Informacje o klubie Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn

Klub założony 15 lipca 1945 roku. Najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w 1974 roku.

  • E-mail: biuro@stomilolsztyn.com
  • Prezes: Mariusz Borkowski
  • Trener: Tomasz Asensky
  • Trener bramkarzy: Sylwester Wyłupski
  • Lekarz: Mariusz Siergiej
  • Odnowa: Paweł Załęski
  • Spikerzy: Andrzej Brzozowski

Statystyki:

  • Debiut w ekstraklasie: 30 lipca 1994 roku, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 2:2
  • Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie: 27 sierpnia 1994 roku, Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 2:1
  • Najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie: 29 kwietnia 1995 roku, Stomil Olsztyn - Sokół Pniewy 4:0
  • Ilość sezonów w ekstraklasie: 8

Sukcesy:

  • 6 miejsce w ekstraklasie w sezonie 1995/1996
  • 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 1998/1999 i 2000/2001
  • Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w 1974 roku

Herb klubu do pobrania:

Historia pozycji w tabeli

Stomil Olsztyn

  • Sekcja: piłka nożna
  • Barwy: biało-niebieskie
  • Data założenia: 1945
  • Adres: 10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
  • Strona www:
  • Telefon: 89 534 12 38
  • Prezes: Mariusz Borkowski
  • Trener: Adam Łopatko

Stomil Olsztyn w tabeli ligowej

    Drużyna M Pkt Z-R-P Br RB
1. Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice 18 32 9-5-4 27-13 +14
2. Miedź Legnica Miedź Legnica 17 30 8-6-3 23-16 +7
3. Odra Opole Odra Opole 17 30 9-3-5 22-19 +3
4. Raków Częstochowa Raków Częstochowa 17 28 8-4-5 30-21 +9
5. Chrobry Głogów Chrobry Głogów 18 27 7-6-5 21-19 +2
6. Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec 18 26 7-5-6 25-20 +5
7. Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 18 26 7-5-6 25-22 +3
8. Stal Mielec Stal Mielec 17 25 7-4-6 22-21 +1
9. GKS Katowice GKS Katowice 18 25 7-4-7 26-24 +2
10. Bytovia Bytów Bytovia Bytów 18 23 6-5-7 21-21 0
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała 17 23 6-5-6 20-23 -3
12. Pogoń Siedlce Pogoń Siedlce 18 23 6-5-7 23-29 -6
13. Wigry Suwałki Wigry Suwałki 16 22 6-4-6 19-19 0
14. GKS Tychy GKS Tychy 18 20 5-5-8 19-27 -8
15. Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 17 19 6-1-10 22-31 -9
16. Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz 18 18 5-3-10 11-19 -8
17. Górnik Łęczna Górnik Łęczna 17 17 4-5-8 14-23 -9
18. Ruch Chorzów Ruch Chorzów 17 14 6-1-10 22-25 -3