Informacje o klubie Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn

Klub założony 15 lipca 1945 roku. Najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w 1974 roku.

  • E-mail: biuro@stomilolsztyn.com
  • Prezes: Łukasz Puciłowski
  • Przewodniczący rady nadzorczej: Michał Żukowski
  • Członkowie rady nadzorczej: Piotr Gajewski, Arkadiusz Regiec.
  • Trener: Adrian Stawski.
  • Asysten trenera: Grzegorz Lech.
  • Trener bramkarzy: Przemysław Norko.
  • Kierownik: Paweł Głowacki.
  • Lekarz: Mariusz Siergiej.
  • Masażysta: Paweł Załęski.
  • Spiker: Andrzej Brzozowski.

Statystyki:

  • Debiut w ekstraklasie: 30 lipca 1994 roku, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 2:2
  • Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie: 27 sierpnia 1994 roku, Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 2:1
  • Najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie: 29 kwietnia 1995 roku, Stomil Olsztyn - Sokół Pniewy 4:0
  • Ilość sezonów w ekstraklasie: 8

Sukcesy:

  • 6 miejsce w ekstraklasie w sezonie 1995/1996
  • 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 1998/1999 i 2000/2001
  • Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w 1974 roku

Herb klubu do pobrania:

Historia pozycji w tabeli

Stomil Olsztyn

  • Sekcja: piłka nożna
  • Barwy: biało-niebieskie
  • Data założenia: 1945
  • Adres: Al. Piłsudskiego 69a, 10-569 Olsztyn.
  • Strona www:
  • Telefon: 89 534 12 38
  • Prezes: Wojciech Kowalewski
  • Trener: Adam Majewski

Stomil Olsztyn w tabeli ligowej

    Drużyna M Pkt Z-R-P Br RB
1. Miedź Legnica Miedź Legnica 20 44 13-5-2 36-15 +21
2. Widzew Łódź Widzew Łódź 20 39 11-6-3 35-21 +14
3. Korona Kielce Korona Kielce 20 35 10-5-5 27-19 +8
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 32 9-5-6 35-24 +11
5. Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz 20 31 9-4-7 24-21 +3
6. GKS Tychy GKS Tychy 20 30 8-6-6 21-21 0
7. Chrobry Głogów Chrobry Głogów 20 29 8-5-7 22-18 +4
8. Odra Opole Odra Opole 20 29 8-5-7 28-28 0
9. Arka Gdynia Arka Gdynia 20 29 9-2-9 31-19 +12
10. ŁKS Łódź ŁKS Łódź 19 29 8-5-6 22-19 +3
11. Resovia Resovia 20 27 7-6-7 22-22 0
12. Skra Częstochowa Skra Częstochowa 20 27 7-6-7 13-19 -6
13. GKS Katowice GKS Katowice 20 23 5-8-7 25-33 -8
14. Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec 20 21 5-6-9 27-30 -3
15. Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 19 19 5-4-10 21-28 -7
16. Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 19 16 5-1-13 21-35 -14
17. GKS 1962 Jastrzębie GKS 1962 Jastrzębie 19 13 2-7-10 15-33 -18
18. Górnik Polkowice Górnik Polkowice 20 13 1-10-9 17-37 -20