97' Koniec meczu. Remisujemy w Legnicy!
95' Zapolnik przedarł się w polu karnym, strzela niecelnie. 1497
94' Rzut rożny dla drużyny Miedzi, wybijamy! 1497
91' 6 minut doliczone!
89' Lehaire niecelnie! 1497

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 w Legnicy. Fot. B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Szalone ostatnie 7 minut pierwszej połowy. Miedź - Stomil 2:2

04.12.20 19:31   em   29

Piłkarze Stomilu Olsztyn wywalczyli jeden punkt w starciu z Miedzią Legnica. Mecz zakończył się remisem 2:2. Pozostaje lekki niedosyt bo dwa razy nasza drużyna oddała prowadzenie.

Do podstawowej jedenastki wróciło dwóch piłkarzy. Na środku obrony wybiegł Wiktor Biedrzycki, który ostatnio pauzował za 4 żółte kartki. Dla wychowanka naszego klubu było to oficjalne spotkanie nr 100 w barwach “Dumy Warmii”. W lewej stronie w akcji zobaczyliśmy Juricha Carolinę, który zastąpił Damiana Sieranta.

Początek spotkania to czas stracony przed telewizorem. Jednak to co się działo pod koniec pierwszej połowy wynagrodziło wszystkim, którzy zdecydowali się piątkowy wieczór spędzić oglądając mecz na Polsacie Sport Extra.

Worek z bramkami otworzył się po strzale Wojciecha Łuczaka w 38 minucie. Olsztyński pomocnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 2 minuty później było już remis, a z bliskiem odległości strzałem głową naszego bramkarza pokonał Szymon Matuszek.

W 43 minucie bramkę dla Stomilu z rzutu karnego strzelił Wiktor Biedrzycki, a chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Hubert Szramka. W 45 minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Także z karnego strzelił najlepszy strzelec ligi Kamil Zapolnik. Wcześniej piłkę w polu karnym dotknął Biedrzycki. Piłka odbiła mu się od nogi i trafiła w rękę.

Cała druga połowa była bardzo wyrównana. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Przy odrobinie szczęścia bramka mogła paść w 85 minucie. Ingo Van Weert dośrodkował w pole karne i piłka zatrzymała się… na poprzeczce. Ze skuteczną dobitką nie zdążył Jonatan Straus.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Stomil nie przegrał 3 spotkania z rzędu w I lidze, a w każdym z nich strzelał 2 gole.

Było to ostatnie wyjazdowe spotkanie ligowe Stomilu w tym roku. Jeszcze raz, ale tym razem u siebie, Stomil zagra w następną sobotę (12 grudnia, godz. 12:30) z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Tagi: Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, I liga

1. 05.12.20 17:58 stefan rataj

Szota Sierant Straus Spychala Ogrodowski Carolina i zaciąg Holenderski oraz Majewski !Wiosna przyjdzie i pokaże prawdziwe oblicze tych graczy,jestem dobrej mysli bo maja papier na dobrych graczy ,co do Ogrodowskiego zima prawdopodobnie wraca zima do Wisły Płock,przygotowywać się z pierwsza druzyna

2. 05.12.20 17:20 waldi812

Szefoo, ja do Byrtka nie mam pretensji, dlatego napisałem, że nawet kosztem Byrtka, ale Byrtek lepszy nie będzie i nie jest stąd, jego przyjście wyrzuciło Mosaka z drużyny, bo grają na tej samej pozycji. Dlatego napisałem, że bym poświęcił Byrtka patrząc przyszłościowo, do tego Mosak by punktował w pjs, a to tez istotna sprawa. Michał Brański poza zbiórką od kibiców nie pokazał nam żadnej innej możliwości finansowania klubu, nie mam wiedzy, czy i ewentualnie jaką kwota finansuje klub, więc biorąc pod uwagę powyższe skłaniam się do tezy na wstępie postawionej.

