Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

(S)krytym okiem po meczu Bytovia Bytów - Stomil

29.07.18 01:10   kyn   7  

Nowy sezon wystartował także dla Stomilu. Remis w Bytowie to nie jest zły wynik, tym bardziej, że mogło być różnie. Startuje też nowe w klubie. Parafrazując - umarł prezes, niech żyje prezes.

Jeżeli chodzi o mecz w Bytowie to pierwsza połowa ze wskazaniem na gospodarzy, bo to oni groźniej atakowali. W końcówce mieli sytuacje, po których mogli pokonać Michała Leszczyńskiego, ale ten najpierw wybronił groźny strzał, a potem piłka zatrzymała się na słupku. W drugiej części meczu to Stomil miał więcej sytuacji. Mógł trafić Michał Góral, Rafał Śledź, czy Łukasz Sołowiej. Ten mecz mogliśmy wygrać, przegrać, a padło na remis. Piłkarze Stomilu przyjechali do Bytowa wygrać i nie są zadowoleni z tego remisu. Mimo wszystko punkt trzeba szanować, bo chociażby rok temu olsztyński zespół zaczął tutaj sezon od porażki.

Z tego miejsca wypada mi podziękować Mariuszowi Borkowskiemu za te kilka lat prezesowania, szczególnie za to, że nie rzucił klubu w cholerę, gdy wydawało się, że nie ma już nadziei. Stomil przetrwał i ma w tym swój udział również były już prezes.

Już dawno mówiliśmy, że potrzebna jest zmiana w stylu zarządzania Stomilem, że dłużej tak być nie może. W końcu dotarło to również tam, gdzie podejmowane są decyzje i nastąpiła zmiana prezesa. Chciałem porozmawiać z panem Borkowskim, ale powiedział tylko, że na razie nie jest na to czas, ale w końcu odetchnął. Faktycznie w końcu wyglądał na rozluźnionego, jakby wielki ciężar spadł mu z piersi. Można powiedzieć, że swoje zrobił i za to dziękuję. Teraz czas na naprawienie tego, co niestety po drodze zepsuł, a nazbierało się tego trochę.

Nowy prezes ma duże pole do popisu, ale i bardzo dużo roboty. W końcu będziemy mieli sternika klubu, który w nim będzie i to nie tylko pro forma.

Dla starszych kibiców Stomilu Maciek Radkiewicz nie jest osobą anonimową, choć niektórym mógłby się taką zdawać. Nie jest też osobą przypadkową, więc należy mu życzyć powodzenia i dużo samozaparcia, bo droga przed nim długa i niestety wyboista. Na razie musimy poczekać, aż ogarnie sprawy bieżące i zorientuje się w faktycznej sytuacji. W poniedziałek poznamy plan na działanie i wizję Stomilu nowego włodarza. A potem do roboty.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Bytovia Bytów, (S)krytym okiem, I liga


Komentarze

 1. 30.07.18 10:29 Biała Armia

  Jak wyglądały skrzydła nasze w meczu? i środek pomocy?

 2. 29.07.18 15:30 tommy1976

  chciałbym zie mylić, ale wydaje mi się że nowy prezes nie musi długo zagrzać tu miejsce... Jeśli będzie miał konkretne wsparcie finansowe z miasta, może się udać. Jeśli tak jak do tej pory, dalej będzie ciężko, bo to ciągłe lawirowanie pomiędzy tym co jest, a tym czego wymagają zawodnicy i kibice. Słyszałem o możliwości pojawienia się w klubie osób mogących w taki czy inny sposób dostarczyć gotówkę, jednak nie były one przychylne Borkowi...Zobaczymy czy nie skończy się tylko na gadaniu

 3. 29.07.18 09:39 Kot

  Obaj wiemy, że apele do Borkowskiego o zmianę zarządzania czy zachowania kompromitującego klub, to jak z powiedzenia mówienie do słupa... Tak zrozumiałem pierwsze zdanie czwartego akapitu, bo w następnym napisałeś, że dotarło do rządzących i zmienili prezesa. Ale jeśli chodziło Ci wyłącznie o zmianę stylu zarządzania, a niekoniecznie osoby, to rozumiem, choć nie popieram.

 4. 29.07.18 09:33 stomil 14/88

  No jasne że nie będzie pracował za darmo tylko Borek był taki ........

 5. 29.07.18 07:40 chodi

  To że mamy I ligę w Olsztynie to bardzo duża zasługa prezesa. Robił wszystko non profit! Gdy w kasie były pustki, myślał o Stomilu a nie pracy , czy nowy prezes będzie też pracował za DZIĘKUJĘ czy jest normalnym etatowy pracownikiem pobierajacym pensję? Jeżeli to drugie to absolutnie nie można porównywać tych dwóch Panów że sobą. Jeżeli jest to jego pierwsze i jedyne zawodowe zajęcie to wręcz wymagać będzie trzeba kontaktu i wiedzy na KAŻDY TEMAT ASAP! Czyli niezwłocznie.

 6. 29.07.18 05:28 Kyniu

  A gdzie tam Kocie masz napisane, że ja konkretnie napisałem, że Borkowski musi odejść? Nie napisałem tego, a o potrzebie zmian trąbię już dawno. A że dokonano zmiany ostatecznej, to przecież nie moja w tym zasługa ani decyzja.

 7. 29.07.18 01:20 Kot

  Kyniu, ale gdzie i kiedy tak wprost napisaliście albo wiedzieliście, że Borkowski musi odejść, bo chyba przeoczyłem taką opinię?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!