Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Janek dzięki!

07.06.16 22:35   em   14  

O tym, że Janusz Bucholc odchodzi ze Stomilu Olsztyn dowiedziałem się dzisiaj (wtorek) po godzinie 12... Autentycznie zrobiło mi się smutno z tego powodu...

Z mojej strony nie będzie żadnego hejtu. Janusz Bucholc zrobił dla tego klubu bardzo dużo, dlatego ma prawo odejść, tym bardziej, że mógł to zrobić już zdecydowanie szybciej. Ofertę ze swojego byłego klubu miał już zimą, był bliski odejścia, ale wytrzymał i udało się jakoś poskładać ten zespół, na tyle, że udało się nam uratować I ligę.

Żeby przebić ofertę Wigier Suwałki należałoby zrobić spory komin płacowy, a tego w Stomilu nie będzie i ja się prezesom nie dziwię. W ostatnim czasie przerabialiśmy takie sytuacje, a klub cały czas zalega pieniądze piłkarzom, o których już niektórzy w ogóle nie pamiętają.

Wigry Suwałki to nasza kosa? Znam większe. Byłem jednak tam w rundzie jesiennej i widziałem warunki do pracy. A u nas, co? Szukamy boiska w okolicach, a jak już znajdziemy (np. Różnowo), to okazuje się, że nie ma pomieszczeń socjalnych. To są kłopoty klubu pierwszoligowego i dlatego z tego zespołu odejdzie być może jeszcze kilku piłkarzy, jeżeli tylko Stomil nie zgodzi się na ich warunki finansowe. Nikogo nie zatrzyma się odległą perspektywą budową nowego stadionu, nowych boisk, ect.

Wbrew pozorom piłkarze Stomilu Olsztyn są łakomym kąskiem w pierwszoligowej rzeczywistości. Niby mają za sobą słabą rundę wiosenną, ale w środowisku pamięta się o dobrej rundzie jesiennej, do której Stomil przygotował się w miarę normalnych warunkach.

Adama Łopatko czeka potężne wyzwanie w nowym sezonie. Zaczynamy na dzień dobry od -3 punktów. Stabilnego klubu nie zbuduje się w miesiąc od pozyskania sponsora, ale nie można wszystkiego przeciągać... W tym tygodniu powinno się rozstrzygnąć kto z obecnej kadry w zespole zostaje, a kto odchodzi.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, I liga, felieton, Janusz Bucholc


Komentarze

 1. 10.06.16 00:11 gergo

  Ballada o Januszku, sprzedał się za cztery koła więcej

 2. 08.06.16 21:02 F.R.T.

  Janek dzięki! SPW !!

 3. 08.06.16 20:15 SzEFoo

  Dokładnie o takowe ryzyko mi chodzi. Bo jeśli pierwszą rundę zawalimy to będzie po ptokach.

 4. 08.06.16 18:33 Mm

  Stomilu nie stać na ryzyko dawania szansy panu Łopatko. Przypominam, że startujemy z kontem -3 pkt. Czy pan Łopatko jest w stanie skompletować silny zespół? Czy ma odpowiednie kontakty, by pozyskać nowych graczy na miarę I ligi? I czy potrafi przygotować drużynę do sezonu? Za dużo niewiadomych.

 5. 08.06.16 14:48 Krzycho

  Adam Łopatko prowadził Stomil jako pierwszy trener 25 meczach 10 razy wygrał 5 razy zremisował i 10 razy przegrał bilans bramek 31-30 w tym czasie Stomil zdobył 35 punktów , jak na debiutanta niezły wynik, warto dać szanse swojemu.

 6. 08.06.16 10:16 SzEFoo

  Chodi Łopatko to Twój kumpel czy rodzina? "Inne kluby wezmą go na pierwszego bez zastanowienia" tak? Przecież aby prowadzić zespół w tej lidze każdy musi mieć UEFA PRO i wielu lepszych trenerów jest często bez pracy wiec nie wiem skąd te stwierdzenie.

 7. 08.06.16 09:46 maniek86

  Nie można popadać w skrajność, że jest nowy sponsor to trzeba wydawać kasę na lewo i prawo. Nie ma co robić kominów płacowych jak za GW. I bardzo dobrze. Trzeba rozsądnie zarządzać pieniędzmi i wykorzystać ten czas.

 8. 08.06.16 09:37 Tiger

  Do Biedrzyckiego to akurat chyba nikogo nie można porównać. Bucholc i tak co rundę był namawiany przez inne kluby, w końcu widocznie nie wytrzymał a młody już nie jest. To trochę mimo wszystko dziwne, że nowy sponor jest, kasa ma być a tu taki zonk ale też pewnie zapłacili mu naprawdę dobrze a kiedyś już tam grał.

 9. 08.06.16 09:16 maniek86

  Trzeba też spojrzeć na to z drugiej strony: gdzie się podziały te wszystkie jego słowa? Jego przywiązanie do barw.? Pamiętacie te wszystkie wypowiedzi? Rozumiem...wybrał kasę- pozostaje mu kilka lat grania i wybrał to co wybrał. Ciekawa jest dyskusja pod tweetem Iwańskiego na ten temat. Moim zdaniem odejście do Wigier zrobi z wielkiego kapitana zwykłego piłkarza. a mógł zostać drugim Biedrzą- legendą Stomilu. Ludzie szybko zapomną ile meczów tu rozegrał a Legend się nie zapomina. I kogo będą bardziej pamiętać Biedrzyckiego czy Bucholca?

 10. 08.06.16 08:21 Tiger

  Zgadzam się z autorem, Bucholcowi należy się szacunek i podziękowania, wybrał Suwałki, dostał dobrą, pewną kasę, trudno. Za dużo się nawalczył przez te wszystkie lata o wszystko w tej naszej organizacji a bedąc kapitanem pewnie najwięcej go to kosztowało zdrowia. Ciekawe kto następny, czekamy też na jakieś info o wzmocnieniach kadry skoro ubytki już są pewne.

 11. 08.06.16 06:57 SzEFoo

  Czyli Łopatko trenerem? Słabo to widzę i obym się mylił.

 12. 08.06.16 00:03 chodi

  Łopatki na teraz licencję UEFA PRO ,więc przestańcie się łudzić, że zostanie jak nie będzie pierwszym - inne kluby wezmą go na pierwszego bez zastanowienia, więc cieszmy się ,że mamy fo w Olsztynie. Trzeba ściągnąć byłych Stomilowcow i będzie ok - Zahorski , Kun - młodszy, na skrzydła wziąść zaciąg i gramy spokojnie i górną część tabeli.

 13. 07.06.16 23:10 A.

  Organizacyjnie ten klub to DNO... i nie chodzi tylko o pieniądze, infrastukturę. Bo ten syf tworzą m.in władzę klubu poprzez totalną dezinformację i siłą rzeczy mimowolny brak szacunku do kibiców... Osobiście to mam głęboko tych marnych kopaczy bez ambicji. Liczę, że od nowego sezonu spora ich część definitywnie opuści Stomil. Do Janka nie mam żalu... Tak zadecydował, to tak ma- kawał historii. Mam również nadzieje, że od nowej rundy w klubie ruszy wreszcie organizacja, że znajdzie się miejsce dla Mirosława Jabłońskiego i że A. Łopatko będzie trenerem..., byle tylko nie pierwszego zespołu.

 14. 07.06.16 23:05 barakuda

  Napisalem to co napisalem bo czuje rozczarowanie i wkur....jednoczesnie,zawod rowniez spodziewal bym sie tego po kazdym ale po Janku i Skibie juz nie!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!