3. 05.12.20 16:25 masti

To co zmieniło się na plus w grze to SFG. I to od kilku miesięcy po wznowieniu poprzedniego sezonu. Tj.napisał niżej SzEFoo te wolne, rozne wykonuje przede wszystkim M. Spychała. Nagle są z tego bramki - Szoty, Byrtka czy Wiktora. Kilka asyst Spychała miał to prawda a co do jego gry to już znacznie słabiej, jest przeciętny ale za całokształt jest wielu ananasów do szybszego odstrzału z listy 27 zawodni;w których redakcja wskazała na kontraktach niż nr 8

4. 05.12.20 15:41 SzEFoo

Chyba pisał ten komentarz sam Szota. Waldi czemu za Byrtka? Do chłopaka za występy w Stomilu nie można mieć pretensji poza jednym poważnym błędem z Jastrzębiem . Przypomina mi się sytuacja z wczoraj, w której ratował nas od utraty pewnej bramki przytomnym wślizgiem. Co do Szoty już pisałem po meczu z Arką, że w każdym meczu jakimś numer oddała przy wyprowadzaniu piłki na własnej połowie. Może inaczej by się zachowywał gdyby Olsztyn nie był dla niego tylko przystankiem w przygodzie z piłką. Byłem przekonany, że w Legnicy dostanie żółtą kartkę i będzie to jego ostatni występ w naszych barwach. Zaskoczył mnie. Zimą wraca do Wisły to Mosak niech wskakuje na jego miejsce. Co do Spychały mało kto zauważa, że nasze bramki po stałych fragmentach gry to głównie jego zasługa, jego mocnych dośrodkowań w pole karne.

5. 05.12.20 14:22 Zan Namysłów

wszyscy krytykują Szote ale pytanie chkopak gra w każdym meczu, a analizy straconych bramek praktycznie żadna nie jego. Wprowadzenie piłki lepsze niż pomocników. Taktycznie jeden z najlepszych w klubie. Przy tym jest jeszcze bardo mlody. Oczywiście nie zawsze gra super ale myślę ze na pewno daje dużo drużynie i jest stabilny nie tak jak inni.

6. 05.12.20 14:10 waldi812

Trzeba obiektywnie przyznać, że w ostatnich spotkaniach mamy sporo szczęścia, z czego nalezy się cieszyć, ale sama gra i skład... Szkoda, że dwukrotnie wychodząc na prowadzenie nie byliśmy w stanie utrzymać dłużej wyniku, takie sytuacje nie powinny się zdarzyć. Remis bardzo cieszy, zwłąszcza na trudnym Legnickim terenie, ale do poprawy jest całe multum elementów. Szota kolejny mecz zalicza babole, gdyby chciał wrócić do Wisły nie ma żadnych szans załapać się do składu. Carolina w ogóle nie powinien zagrac w tym spotkaniu, tragedia. Słabiutki mecz Ogrodowskiego. Martwi, że Kuświk nie daje tyle, ile powinien, widac że jest daleko od dobrej formy, choć w porównaniu do Loshiego to pan profesor, ale to akurat żaden punkt odniesienia. Na pewno na plus Łuczak i Spychała.. Ten ostatni moim zdaniem dużo wnosi do zespołu, choć opinie tu na forum są inne. Janek Bucholc tez trzyma poziom. Szkoda tego rożnego, po którym padła 1 bramka, błąd naszego bramkarza. Karny dla nas wątpliwy, dla Miedzi generalnie niezgodny z przepisami, jak napisał nor. W drugiej połowie mieliśmy sporo szczęścia, bo dwukrotnie piłkarze miedzi w dogodnych sytuacjach nie potrafili trafić w piłkę, to co zrobił Roman to kabaret, ale nie nasz problem. Koncówka to już obrona Częstochowy, ale tez obiektywnie trzeba przyznac, że ławkę mieliśmy króciutką i trudno czepiać się w tym zakresie Majewskiego, choć dalej uważam że jest do zmiany. Niech Szramka się ogrywa, szkoda że nie ma Mosakowskiego. Moim zdaniem w takim sezonie gdy spada jedna drużyna i będzie to z dużym prawdopodobieństwem Bełchatów powinien miec pierwszy plac i ogrywac się pod katem następnych lat nawet kosztem Byrtka. Teraz mecz z Termalicą, a póżniej zobaczymy, jakie ruchy poczyni właściciel. Brakuje jakichkolwiek komunikatów z jego strony poza wpisami o głodzie na twitterze, a to nie Etiopia.

