Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Prezydent Piotr Grzymowicz odpowiedział Socios Stomil

27.07.17 12:55   em   20  

Stowarzyszenie Socios Stomil otrzymało odpowiedź na list otwarty skierowany do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. W najbliższym czasie Stomil SA ma zostać dokapitalizowany.

Prezentujemy oryginalną treść:

„Szanowni Państwo

dziękuję za obszerny i szczery list, który dotyka rzeczywistych problemów klubu Stomil S.A. Cieszę się, że klub został wzmocniony aktywną i rozsądną grupą kibiców, zrzeszonych w stowarzyszeniu, bo ten fakt pokazuje też, jaką przebył drogę w układaniu właściwych relacji ze swoimi najwierniejszymi fanami. Jako stowarzyszenie stanowicie Państwo realną wartość dodaną do działalności klubu i spółki – i za tę aktywność serdecznie Państwu dziękuję.

Pragę jednocześnie zapewnić Państwa, że jako prezydent Olsztyna doceniam wagę i znaczenie Stomilu w integrowaniu mieszkańców oraz zaspokajaniu ich ambicji sportowych. Piękna ponad siedemdziesięcioletnia historia klubu Stomil, to jednocześnie najistotniejsza część dziejów piłki nożnej w Olsztynie. Nie można  o niej zapomnieć, ani też stwarzać powodów do przerwania tej żywej historii. Stomil jest sztandarową, sportową marką Olsztyna, a sztandary o takim potencjale tradycji trzeba zawsze szanować.

Kierując się tymi przesłankami podjąłem decyzję o dokapitalizowaniu spółki Stomil S.A. i wniosek taki przedstawię na wrześniowej sesji Rady Miasta. Z moich dotychczasowych rozmów wynika, że wniosek powinien spotkać się z przychylnością radnych, którzy również doceniają znaczenie Stomilu w budowaniu tradycji piłkarskiej naszego miasta.

Wrześniowy termin sesji, a w konsekwencji dokapitalizowanie spółki, ma też znaczenie dla dalszych działań organizacyjnych, które Państwo podnosicie w swoim liście. Doceniam ich znaczenie i uważam, że są słuszne, jednak o nowym wewnętrznym modelu organizacyjnym spółki będziemy mogli mówić po podniesieniu kapitału i przygotowaniu nowych założeń budżetowych. Państwa propozycje, choć bez wątpienia zasadne, są jednak też kapitałochłonne i trzeba na nie spoglądać również w tym kontekście.

Jednocześnie mam nadzieję, że przykład gminy Olsztyn zachęci innych inwestorów, także lokalnych, do większego zaangażowania się w spółkę, co powinno poprawić jej kondycję finansową.

Mam nadzieje, że moja odpowiedź jest dla Państwa czytelna co do intencji i zapewniam, że jesienią będzie okazja, żeby usiąść do negocjacyjnego stołu i rozmawiać o możliwych wzmocnieniach organizacyjnych klubu Stomil S.A.

Z poważaniem

Prezydenta Olsztyna Piotr Grzymowicz”.

Tagi: Stomil Olsztyn, Socios Stomil, Piotr Grzymowicz


Komentarze

 1. 29.07.17 07:43 jeod

  Przeczytaj ze zrozumieniem najpierw to co napisałem, potem pomyśl. Gdzie napisałem, że obojętne kto rządzi? Nie nadinterpretuj moich słów. Napisałem tylko, że w dupie mam czy to ze względu na wybory czy nie. Moja ocena tego człowieka się nie zmieni. Kto ma choć trochę oleju w głowie to dobrze wie o co chodzi i też zdania nie zmieni. A ta kasa może uratować klub.

 2. 29.07.17 06:30 krzyżak

  Co artykuł, to coraz bardziej boje się czytać Wasze komentarze. Teraz jakis gościu, mieniący się kibicem Stomilu, pisze, że dla niego obojetne kto rządzi w mieście, w sumie wszystko mu jedno, byle Stomil dostał jakąś kasę. I właśnie przez takich ludzi sytuacja w naszym klubie, miescie i kraju wyglada tak jak wygląda. Nie ważne kto rzadzi. Byle tylko coś dał, obiecał cos fajnego dla mnie. Pomysł z zebraniem wszystkich wypowiedzi i działań G z całej jego prezydentury odnośnie Stomilu jest jak najbardziej dobry. Ja bym go nawet rozszerzył o działania na cześć miasta oraz o działania całej rady miasta. Tylko dlaczego ponownie całą prace zrzucacie na Em? On ma najlepszy dostęp do tych info ale samemu poszukaj, poukładaj to, a jego tylko poproś o pomoc. Em ma już i tak wiele na głowie. Potrzeba więcej osób angarzujących się w pracę dla Stomilu, a nie piszących jedynie komentarze w necie.

 3. 28.07.17 07:22 jeod

  Edward nie będę się z tobą przerzucał inwektywami bo musiałbym się zniżyć do twojego poziomu. Nie trzeba być mega mózgiem aby wiedzieć jaka to zagrywka ze strony grzybka...

