100' Koniec meczu.
91' Doliczone 9 minut!
84' Rzut karny dla Skry, który potem został anulowany. 1932
83' Zeszli Piotr Kurbiel i Karol Żwir. Na boisku pojawili się: Bartosz Florek oraz Bartosz Waleńcik.
79' Szybka kontra Stomilu, niestety nie zakończona trzecim golem. 1

Komplet punktów został w Olsztynie. "Wujo" show

04.11.23 21:12   em   46

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z Skrą Częstochowa i dzięki temu wydostał się z strefy spadkowej II ligi. Olsztynianie wygrali po bramkach Filipa Wójcika i Piotr Kurbiela.

Piłkarze Stomilu Olsztyn mający nóż na gardle wygrali przed własną publicznością z Skrą Częstochowa. Po spotkaniu trener Janusz Bucholc nie był jednak zadowolony z gry swojego zespołu. Komplet punktów sprawił, że Stomil wydostał się z strefy spadkowej II ligi.

Olsztyński zespół spadł na miejsce spadkowe po piątkowych wynikach 16. kolejki II ligi. Olsztynianie wychodząc na boisko w sobotni wieczór przy al. Piłsudskiego 69a wiedzieli, że muszą wygrać mecz z Skrą jeżeli nie chcą być na miejscu spadkowym do III ligi.

Trener Janusz Bucholc nie zaskoczył wyjściową jedenastką na to spotkanie. W miejsce pauzującego za żółte kartki Huberta Krawczuna zobaczyliśmy od 1. minuty Dawida Pietraszkiewicza. Łącznie na cztery spotkania zdyskwalifikowany został Lukáš Kubáň, więc jego jeszcze długo nie zobaczymy w barwach Stomilu. Kontuzje wykluczyły z gry Jana Szpaderskiego oraz Łukasza Szramowskiego. W kadrze gości od początku grał były zawodnik Stomilu - Mateusz Maćkowiak.

Stomil od początku ruszył na bramkę rywali. W 3. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Filipa Wójcika, piłkę na środek zgrał Karol Żwir, a tam Dawid Pietraszkiewicz z bliskiej odległości trafił… w obrońcę Stomilu Huberta Sadowskiego.

Chwilę później Filip Laskowski odbierając piłkę rywalowi został faulowany w okolicach 25 metra. Do piłki podszedł Filip Wójcik i fantastycznym uderzeniem wpakował piłkę prosto w okienko. Sam David Beckham nie powstydziłby się takiego uderzenia.

Olsztynianie w 15. minucie powinni podwyższyć prowadzenie. Karol Żwir popisał się fantastycznym podaniem i sam na sam z bramkarzem znalazł się autor pierwszego trafienia Filip Wójcik. Teraz będą w idealnej sytuacji trafił tylko w słupek, a mógł też wycofać piłkę do nadbiegającego Piotra Kurbiela.

W przerwie spotkania szkoleniowiec Janusz Bucholc dokonał jednej zmiany. Yūdai Shinonaga pojawił się w miejsce Dawida Pietraszkiewicza.

W drugiej połowie Skra cały czas dążyła do wyrównania i udało im się to w 70. minucie spotkania. Bramkę na 1:1 strzelił Jan Ciućka, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową trafił do bramki strzeżonej przez Łukasza Jakubowskiego.

Stomil bardzo szybko zareagował na niepowodzenie. Filip Wójcik na raty dośrodkował w pole karne, a kompletnie niekryty Piotr Kurbiel głową wpakował piłkę do siatki.

W 83. minucie arbiter Radosław Trochimiuk z Przasnysza podyktował rzut karny dla gości, po tym jak piłką w twarz został trafiony Filip Laskowski. Po pięciu minutach protestów olsztyńskich zawodników i pokazywaniu przez Laskowskiego utraconego w tej sytuacji zęba arbiter cofnął swoją decyzję. Nie przeszkodziło mu to jednak w ukaraniu żółtymi kartkami protestujących Filipa Wójcika oraz Zbigniewa Małkowskiego (trener bramkarzy Stomilu).

Już w najbliższą środę (8 listopada 2023 roku) Stomil nadrobi ligowe zaległości. Olsztynianie we Wronkach zagrają z Lechem II Poznań.

