96' Koniec meczu! Trzy punkty jadą do Olsztyna! 1
96' Trzech na dwóch, Nishi sam na sam z bramkarzem, lob i słupek! 1
95' Trochę spokoju próbował złapać Stomil w akcji ofensywnej, przewraca się jednak Suchocki przed polem karnym, zdaniem sędziego faulu nie było. 1
92' ŻWIR! Nie ma! Przełożył piłkę, minął obrońcę, uderzył niecelnie... 1
91' 5 minut do końca spotkania.

Piotr Skiba pewnie w bramce, Paweł Łukasik tym razem w obronie, fot. Paweł Piekutowski

Gdynia

Piękna bramka Ratajczaka daje trzy punkty w Gdyni

23.10.15 22:33   zic   30

W 14. kolejce Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn wygrał w Gdyni z miejscową Arką 1:0. Bramkę dla Stomilu zdobył Jarosław Ratajczak, a kapitalnymi interwencjami, także pozasportowymi, popisywał się Piotr Skiba.

Stomil zaczął w Gdyni bojaźliwie i niepewnie w obronie, udało się jednak przetrwać pierwszą połowę bez straty bramki, a nawet więcej - od 35. minuty Stomil prowadził 1:0. Jarosław Ratajczak przeprowadził fantastyczną akcję lewą stroną, wpadł w pole karne, minął obrońcę i z ostrego kąta, niemal równolegle do bramki, pokonał Konrada Jałochę.

To nie był koniec emocji w piewszej części gry. W 44. minucie Piotr Skiba został zmuszony do obrony... szalika, który z jego bramki próbował zgarnąć kibic gospodarzy. Interwencja w pełni udana, jednak cała sytuacja przedłużyła pierwszą połowę aż o 10 minut. Poleciały na murawę przedmioty, trwały rozmowy piłkarzy Arki z kibicami i przez dłuższy czas gra nie mogła być wznowiona.

W drugiej połowie Stomil zaprezentował "obronę Częstochowy" i poza pojedynczymi sytuacjami nie dopuszczał gospodarzy do groźnych sytuacji. Wyglądało to z boku mało atrakcyjnie, jednak za atrakcje punktów nie ma. Mogliśmy w końcówce gospodarzy jeszcze dobić, jednak zabrakło spokoju przy kontratakach. Jedna bramka, trzy punkty w Gdyni!

Tagi: Stomil Olsztyn, Arka Gdynia, Jarosław Ratajczak, Piotr Skiba

1. 28.10.15 09:14 JeanPorr

zakładając że Szymonowicz zostanie sprzedany by ratować budżet (brak inwestorów) czy mamy innego zawodnika na pozycji młodzieżowca? ważne jest też kogo ten młodzieżowiec posadzi na ławce? bo póki co lewe skrzydło, czyli pozycja na której i tak nie ma kto grać jest najlepsza na "zapchanie" jej młodzieżowcem, po prostu najmniejsza strata

2. 27.10.15 16:20 Wielki Stomil

moze mogl by grac Zwir i nawet bym byl za tym lecz na dzien dzisiejszy brak mu pewnosci siebie i ogrania w meczu z Arka te pilki co on mial powinie byl wykonczyc przynajmniej jedna musi sie chopak troche pozbierac i uwiezyc w siebie

3. 27.10.15 14:38 JeanPorr

i o to właśnie chodziło... o ile mniej powodów do narzekań mamy, gdy zagramy na miarę możliwości w obronie. Pełna koncentracja, brak podwórkowych błędów i od razu są wyniki. Tę ligę zdobywa się obroną, gdy ona wróci na poziom z początku zeszłego sezonu to o zwycięstwa nie musimy się martwić, tak zwycięstwa bo mamy na tyle dobrą pomoc, że zawsze coś wpadnie. Co do samego meczu, to fajny pomysł z Grzęśkiem Lechem na DP, z jego kreatywnością i zaangażowaniem na najwyższym poziomie możemy mieć wiele radości i brak bólu głowy gdy wróci Igła. O zawodnikach jeszcze pisząc warto zauważyć w dalszym ciągu brak lewego skrzydła, w sumie najlepiej na tej pozycji w tym sezonie wyglądał, a któż by inny?... Lech, po nim długo długo nikt. Może warto postawić tam na Żwira, choćby z potrzeby posiadania młodzieżowca oraz realnego odejścia Szymonowicza po rundzie. Team spirit - powiedziano już wszystko, ja także dorzucę się do pochwał za genialne zachowanie Piotrka i reszty chłopaków... fajnie, bo ten mecz był odwrotnością tego z wiosny, karma wraca :) P.S. mam nadzieję, ze jest temat powrotu Darmochwała.

