97' Koniec meczu. Bez bramek w Olsztynie
92' Pika w bramce gości, ale wcześniej sygnalizowany spalony. 1
92' Boisko opuszcza Łukasz Jegliński, w jego miejsce Bartosz Kwiatkowski 1
91' Żółtą kartką ukarany Piotr Grzelczak 1359
91' 6 minut do końca spotkania

Stomil zremisował 0:0 z Chojniczanką, fot. Łukasz Kozłowski

I znowu tylko remis w Olsztynie

06.04.19 19:52   em   6

Piłkarze Stomilu Olsztyn zakończyli maraton spotkań domowych (9. z czego 6. na wiosnę). Podopieczni Piotra Zajączkowskiego zanotowali trzeci remis z rzędu. Tym razem Stomil bezbramkowo zremisował z Chojniczanką Chojnice.

Trener Piotr Zajączkowski zestawiając podstawową jedenastkę musiał się sporo nagimnastykować, żeby wystawić jak najsilniejsze zestawienie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować musiał Janusz Bucholc. Kontuzjowany jest Paweł Głowacki i być może nie zagra już do końca sezonu. Lekkiego urazu podczas treningu doznał środkowy obrońca Płamen Kraczunow, ale bułgarski zawodnik od wtorku wraca do treningu i na następny mecz powinien być do gry. Swoją szansę od pierwszej minuty otrzymali odpowiednio Wojciech Dziemidowicz, Łukasz Jegliński (powrót po urazie) oraz Aleksander Kowalski. Do składu powrócił Bartłomiej Niedziela, który ostatnio był kontuzjowany.

Pierwszą dobrą akcję Stomil przeprowadził w siódmej minucie. Grzegorz Lech dośrodkował płasko w pole karne, a strzał z 11. metrów oddał Kowalski, ale niestety strzał okazał się niecelny. Kolejny raz Kowalski szczęścia szukał trzy minuty później, tym razem Radosław Janukiewicz musiał wykazać się dobrą interwencją, żeby uchronić zespół od straty gola. Chojniczanka powinna prowadzić 1:0 od 15. minuty. Piotr Skiba nie porozumiał się z Jakubem Mosakowskim i Tomasz Mikołajczyk strzelał do pustej brami. Na szczęście udało się wybić piłkę z linii bramkowej. W 25 minucie Piotr Grzelczak groźnie strzelał zza pola karnego, a chwilę później blisko strzelania gola po rzucie rożnym był Janusz Surdykowski. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego się już nie wydarzyło i piłkarze zeszli do szatni przy stanie 0:0.

W drugiej połowie Stomil natychmiast ruszył do ataków. W 48 minucie Niedziela dośrodkował w pole karne, ale Sobczak nie zamknął tej akcji. W 57. minucie Chojniczanka odpowiedziała strzałem Kamila Sylwestrzaka, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. W 64. minucie Stomil był blisko zdobycia gola. Olsztyński zespół przeprowadził kombinacyjną akcję. Lech zagrał do Sobczaka, ten trafił jedynie w boczną siatkę. Chwilę później Skiba popisał się ładną paradą po strzale z rzutu wolnego Pawła Zawistowskiego. W 85. minucie Lech wyprowadził szybką kontrę, ale Ołeksandr Masznin wywalczył jedynie rzut różny, po którym Stomil nie potrafił oddać strzału w kierunku bramki. Olsztyński zespół do końca próbował akcji ofensywnych, ale niestety żadna akcja nie zakończyła się golem. Stomil zanotował trzeci remis z rzędu.

Teraz czas na pierwszy w 2019 roku wyjazd. Olsztyński zespół zagra w Opolu z miejscową Odrą, a w jej składzie można znaleźć byłych piłkarzy Stomilu: Pawła Baranowskiego oraz Miłosza Trojaka. Fani "Dumy Warmii" organizują wyjazd na ten mecz. Szczegóły tutaj!