Łukasz Moneta wykorzystał błąd bramkarza. Fot. Emil Marecki

Sparingowy remis z Bałtykiem Gdynia

21.07.21 18:49   em   15

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 sparing z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. Bramkę dla olsztyńskiego klubu strzelali: Łukasz Moneta oraz Patryk Zych.

W pierwszej połowie olsztyński zespół miał zdecydowaną przewagę, ale strzelił tylko jednego gola. Stało się to po błędzie bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk, a do pustej bramki trafił Łukasz Moneta. Później dobrych dośrodkowań tego skrzydłowego nie wykorzystali Szymon Lewicki oraz Brian Galach.

W drugiej połowie meczu gra się wyrównała, a momentami goście mieli przewagę. Bałtyk doprowadził do wyrównania za sprawą Michała Marczaka, który wykorzystał rzut karny. W polu karnym faulował testowany Dominik Sadzwidzki. Bramkę na 2:1 pod koniec meczu strzelił Patryk Zych, testowany napastnik Ząbkovii Ząbki. Piłkę wyłożył mu Hubert Szramka. Bałtyk na 2:2 strzelił bramkę w ostatniej minucie meczu.

W sobotę Stomil Olsztyn zagra u siebie kolejny sparing. Rywalem będzie Sokół Ostróda. Początek meczu o godz. 11.

1:0 - Łukasz Moneta (24), 1:1 - Michał Marczak (48 k), 2:1 - Patryk Zych (88), 2:2 - zawodnik testowany (90)

Stomil Olsztyn: 12. Krzysztof Bąkowski (46, 1. Dawid Smug) - 7. Aleksander Pawlak (46, 29. Damian Ciechanowski), 30. Rafał Remisz (46, 21. Dominik Sadzawidzki), 5. Maciej Dampc (46, 16. Beniamin Czajka), 17. Jonatan Straus (62, 25. Filip Szabaciuk) - 23. Brian Galach (62, 19. Patryk Zych), 25. Jakub Tecław (46, 20. Karol Żwir), Wojciech Reiman (62, 87. Hubert Szramka), 70. Merveille Fundambu (46, 10. Shun), 22. Łukasz Moneta (46, 33. Simon Ofei; 72, 17. Jakub Banul) - 26. Szymon Lewicki (62, 97. Jakub Mysiorski).

Tagi: Stomil Olsztyn, Bałtyk Gdynia, sparing

1. 22.07.21 11:26 Kyniu

Widziałem tylko drugą połowę i to też nie całkiem (trzymałem Kotu drugie oko :P), więc raczej zmienników i testowanych. Zgodzę się w ocenie murducka co do zawodników. Stomil, co by nie mówić, starał się grać w piłkę, inną sprawą jest jakość tej gry, Bałtyk nastawiony na kontry i przerywanie, co trzeba przyznać Niciński wpaja na niezłym poziomie. Jak zauważyli szyderczy obserwatorzy, Stomil nie przegrywał, bo mieliśmy panią sędzinę na lini i dwa razy pokazała spalonego :P (żarcik). Na plus dodałbym jednak Szramkę, kilka naprawdę dobrej jakości przechwytów, świetna asysta przy drugiej bramce, po efektownym dryblingu. Oczywiście druga bramka stracona po jego wtopie, ale raczej bym , w tym meczu, był na tak.

2. 22.07.21 09:50 nor

Ligowe mecze Kot będzie oglądał nie jednym, a parą oczu, więc chłopakom grozi gra w pampersach:)

3. 22.07.21 07:22 waldi812

Słabo to wyglądało, ale moim zdaniem chłopaki nie wytrzymali presji grając pod czujnym okiem Kota, w lidze powinno być lepiej.

4. 21.07.21 23:36 stomil olsztyn forever

marduck - chcesz mieć w kadrze jedynie 33 letniego Lewickiego i nim grać przez 20 kolejek? Kolejny napastnik potrzebny do rywalizacji, żeby dać możliwość zmiany lub żeby zagrać 2 napastnikami jak będzie taka potrzeba. Jest Mysiorski ale dwójka to nadal za mało.