7. 05.12.20 13:37 zjs

"nor" ma rację. Rzut karny to błąd sędziego. Chłopak nie zna przepisów, zresztą jak większość sędziów.

8. 05.12.20 11:39 SzEFoo

Trzeba obiektywnie przyznać, że Stomil lepiej się prezentuje w ostatnich meczach. Oby udało się wygrać z Niecieczą u siebie (grając mądrze i z odrobiną szczęście każdy w tej lidze jest do ogrania) i później czekamy na ruch właściciela. Czy wzmacniamy zespół i staramy się zbliżyć do strefy barażowej czy masowo stawiamy na młodych i liczymy na zajęcie ostatecznie wysokiego miejsca w PJS i kasę z tym związaną.

9. 05.12.20 09:20 A Ś

Spychała jeszcze nie jest zly, Straus jeszcze moglby zostac reszta sajonara

10. 05.12.20 07:55 momo2525

Szota Sierant Straus Spychala Ogrodowski Carolina i zaciąg Holenderski oraz Majewski ! Tym panom już dziekujemy ! To jest szrot a nie piłkarze

11. 05.12.20 07:08 A Ś

Wyniki przyszly jak zostaly odstawione wynalazki czersesniaka i gbura z suwalk ktorego misija chyba bylo zniszczenie Stomilu! Duzo zaangazowania i sa wyniki tego nie bylo od poczatku rundy!

12. 05.12.20 00:44 masti

cenny remis w Legnicy. Chaotyczne kilka minut i 4 gole. Przed meczem w Kielcach liczyłem że do końca rundy będziemy mieć 18 pkt, jest 20 więc na plus. Ostatnie wyniki to pozytywne zaskoczenie i niespodzianka przy ogólnej grze, jakości. Zostaje ostatni trudny mecz i zima która może będzie powiewem optymizmu albo dalej bylejakość i wtopy. Forza Stomil!

13. 04.12.20 22:41 jacekoks

Dobrze to dziś wyglądało, umięjętności słabsze ale ambicja i zaangażowanie na wysokim poziomie, każdy dał z siebie tyle ile mógł. Teraz zakasać rękawy i solidnie przepracować zimę. Dobrze gdyby udało się co nieco uszczuplić tę kadrę z asów od tego z warzywniaka, a pozyskać takiego Sobczaka, Warcholaka plus Mosakowski do punktacji pjs. Dziękuje

14. 04.12.20 22:25 czeliniak

Pierwsze 15 i ostatnie 15 minut było ewidentnie słabsze, przez resztę meczu w niczym nieustepowalismy Miedzi. Zauzony 1 punkt, który należy szanować, gratulacje dla zespołu bo było dobrze, ale jak dla mnie Carolina powinien siedzieć na ławie, wszystkie dogrania nie do partnera, tylko nonszalancko na jakoś to będzie, może się uda, dużo podań do przeciwnika, jedyne celne do tyłu, za mało gry do przodu, od Jasia może się uczyć, zasłużył na lawke, bez niego wyglądamy lepiej. SPW

15. 04.12.20 21:55 Piekarz/OKS

Ważny punkt na ciężkim terenie. Brawo Stomil!

16. 04.12.20 21:41 uho

Świetna sprawa gdy ogląda się STOMIL napędzający stracha jednej z lepszych drużyn w lidze na wyjeździe. Brawo Panowie za ten jak i poprzednie dwa mecze. Spiąć się na termalikę i potem spokojnie przepracować przerwę. Mam nadzieję że wiosną znowu razem będziemy zdzierać gardła. SPW

17. 04.12.20 20:50 Tiger

Przepraszam, nie w Niecieczy a w Niepołomicach, mylą się te wioski ;-)

18. 04.12.20 20:48 jacekoks

@zjs - przy drugiej bramce dla miedzi nasz bramkarz wybronił strzał który nie leciał w światło bramki, wziął sie z tego rzut rożny i w następstwie karny. Ogólnie wykopy poprawił i to znacząco. Za to wykopy Szoty- tragedia. Ten sam Szota w defensywnie solidnie wraz z całym trio stoperów. Brawo za walke.