1:0 - Filip Wójcik (5), 1:1 - Jan Ciućka (70), 2:1 - Piotr Kurbiel (72)

Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik (90, 47. Dawid Rezaeian), 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir (82, 77. Bartosz Florek), 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski (90, 8. Marcin Stromecki), 19. Daniel Pietraszkiewicz (46, 6. Yūdai Shinonaga) - 9. Piotr Kurbiel (82, 26. Bartosz Waleńcik).

Stomil to byla kiedys potega!!a teraz ????a teraz to juz zostala tylko marka Stomil i nic wiecej!

2. 06.11.23 13:21 DJKS

Zgodzę się, że poziom sędziowania w tej lidze jest dramatycznie słaby. A Stomil generalnie nigdy nie miał szczęścia do ''sędziów''. Problemem jest też brak VARU w 2 lidze (ale kto bronił Stomilowi grać piętro wyżej?). Ale nie sądzicie, że ogromna ilość kartek w Stomilu wynika też ze sposobu gry? Defensywnie nastawiony zespół zawsze narażony jest na większą ilość kartek.

3. 06.11.23 12:51 nowy nick czerkasowa

Emil - z automatu na pewno nie. Przecież PZPN ma kasę od każdej kartki. Najlepiej jakby klub się odwołał o tej kartki (przecież w klubie brakuje na wszystko).

4. 06.11.23 11:59 tscharny1

Emil 100% racji.Przez niski poziom sędziowania mamy wykartkowany zespół,bo to nie pierwszy mecz w którym są nerwy po złych decyzjach sędziów.A co do poziomu naszej gry,recepta na Stomil,to wrzutki w pole karne...i robi się chaos.

5. 06.11.23 11:17 baron

cudownych czasow doczekalismy - obrona przed spadkiem do 4 klasy rozgr.

6. 06.11.23 08:45 Levante

Ważne 3 pkt - trochę szczęścia dopisało - ale z drugiej strony ostatnio go brakowało (Elbląg, Bytom).... aby jak najwięcej punktów zdobyć w tej rundzie i wzmocnić skład w przerwie.... wtedy będzie szansa na walkę o coś więcej niż utrzymanie.... + DOBRE PRZYGOTOWANIE FIZYCZNE

7. 05.11.23 21:58 Emilozo

Ja rozumiem Wuja, nie winię go, cały czas twierdzę, że arbiter popełnił błąd już za pierwszym razem i nie będę go chwalił za to, że to cofnął. Narobił bigosu, wnerwił wszystkich na stadionie. Nam dopisało szczęście, o którym mówił ostatnio Sadek w 3. połowie. Zresztą karny to jeszcze nie gol, o czym my wiemy doskonale jak mało kto.

8. 05.11.23 21:54 EXTRA

Miał prawo po konsultacji z bocznym zmienić decyzję . Wójcik może przesadził ze słownictwem - dlatego go ukarał . Poszło , zawsze trochę szczęścia jest potrzebne . SPW

9. 05.11.23 21:44 Emilozo

Sędzia sam narobił tego bigosu, dramatyczne sędziowanie, a Wójcikowi kartka zostanie cofnięta? O to jest pytanie.

10. 05.11.23 20:40 Kot

Nawet jeśli podjął sprawiedliwą decyzję, to nie znaczy, że podjął ją zgodnie z przepisami.

11. 05.11.23 20:02 EXTRA

Co za różnica ile to trwało czasu . Podjął sprawiedliwą decyzję i kropka . Obejrzyjcie relację telewizyjną

12. 05.11.23 19:57 Rob1945

Brawo za walkę i zwycięstwo. SPW.

13. 05.11.23 19:30 Kot

Tylko dlaczego po 5 minutach bocznemu się przypomniało, że nie było karnego? To kwestia 10 sekund.

14. 05.11.23 18:29 zorro

@YasQ- jak brak VARu to po konsultacji z bocznym

15. 05.11.23 18:16 YasQ

Sędzia mógł anulować karnego na podstawie jakieś zewnętrznej informacji ? Chyba w II lidze nie ma VAR ? Czy coś się zmieniło ?

16. 05.11.23 17:14 waldi812

Na plus na pewno zaangażowanie całego zespołu, oby podobnie było w meczu z kuchennymi. No i Wujo kolejny kapitalny gol.