5. 21.07.21 22:11 Olsztyniak58

Jak zwykle sami znawcy i fachowcy

6. 21.07.21 22:02 marduck

@SzEFoo ktoś wprowadza Cię w błąd, to był wyrównany mecz w 1 pierwszej połowie. I gdyby bramkarz Bałtyku nie podarował nam bramki (moim zdaniem to swojak albo na siłę bramka Fandambu, a nie Monety) to oprócz 2 szans więcej nie mieliśmy. 2ga połowa to Bałtyk z większą ilością i lepszymi szansami, i gdybyśmy przegrali ten mecz nikt nie mógłby być zaskoczony. Co więcej Bałtyk wystawił dwie jedenastki, zmiany kompletu zrobili w przerwie. Tłumaczenie że my jesteśmy po ciężkim treningu jest głupie, bo oni też przygotowują się do sezonu i na pewno nie próżnują. Rozczarował na pewno Lewicki, wolny jak towarowy, nie zdążał za żadną kontrą, a pewnie tak będziemy grali w lidze, do tego trener mówi w wywiadzie pomeczowym, że potrzebujemy napastnika, to ja się pytam po jaki ch*j nam ten Lewicki.

7. 21.07.21 21:44 SzEFoo

Do obecnych: jak wypadli nowi zawodnicy? Wg opisu dopóki zmian nie było to mieliśmy dużą przewagę.

8. 21.07.21 21:27 kot

Dzisiaj Pawlak, Straus, Ciechanowski i Szabaciuk.

9. 21.07.21 21:17 obserwator1985

Pytanie do osób obecnych na meczu. Którzy zawodnicy z tych defensywnych to boczni obrońcy?

10. 21.07.21 20:55 marduck

Stomil Monetą stoi, za mało na 1 ligę. Bałtyk miał pomysł i kilkukrotnie posyłali piłki za naszą wysoko postawioną linię obrony, i zawsze było groźnie, a my nie potrafiliśmy wyciągnąć wniosków. Moja subiektywna ocena testowanych: 1 połowa pp Galach do bazy, miał setę na 2:0 i w piłkę nie trafił, poza tym niewiele pokazał gry do przodu, 2 połowa br Smug +/- blisko obrony karnego, instynktownie obroniony strzał na 2:0, ale przy bramce na 2:2 powinien zachować się lepiej, ale na 2go bramkarza ok, lp/pp Offei baza i to od dawna, nie wiem po co go trzymamy ciągle na testach, śo Sadzawicki do bazy, pp Zych do zastanowienia, na plus dzisiaj, bramka i dość dynamiczny, to nie Moneta ale ok, choć osobiście sprawdziłbym na tej pozycji Mysiorskiego, bo w juniorach tam grał, śp Shun nie pokazał za wiele i bym go skreślił, nie powiedziałbym że jest kimś kto przerasta Wójcika, Spychałę czy Szramkę.

11. 21.07.21 20:06 nor

Delikatnie mówiąc, szału nie było, ani w pierwszej połowie, ani po przerwie. Wiem, że to tylko sparing i że zawodnicy są po ciężkich treningach, ale dzisiejsza gra entuzjazmu we mnie nie wzbudziła, raczej lekki niepokój.

12. 21.07.21 20:04 kot

Gra do dupy, będą ciężary w lidze, zresztą trener przez 20 minut w drugiej połowie trzymał się za głowę. Japończyk grał na 10.

13. 21.07.21 19:14 Adass

Shaun to Japończyk? Gra na pozycji obrońcy? Czy o innym mysle? Wysoki jak na japonica 189

14. 21.07.21 19:01 Yogi baboo

Wynik jak wynik....choć zawsze lepiej wygrać.. ale jak wyglądała gra?... Jak transferowicze?

15. 21.07.21 18:56 wiktorm69

Żeby zremisować z drużyną o 2 klasy niższa to zachwytu nie ma.Ale to tylko sparing.Dzieki Bogu