Relacja z meczu MKS Ruciane-Nida - OKS II Stomilowcy Olsztyn

Stomilowcy aplikują cztery bramki rywalom

2009/2010 - Liga okręgowa Ruciane Nida
Słoneczna 11, 12-221 Ruciane-Nida
MKS Ruciane-Nida 2:4 OKS II Stomilowcy Olsztyn
1:2
41' Tomasz Sznaza (k)
90 + 4' Tomasz Sznaza
Widzów: 100

OKS II Stomilowcy wygrali wyjazdowe spotkanie z Fortuną Wygrany 4:2. Piłkarze z Olsztyna udowodnili, że porażka z Leśnikiem był wypadkiem przy pracy.

Pierwsza bramka padła już w drugiej minucie spotkania. Paweł Kaszubski z autu wrzucił mocno piłkę w pole karne, a tam Sebastian Spychała przelobował bramkarza Fortuny stojąc na piątym metrze bokiem do bramki. W 33 minucie OKS prowadził już 2:0. Błąd bramkarza i obrońcy Fortuny wykorzystał Karol Miller. Pomocnik biało-niebieskich strzelił na pustą bramkę z ok. 25 metrów. Tuz przed końcem pierwszej połowy sędzią podyktował rzut karny. Krzysztof Stankiewicz w 41 minucie nabił w rękę olsztyńskiego obrońcę Pawła Kaszubskiego. Sędzia był zmuszony podyktować jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Tomasz Sznaza.

Po przerwie podopieczni Dariusza Maleszewskiego przystąpili z założeniem strzelenia kolejnych bramek. W 63 minucie bliski strzelenia gola był Paweł Kacprzykowski. Olsztynianin strzelił na bramkę z bliskiej odległości. Obrońca Fortuny Sebastian Sęk zatrzymał piłkę ręką tuż przed samą linią. Za to zagranie wyleciał z boiska. Do karnego podszedł Spychała. Niestety nie wykorzystał swojej szansy. Rzut karny sędzia podyktował także w 80 minucie za zagranie w polu karnym ręką jednego z obrońcy Fortuny. Łukasz Komadowski pewnym strzałem w lewy róg bramki podwyższył wynik na 3:1. Czwartą bramkę dla OKS-u strzelił Łukasz Krasiński. Napastnik trafił do pustej bramki po podaniu Karola Millera. W ostatniej minucie debiutant Maciej Filipiak musiał wyjmować drugi raz piłkę z siatki. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tomasz Sznaza. – Gratuluję występu mojemu zmiennikowi. Naprawdę dobra gra jak na pierwszy występ w seniorskim meczu. – mówił po meczu Marek Maleszewski.

Rezerwy Olsztyńskiego Klubu Sportowego w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Fortuną Wygryny. Spotkanie zostanie rozegrane w Rucianem Nidzie. Początek rywalizacji o godz. 16:00.

W poprzednim sezonie obydwa spotkania podopieczni Dariusza Maleszewskiego przegrali. W rundzie jesiennej na boisku w Rucianych miejscowy zespół wygrał 2:0, a na wyjeździe w kwietniowy piękny dzień Fortuna pokonała Stomilowców 1:0.

Zespół rezerw pojedzie do mazurskiej miejscowości osłabiony brakiem siedmiu zawodników. Markowi Maleszewskiemu WMZPN nie skrócił kary i bramkarz musi jeszcze jeden mecz pauzować. Za cztery żółte kartki pauzować musi Konrad Myszkowski. Kontuzje z gry wyeliminowały Sławomira Przybylińskiego, Wojciecha Stryżko i Piotra Pająskiego. Z powodu spraw osobistych nie zagra Marcin Bender oraz Łukasz Sosna. W bramce zadebiutuje Maciej Filipiak. Przed sezonem młody bramkarz przybył do drużyny z juniorów. Drużyna rezerw w tym sezonie wygrała już cztery spotkania na sześć możliwych. Zajmuje piątą pozycję w tabeli.