4. 26.10.15 20:09 zjs

Mówiąc precyzyjnie: klubowi jest potrzebny , nie tyle kolejny sponsor, a inwestor( inwestorzy) . Natomiast piłkarze i trener muszą bezwzględnie poprawić jakość gry. Za dużo przypadku.

5. 26.10.15 19:32 Maniuś

wszystko pięknie cacy wyniki są,piłkarze naprawdę tworzą fajny kolektyw, widać że dobra atmosfera w zespole jest.Tylko ściągać i zapraszać firmy do zainwestowania w tą drużynę. Piłkarze powalczyli żeby klub istniał,później wszystko od nowa Prezes Borkowski poukładał dokumenty co do sponsorów to marnie narazie bo na tą chwile tylko DBK,Miasto i WOD KAN coś włożyli w ten klub. Teraz Piłkarze pokazują że te wysyłki które były włożone w ten klub nie poszły na marne. Teraz znowu Prezesa robota w tym, żeby ten czas dobry, ten moment wykorzystać i poszukać naprawdę sponsora na marę DBK lub WOD KANU.

6. 25.10.15 14:07 obserwator1985

Kapitalny mecz w wykonaniu Tomka Welny. Brawo!!!

7. 25.10.15 10:04 Bunny

czy wiadomo cos o rozmowach albo planach na temat Jabluszka?

8. 24.10.15 14:13 Emilozo

Do piłkarzy nie można mieć pretensji, że mają takie, a nie inne kurtki...

9. 24.10.15 13:59 KibicStomiluOd1995

Jak im kupisz nowy sprzęt to zapewniam Cię, że przestaną używać tego z logo Galerii.

10. 24.10.15 13:24 paragon

z Galerią chyba już nic nas nie łączy co?? więc może nie niech piłkarze nie chodzą w sprzęcie z reklamą tych gamoni, w dodatku gdy idzie to w Polsacie

11. 24.10.15 12:58 KibicStomiluOd1995

Co do sytuacji z szalikiem to kibice Arki po raz kolejny udowodnili, że to K i Ś. Co będzie następne? Skroją piłkarzom koszulki, czy może podpieprzą kapitanowi klubowy proporczyk podczas wejścia na boisko? Taki świracha szczyciłby się później "zdobyczą" na bramkarzu, który był w meczu i tyłem do sytuacji? Na miejscu Skiby i Łukasika przespacerowałbym się jeszcze po gościu w korkach w tą i tamtą stronę, skoro już gryzł glebę.

12. 24.10.15 12:39 SzEFoo

Brawo za walkę! ! Jak tak konsekwentnie ma wyglądać gra obrony to niech Wełna zostanie na środku bo Arką nie stworzyła sobie przez cały mecz za wielu okazji do zdobycia gola. Brawo !

13. 24.10.15 12:35 Kot

Orange sport po prostu dużo lepiej pokazywało I ligę pod każdym względem oprócz jakości obrazu. Duże słowa uznania należą się piłkarzom i trenerowi, bo wygraliśmy w 10 bez lewej pomocy, co jest sukcesem. Niestety mamy za mało piłkarzy, którzy są w chociaż średniej formie i tego jednego nam brakuje właśnie na lewą stronę, może gdyby nie ograniczenia, to na pewno grałby Nishi, ale tego się nie przeskoczy. Zwycięstwo cieszy, może było w słabym stylu, bo było, ale z wyjazdów trzeba przywozić punkty. Trochę czekaliśmy na zwycięstwo i oby z MKS-em Kluczbork też nam się powiodło. MIREK KING!

