjału miasta (Kto był w innych miastach wie o czym piszę). Dlatego "Nasi" dziennikarze, powinni wziąć się do roboty, porozmawiać z tymi wszystkimi zainteresowanymi kupnem akcji Stomilu jak przebiegały rozmowy, co chciał Grzymowicz, zebrać materiał o wszystkich "inwestycjach" miasta i jego wpadkach. I to wszystko opublikować gdzie tylko się da. Skoro mieszkańcy chcą żyć pod rządami członka PZPR , którzy jak tylko osiągnie własne cele to odcina się od przyszłości (https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Grzymowicz) to niech przynajmniej poznają całą prawdę.

 9. 16.02.19 19:43 waterford

  Panowie ! Żeby pokonać Tychy nie trzeba 18 piłkarzy. To jest pierwszy mecz. Kibice są głodni piłki i na stadion przyjdzie kilka tysięcy widzów. Ale nawet gdyby na stadion przyszedł tylko jeden kibic to tez dla niego warto grać. Każde oświadczenie odbieram negatywnie i nikt nie zgłosi się aby reklamować się poprzez Stomil skoro co kilka dni ktoś coś pisze. Stomil potrzebuje nowego prezesa.

 10. 16.02.19 19:43 Pawlik

  iwanski to kumpel prezesa przeciez.

 11. 16.02.19 19:02 Darek

  Twierdzę, że skoro Iwański jest kibicem Stomilu, a jest... to też powinien cokolwiek zrobić. Lokalne gazety piszą o Stomilu, ale w taki sposób by opinia publiczna miała obraz Stomilu jako klubu wyciągającego wiecznie łapę po kasę! Nikt nie pisze, że Miasto jest udziałowcem, że Miasto olało klub, że przez brak kontroli właściciela powstały długi. Nikt nie pisze, że przy przyzwoleniu Grzyma upada klub. Klub, który wpisał się w tradycję miasta. Klub, który jest z tego miasta, który go promuje, a jest traktowany jak brudna dziwka z parkingu koło Rusi (przepraszam Panie kurtyzany). Wszyscy mają w du... nasz KLUB:(

 12. 16.02.19 18:54 Wielki Stomil

  bedzie mial swiety spokoj o o to mu chodzi zeby Stomil nie mial kibicow juz by go dawno w tym miescie nie bylo!!! pozbedzie sie dlugu msci sie za wybory o wie ze to jego ostatnia kadencja jak czegos nie zrobimy na momecie to nas pochowa

 13. 16.02.19 18:36 Darek

  Odpowiem co Grzymowicz zyska: Spokój! Święty spokój. Apeluję w tym miejscu do Pana Maćka Iwańskiego, Pana Świniarskiego Maćka, Pana Michała D`oberna (przepraszam, ale nie pamiętam jak się piszę nazwisko prawidłowo) Panowie dziennikarze pokażcie jaja! Ręce opadają:( ...

 14. 16.02.19 18:28 Olsztyniak58

  Zwrócić uwagę. Kogo? Media lokalne milczą, GO wiadomo niemiecki szmatławiec dziwi tylko cisza w RO i TV Olsztyn

 15. 16.02.19 18:26 Darek

  Dobra, Palimy znicze pod stadionem i ratuszem! Do kur... nędzy zróbmy coś by zwrócić uwagę! W jakikolwiek sposób! Nie patrzmy zza monitora jak upada nasz UKOCHANY KLUB!

 16. 16.02.19 18:18 dzbs

  Jak co zyska????? Terry po stadionie

 17. 16.02.19 18:18 chodi

  Bardzo mocne... Jeżeli ktoś z tym szybko coś nie zrobi to mission impossible z Tomem Cruzem będzie jak spacerek po parku w porównaniu z tym na co nas za chwilę czeka. DZIAŁAJMY JAKKOLWIEJ, ALE ZRÓBMY COŚ!!!

 18. 16.02.19 18:05 krzyżak

  Ale powiedzcie mi, co Grzymowicz zyska niszcząc Stomil? Zadym na Stadionie to w ostatnich 20 latach można na palcach liczyć. Za mieście też nie ma, chyba, jakiś chuligańskich atrakcji dla postronnych. Kibice Stomilu nie są też jakimiś wielkimi dilerami czy mafiosiami jak w innych miastach. Więc o co chodzi? Czy to jakieś osobiste wycieczki czy facet chce coś dla siebie ugrać przy okazji. Przecież przykład idzie z góry.

 19. 16.02.19 17:35 SzEFoo

  Niedługo Grzymowicz dopełni plan, który realizuje od lat. Brak poważnej piłki nożnej w mieście wojewódzkim? Przecież to jest kpina.

 20. 16.02.19 17:35 nor

  Szacunek dla tych piłkarzy, którzy zostali w Stomilu. To pracownicy klubu, którzy nie wiedzą, co ich czeka. My jesteśmy kibicami, którzy także nie wiedzą, co będzie z klubem. A tych, którzy wiedzą, nie stać na męskie podejście do sprawy i jednoznaczne przedstawienie sytuacji . To jest uczciwe podejście do ludzi zainteresowanych losem Stomilu? Zarówno pracowników klubu, jak i kibiców/mieszkańców tego miasta?

 21. 16.02.19 17:27 baron

  Grzymowicz grabarz Stomilu ! Pod ratusz i na wóz z gnojem go ...

 22. 16.02.19 17:15 ja.gr

  RIP

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!