90+4' Koniec spotkania. Stomil II wygrał 4:0 z Polonią Iłowo.
90' Spotkanie potrwa o cztery minuty dłużej.
89' GOOL! Erwin Sak wygrał pojedynek z obrońcą i w sytuacji sam na sam strzelił bramkę na 4:0.
85' Niecodzienna sytuacja. Erwin Sak (bramkarz) musiał wejść w pole. Zmienił kontuzjowanego Oskara Osikę.
80' GOOL! Szybka kontra Stomilu II i Matusz Musiński strzela trzecią bramkę dla gospodarzy.

Ostatnią bramkę w spotkaniu strzelił Erwin Sak, fot. Emil Marecki

Olsztyn - boisko Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej, 15 sierpnia 2012 r., godz. 14:00

Stomil II pewnie wygrał z Polonią Iłowo. Gol Erwina Saka!

15.08.12 15:58   mmks   4

Piłkarze Stomilu II Olsztyn wygrali w spotkaniu 2. kolejki czwartej ligi z Polonią Iłowo 4:0 (1:0). Dwie bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Arkadiusz Mroczkowski, po jednej Mateusz Musiński oraz... Erwin Sak.

W pierwszej połowie na boisku przeważali piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn. W 15. minucie Bartosz Bartkowski z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza gości. Później swoich szans próbowali m.in. Arkadiusz Mroczkowski oraz Mateusz Musiński, ale nie udało im się skierować futbolówki do bramki rywali. W 37. minucie piłka po strzale Dawida Szymonowicza trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Stomil II zdobył gola, "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Arkadiusz Mroczkowski.

Po zmianie stron "biało-niebiescy" nie przestali dominować na boisku. Najpierw w 55. minucie Krzysztof Mankiewicz wybił piłkę na rzut różny po strzale głową Rafała Remisza. Trzy minuty później Arkadiusz Mroczkowski wygrał pojedynek biegowy z rywalem, znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W 72. minucie futbolówką uderzona z rzutu wolnego przez Andrzeja Jaronia trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut przed końcem spotkania trzeciego gola dla olsztynian zdobył Mateusz Musiński.

W 85. minucie na boisku w drużynie Stomilu pojawił się Erwin Sak. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby wszedł do bramki, tym razem wobec kontuzji pleców Oskara Osiki musiał zagrać w polu. Grający jako wysunięty napastnik Sak na minutę przed końcem gry ustalił wynik meczu na 4:0. Zawodnik wygrał pojedynek z zawodnikiem gości i pewnie pokonał Mankiewicza.

- Tylko przez pierwsze 15. minut spotkanie było wyrównane. Później zdecydowanie przeważaliśmy. Mogliśmy strzelić dzisiaj więcej bramek. Zabrakło jednak u nas trochę skuteczności. Oskar Osika doznał kontuzji pleców, dlatego wpuściłem na boisko Erwina Saka (więcej zawodników na ławce rezerwowych nie było - red.) - mówił po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Polonia Iłowo, IV liga, Erwin Sak, Arkadiusz Mroczkowski, Mateusz Musiński