17. 05.11.23 14:29 Krzysiek S

Panowie poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy kibice muszą krzyczeć do piłkarzy żeby zagrali pressingiem? Przecież to podstawy juniorów pressing podwojenie itp. a nie cofanie się do własnej połowy i obrona Częstochowy. Przecierz z takim graniem ta bramka dla przeciwnika to kwestia czasu. Janek na tej ławce oprócz rąk w kieszeni masz trochę charyzmy i charakteru żeby pokrzyczec i dać wskazówki swoim podopiecznym? Panowie więcej jajec na tym boisku i będzie dobrze

18. 05.11.23 13:32 zorro

takie żarty czerkasow zostaw dla siebie...

19. 05.11.23 13:04 nowy nick czerkasowa

Pewne info - Adrian Stawski dyrektorem sportowym.🤣🤣🤣

20. 05.11.23 12:55 Adass

Może Bobo Kaczmarek dyrektorem sportowym?

21. 05.11.23 12:41 DJKS

Ten cały obsrajtek to pewnie już nawet nie pamięta, że istnieje taki klub jak Stomil Olsztyn. Tak samo jak zapomniał co jeszcze kilkanaście dni temu mówił nt cen paliw na polskich stacjach...

22. 05.11.23 12:14 Adass

Ciekawe kiedy poznamy dyrektora sportowego

23. 05.11.23 12:13 rekinolo

Brawo 👏👏👏 za 3 punkty. Dziękuję...

24. 05.11.23 12:12 Jerzy makiel

Jest wygrana ale gra to wielka "nędza", z taką grą daleko nie zajdziemy.Poważnie grozi nam spadek.Jeżeli w przerwie zimowej nic się nie zmieni to możliwa jest katastrofa.Szkoda

25. 05.11.23 10:35 jacekoks

Kolejny dramatyczny mecz, brak szacunku dla kibica. Trener autobusem chce wjechać do pierwszej ligi, oby nie dojechał do trzeciej. To nie jest kadra na awans i nigdy nią nie była. Mydlili nam oczy na tej konferencji z obsrajtkiem, bo co innego mieli mówić jak słynne gramy o awans. Dlaczego zamiast ogrywać Drabiszczaka i Florka trener wysyła do gry tego chłopaczka z Japonii??!! Co na boisku robi Bezpalec? Gdzie zgubił formę Karol Żwir? Kiedy wpłyną te petrodolary?

26. 05.11.23 10:19 momo2525

Gratulacje za wygraną ! Ale hasło STOP DZIADOSTWU nadal aktualne! Poziom grania dramat

27. 05.11.23 09:49 EXTRA

Ktośtam ?? To delikatne pytanie? Czy wolałbyś aby było odwrotnie , że Częstochowa miała by 3 punkty , a Ty miałbyś zajebisty skład , rewelacyjnie pracujący na boisku ,ale z 0 punktów . Nie mam zamiaru usprawiedliwiać jakości gry naszego zespołu , lecz czy ktoś o tym stylu będzie za 2 miesiące pamiętał , czy jednak patrzył na miejsce w tabeli ? Niechaj zbierają punkty , może kiedyś będzie i jakość . SPW

31. 04.11.23 23:31 tomaso

Nie widziałem, nie słyszałem, tylko czytałem. Rzut karny. Po X minutach końcowy wynik. Bramkarz obronił, czy rywal przestrzelił? Bo jeśli to pierwsze, mamy bohatera

32. 04.11.23 22:30 nowy nick czerkasowa

Bart - nad bramkarzem musi popracować Zbyszek trochę. Fakt wypluł piłę i sprokurował sytuację, ale jak sam zauważyłeś parę błedów obrony wybronił. Jest w nim ogromny potencjał i jeszcze raz podkreślam, że nawet najlepszy bramkarz przy chujowych obrońcach nic nie zrobi.

33. 04.11.23 22:23 zorro

@barakuda dzisiaj chociaż się starali, mimo, że umiejętności brak, gdyby tak zagrali w Grudziądzu...