14. 24.10.15 11:54 Darek

Reakcja piłkarzy na wydarzenia pod bramką Piotrka imponującą, bo wiadomo, że byle szmata naszego szalika dotknąć nie może. Chłopacy pokazali, że Stomil to dla nich nie tylko drużyna w której grają - Szacunek za reakcję. Taka sama być jednak powinna, jak młody Głowaś schodził z boiska a te kurwy go popychały, darły ryje - tu zabrakło niestety tej pozytywnej reakcji. Jeżeli chodzi o sam mecz, to niestety obejrzałem go dzisiaj, czyli post factum, no ale przynajmniej wiedziałem kiedy mogę wyjść by zrobić sobie kawę:). Akcja na 0-1 poezja, super asysta Kujawy i zajebiste wejście Rataja. Cała drużyna zagrała super taktycznie i była skoncentrowana cały mecz (nie jak z Sosnowcem i Sandecją). Jeździli na tyłkach, aż miło - bez większych błędów w w obronie. Szkoda tylko kilku niedopieszczonych piłek przy wyprowadzaniu kontrataków, co powodowała, że szybko je traciliśmy. Pochwały należą się wszystkim, w tym Czarnemu który tydzień temu za swoją grę zebrał mocne joby. A teraz troszkę o Polszmatku... Szanuję Boba Kaczmarka jako trenera, legendę, ale jako komentator jest po prostu tragiczny. Podobnie jak drugi komentator(???) ŻAL!!! Lepiej po prostu nie słuchać, a oglądać. Gdyby przynajmniej chociaż nie w 1 procencie a w 1 promilu przygotowali się do transmisji na pewno nie wieszali by psów na Kujawie, który zapierdala jak tylko może, walczy, zgrywa itp. Podobnie sprawa dotyczy się Suchego. Ok nie jest to techniczny wirtuoz, ale aż tak wiele drodzy panowie zarzucać mu nie można jak się staraliście. W pewnym momencie odniosłem wrażenie, że komentatorzy zaczęli swoim "obiektywizmem" prawie lizać Świnie po fiutach. No i na meczu I ligi, pierdolą o Nawałce i jaki ten Lewy jest super - i tak kilka minut!! Ale co się dziwić. Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to trzeba popierdolić, bo w końcu za coś płacą? Prawda jest taka, że w tej stacji da słuchać się tylko Bartnickiego i Iwana i oni zwyczajnie znają się na tym co robią. To tyle:)... Zgodzę się z przedmówcą CZAS W KOŃCU PODZIĘKOWAĆ MIRKOWI!!! Taktycznie ustawia zespół rewelacyjnie. Manewr z Lechem strzał w dychę. Ogólnie fajny mecz!!! Brawo STOMIL - punktujemy teraz u siebie! AMEN

15. 24.10.15 11:24 Finnick

powiem jedno mamy super trenera i czas mu to okazać że robi super robote ,taktykiem jest super szacun MIRO;)

16. 24.10.15 10:37 Piekarz/OKS

Brawo Panowie za obronę barw klubowych! Duma rozpiera! Szacun! I jazda z k... Stomilek jazda z k... :)

17. 24.10.15 08:53 fysiek

Brawo STOMIL!!!!!!!! Odbilismy za zagłebie

18. 24.10.15 07:48 lwica

Dzięki mimo pracy na 4 jestem tak zadowolony że poszedłem z uśmiechem na twarzy

19. 24.10.15 00:27 Wielki Stomil

a i gra obronna wygladala w koncu dobrze walka o kazda pilke oby tak dalej panowie Lech najlepszy dzisiaj powalczyl no i Skiba zŁukasikiem tez brawo dla was

20. 24.10.15 00:26 Wielki Stomil

zagralismy tak jak w tamtym sezonie brzydko defensywnie ale przywozimy 3 pkt i tak powinnismy grac na wyjazdach ale te kontry spokojnie mozna bylo ich dobic