 4. 28.07.17 00:39 edward acki

  Sorki klawiatura zablokowala się akcja informacyjna rozaliczamy miasto z obietnic wyborczych co zrealizowano dla sportu

 5. 28.07.17 00:33 edward acki

  W 20 16 roku nie było kasy na zawodowy futbol a raptownie jest Emil organizuj zapomocalić tego portylu akcje informacyjna ile miasto zrobiło dla futbolu rozliczenie obietnic bo hasło olsztyn wolny od futbolu nie obowiązuje na czas kampanii wyborczej......

 6. 28.07.17 00:28 edward acki

  Jeod dzięki takim pajacom jak ty betonowicz wygrał wybory on wszystko zrobi aby penją 15 tys co miesiąc była nawet na mecz przyjdzie, trzeba mu przypomnieć jak był traktowany klub ostatnimi lata zbiorniki pieniędzy czy blokowanie budowy boisk chyba ze mieszkańcy olsztynsko kurpiowcy zapomnieli,

 7. 27.07.17 23:40 jeod

  A jeśli chodzi o radę miasta, to też zobaczymy kto był za a kto przeciw...

 8. 27.07.17 23:38 jeod

  @edward, napiszesz kiedyś coś na trzeźwo? W dupie mam czy to jest tylko na wybory czy nie. Niech da wreszcie kasy jak na gospodarza i prezydenta przystało, a i tak mu nikt z nas stomilowców nie zapomni tego, czego do tej pory nie zrobił.

 9. 27.07.17 23:05 edward acki

  Akcja rozliczenia grzymowicza ile zrobili dla futbolu i wszystkie wypowiedzi i obietnice rozliczyć a za tym pójdą gazeta olsztynska wyborcza czy tv olsztyn olsztyn .............. .

 10. 27.07.17 22:58 edward acki

  Soltys wsi olsztyn nie dawno twierdził że nie stać miasta na zawodowy futbol? Skąd taka zmiana a no tak wybory za 1 rok i chęć utrzymania stołku wiec kiełbasa wyborcza staDion, Emil za pomocą twojej strony powinny być akcja informacyjna ile miasto zrobiło dla futbolu zaczynając od ostatniej decyzji odmowę pozwołania na budowę boiska dla nakielskiego

 11. 27.07.17 22:40 Mm

  Tylko niepoprawni optymiści mogli myśleć, że w liście będzie obietnica dotycząca budowy stadionu. Ten prezydent obiecuje nowy stadion od 7 lat!! I przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że on stadionu nie zbuduje! Po prostu nie zbuduje, bo ten obiekt nie jest dla niego priorytetem. Koniec, kropka. Resztę dyplomatycznie przemilczę do września, bo chcę, żeby Stomil dostał jak największe dofinansowanie.

 12. 27.07.17 19:37 tomtom

  o stadionie nic....tego sie spodziewałem. A bez stadionu to piłki na ekstraklasę i sponsorów z kasą nie będzie. \Nikt nie przyjdzie na gruzowisko z reklamą - tylko sponsorzy fanatycy będą...hmmm A kasę rzuci to jego plus...ciekawe ile i czy nie kłamie bo on lubi frazesami rzucać by kibiców omotać - w innych miastach prezydenci dają po kilka milionów na rok... ps. odpowiedź jest - bo wybory blisko...oby Pana z Nowego Miasta był to ostatni czas rządów. Panie G ucz się od np. Szczurka z gdyni. Zobacz jak można wybudować stadion dla piłkarzy, dla rugbystów, wspierać sport finansowo. Ja czekam jak Pan G tylko developerkę wprowadzi na części działek Warmii ....

 13. 27.07.17 17:22 stomil 14/88

  Teraz list do rady miasta. Żeby we Wrześniu nie było że on chce ale radni nie dali.

 14. 27.07.17 17:21 stomil 14/88

  Ale ma toś radochę tylko minusuje

 15. 27.07.17 15:04 jeod

  @zjs oby...

 16. 27.07.17 14:47 SzEFoo

  He he zbliżają się wybory to i Grzymowicz nagle troszczy się o klub. Tak czy inaczej tylko się cieszyć!

 17. 27.07.17 13:58 edward acki

  co za bełkot nie dawno zablokował budowe boiska i szkółki nakielskiemu a teraz troszczy się o futbol, inne miasta wyłożyły milionowe dotacje na kluby, za rok wybory, w gazecie olsztynskiej ostatni sondaz na temat miasta i jego komfortu mieszkania oznajmił jak na wiosce olsztynskiej, każdy inny kandydat bedzie 100% wiecej zrobi niż betonowicz i jego wizja miasta tramwajów i betonu,

 18. 27.07.17 13:56 zjs

  @jeod... podobno 1 mln.

 19. 27.07.17 13:33 jeod

  Ile tego rzuci? 100 000 na odczepkę?

 20. 27.07.17 13:12 Owsian

  Co ze stadionem? Ani słowa nie ma.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!