34. 04.11.23 22:23 Bart

Najwazniejsze 3 pkt i za to brawo choc pomysłu na grę nie widać. Fajnie w mecz wchodzimy i od 10 min bronimy wyniku w 11 na swoim polu karnym prowokując tylko sytuacje:(na duży Plus w ofensywie Wojcik, Pietraszkiewicz i Japoniec to porażką jeden mniej na boisku, Laskowski jak dla mnie słabo, dobrze ze Kurbiel strzelił ta100 bo tylko tego brakowalo zeby chłopak i taka sytuacje zmarnowal:) bramkarz ambiwalentne odczucia z jednej strony w cholere nie peweny przy wrzutkach plus stworzyl okazje przeciwnikowi wypuszczajac pilke z rak po 80min z drugiej dobrze ustawiony bo przy dwóch setkach trafiali w niego. teraz 3 spotkania na wyjezdzie zobaczymy co bedzie. Powtorze wazne ze 3pkt mimo 80 min obrony w 11 na swoim polu karnym:)

35. 04.11.23 22:20 chodi

Brawo PANOWIE!!! Ale tez jestem tego zdania że to zwycięstwo będzie tylko wtedy miało swój smak jak wygramy za tydzień z Lechem II.

36. 04.11.23 22:15 zorro

jak Wójcika sprzedadzą to na 100% spadną, wybór jest prosty

37. 04.11.23 22:15 barakuda

Trzy punkty cieszą choć nie zasłużone,Zorro jak Ty widziałeś tam walkę to wyjdź na świeże powietrze.kwintesencja tego meczu było wejście Japonca....dramat.

38. 04.11.23 22:13 Realista

Mecz wygrany ale obrona wyniku od 5 minuty i gra na czas na ewentualną kontrę to słaba taktyka, co do zawodników to pietrasiewicz to zmieniam zdanie to nie 4 liga ale w okręgówce miałby problemy dlatego zgodził się grać w Olsztynie, na plus tylko Wójcik który za chwilę zostanie sprzedany jak tylko wpłynie ofertę była za shibate czy teclawa, przy odrobinie szczęścia jeśli będą grać całe 90 minut może uda się utrzymać ale będzie trudno bez wzmocnień,

39. 04.11.23 22:01 nor

Gratulacje, bo wygraliśmy z wyraźnie lepszym zespołem. Brawo!! Bramka dla Skry na 1:1 musiała paść, bo Stomil prawie cały czas był na własnej połowie. Dlaczego tak było? No właśnie dlatego, że mamy słabiutki zespół. Dziś należy się pochwała dla Kurbiela, wiele razy miał łatwiejsze sytuacje do zdobycia gola i nie trafiał. Dzisiaj udało się za 3 pkt. Wójcik nadal w formie, to też cieszy. Co nie zmienia faktu, że jeśli nie będzie wzmocnień, wiosną popłyniemy do 3 ligi.

40. 04.11.23 21:59 zorro

nie zgodzę się z Kyniem, że Stomil zrehabilitował się za porażkę w Grudziądzu! Dzisiaj grali o życie, żeby nie zostać w strefie spadkowej. Rehabilitacja będzie jak wygrają z Lechem, najlepiej 3:0. To jest rehabilitacja, a nie trzy w dupę i wymęczone zwycięstwo 1 bramką

41. 04.11.23 21:53 EXTRA

Za chwilę będzie ogrom ciężkich wpisów na temat naszego Stomilu , lecz grając .... dziwnie strzelamy gole . Tak więc wygrywamy . SPW

42. 04.11.23 21:52 NiedzielnyKibic

Wójcika zaraz u nas nie będzie, bo jest za dobry na taką kaszanę. Autobus na własnym boisku to hańba. Na szczęście dopisało nam dzisiaj szczęście. W styczniu nowy trener i piłkarze.

43. 04.11.23 21:51 zorro

Walka była i są 3 punkty, w tej lidze wiele nie trzeba, trzeba zapie ..ć a punkty przyjdą. Ogólnie bez wzmocnień nie widzę postępu, a inna sprawa to sędziowanie. Sędziów do nas wysyłają najgorszych, ale większego dzbana od tego z Przasnysza to nie widziano

44. 04.11.23 21:24 Damian Hernik

Obrona Częstochowy przed Częstochową w Olsztynie...

45. 04.11.23 21:24 Adass

Autobusik dobra taktyka Januszka

46. 04.11.23 21:22 rmz

Brawo. Trzy pkt się liczą, ale bronienie 1-0 od 15 minuty to żal dupę ściska. Wszyscy słabo, widać że na garbie Wójcika ciągnięty jest ten wózek. Oby chłopak był jak najdłużej w formie. Żwir za to kompletnie odwrotnie. Swoją obecnością na boisku nie daje wiele, a powinien, w końcu on jest kapitanem.