21. 24.10.15 00:01 KibicStomiluOd1995

Zagrali piach w ataku poza kilkoma ładnymi akcjami (gol Ratajczaka majstersztyk), ale liczy się wynik. Wolę wyszarpane 1:0 na trudnym terenie po takim meczu, niż przegraną po pięknej grze. Co do naszej gry defensywnej - tak to powinno wyglądać. Pamiętacie kiedy ostatnio zagraliśmy na 0 z tyłu? Z Chojniczanką 5 września, tak więc po raz pierwszy od 1,5 miesiąca. Może idzie ku dobremu...

22. 24.10.15 00:00 Tiger

Nie było tego widać z trybun ale Pawlik brawo za interwencję!

23. 23.10.15 23:48 Tiger

Co za mecz i co za kapitalne emocje na stadionie, górą Piotrek Skiba! Nie raz już byłem świadkiem wygranych w Gdyni ale tego nie zapomnę nigdy. Piłkarsko to można powiedzieć, czyste abecadło w defensywie jak rozbijać ataki ale w kontrach już siły nie było, brawo za walkę! brawo z 3 pkt i wytrzymanie presji, nie będę oceniał poszczególnych piłkarzy dzisiaj, liczy się wynik! a ten jest cudowny, Brawo piłkarze brawo kibice brawo Stomil!

24. 23.10.15 23:14 Adaśko

Trzy punkty bardzo cieszą, ale gra martwi i drażni. Ciężko się to ogląda. Mnóstwo piłek oddanych za darmo, panika w obronie. Arka nie lepsza, słaba do bólu ta pierwsza liga. Tak czy owak gratulacje za walkę. Tego chłopakom odmówić nie można. :)

25. 23.10.15 23:04 moondek

Rredox nie ma co narzekać. W takiej sytuacji jakiej jest klub, to trzeba się cieszyć z wyniku, a nie gry. Było dużo chaosu, ale była też walka, za co należą się chłopakom brawa. W drugiej połowie trochę tych kontr jednak było, ale niestety zabrakło zimnej krwi i trochę umiejętności. Moim zdaniem więcej już nie da się wycisnąć z tego składu, który aktualnie reprezentuje Stomil. Ale jest charakter, wola walki i chęć pokazania, że jednak w tym Olsztynie da się zrobić piłkę na poziomie. Oby tylko w najbliższym czasie coś się wydarzyło w sferach sponsorskich, bo Stomil ma potencjał na czym na pewno skorzystał by przyszły inwestor.

26. 23.10.15 22:55 czeliniak

Pozdro ze stadionu arki, 3 punkty, dla takich chwil warto żyć. SPW

27. 23.10.15 22:53 Wielki Stomil

brawo dla Łukasika i Skiby za obrone szala naprawde dobre zachowanie brawo za zwyciestwo!!!

28. 23.10.15 22:47 S.M.P.

Brawo za walkę! Faworytom do awansu nosek pięknie utarty. Weekend pięknie się zaczyna ;)

29. 23.10.15 22:46 rredox

@ Trener Jabłoński: Jak można wygrywając tylko jeden do zera bronić się od 60 min. całą drużyną na własnej połowie ??!! Arka 40% swoich bramek do tej pory zdobyła między 75 a 90 minutą. Czy nasz sztab w ogóle ogarnia takie tematy? Zawodnicy Stomilu za każdym razem mając piłkę na własnej połowie oddawali ją za darmo przeciwnikowi. Podobno jesteśmy lepsi w grze z kontry, ale drugiej połowie tego w ogóle nie było tego widać!! Kontry były nie składne i chaotyczne, bez przetrzymania piłki i pomyślenia przez chwilę. Trenerze Jabłoński nie tędy droga. Po zdobyciu bramki nie można się tylko bronić. To nie jest hokej.

30. 23.10.15 22:39 Pawlik

Szalik jest 3 pkt sa ,dziekuje za uwage .Dobranoc;-)