19. 04.12.20 20:46 Tiger

Biorąc pod uwagę jakość naszej kadry, ostatnie wyniki i mecze co trzy dni to jest to nie lada sukces, za co tej drużynie należy się szacun. Końcówki rundy jesiennej od lat nam nie wychodzą a tu proszę łapiemy więcej punktów niż normalnie, jesteśmy na fali wznoszącej. Dziś trochę na farcie zdobywamy ten punkt, Miedź pudłowała aż miło, z drugiej strony byli do ogrania, natomiast remis przyjmujemy z zadowoleniem. Plus tego meczu to były EMOCJE, które były wreszcie naszym udziałem pod koniec pierwszej połowy. Z Niecieczą wcale nie jesteśmy bez szans, zastanawiam się tylko kiedy limit szczęścia nam się wyczerpie a to było z nami i dziś i z Łęczną i w Niecieczy. Nijak się ma to do przysłowia, że "szczęście sprzyja lepszym" ale koniec końców najważniejsze są punkty a te my dodajemy i oby tak dalej. Forza STOMIL!

20. 04.12.20 20:42 Mackib

Wynik super, druzyna walczy i duzo lepiej sie to oglada niz na poczatku rundy. Koncowka zdecydowanie dla Miedzi, nie bylismy w stanie pilki utrzymac przez dluzej niz 3 sekundy(no, ale kadrowo zdecydowanie sie roznimy).

21. 04.12.20 20:28 Paweł Wilicki

szefoo racja. Mecz środka, gospodarze mieli troche wiecej sytuacji podbramkowych ale udało sie jakos ustrzec błedów. Pierwsza połowa walka. Druga polowa z coraz wieksza przewaga gospodarzy ale bez rezultatów. Faktycznie po zamianach gra u Nas siadła. A w koncówce gospodarze jak i Stomil mogli cos strzelic i róznie by było. Na plus Byrtek, jednak Slava, szramka, janek (stac go na wiecej), Łuczak (szkoda ze to koniec rundy bo z meczu na mecz gra coraz lepiej), Carolina dał tez pare fajnych wejsc wzdłuz linii, .... Wiktor ? hmm nazbyt nerwowy ostatnio. Zauwazcie jak reaguje na pewne sytuacje (w transmisjach tv, ipla widac to dokladnie) i czasem te jego błedy np. niepotrzebna zolta kartka. Ale BRAWA za walke, punkt i co naj dwie bramki !!!!

22. 04.12.20 19:57 SzEFoo

Mecz na remis. Do czasu zmian można było liczyć nawet na coś więcej. Niestety po zmianach ostatnie 10-15min broniliśmy remisu. Tak czy inaczej trzeba pochwalić chłopaków za postawę w tym meczu, na ciężkim terenie. SPW

23. 04.12.20 19:53 zjs

Tak czy inaczej gratulacje. Nie mam tego kanału i nie oglądałem meczu. Colorado pisał, że przy bramce Slawa znowu pogwiazdorzył. Jak było i jaka gra drużyny?

24. 04.12.20 19:53 nor

Zasłużony punkt, brawo! Była szansa na 3 punkty. Gdyby debil sędziujący mecz znał przepisy, nie podyktowałby karnego za zagranie piłki ręką przez Wiktora, gdyż piłka najpierw odbiła się od jego nogi. Przepisy mówią tak: ,,nie jest przewinieniem sytuacja, gdy piłka dotyka ręki/ramienia zawodnika bezpośrednio po kontakcie z głową lub ciałem (włączając stopę) zawodnika, u którego następuje kontakt piłki z ręką,, - czyli jeżeli zawodnik sam sobie nabije piłkę w rękę, to gra powinna być kontynuowana. I co ty na to, pajacu z gwizdkiem??

25. 04.12.20 19:50 Olsztyniak58

A kto był najgorszy? Odpowiedź prosta - komentator Polsatu

26. 04.12.20 19:45 chodi

Na pewno brawo za punkt na ciężkim terenie po szalonym ostatnim tygodniu. Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie a więc taktyka była dobrze dobrana.... może trejro wreszcie wyciągnął wnioski 😊. Tak czy inaczej jeszcze raz gratulacje !

27. 04.12.20 19:42 Olsztyniak58

Jak nie możesz wygrać to walcz o remis. Brawo za postawę

28. 04.12.20 19:39 SzEFoo

Brawo za punkt w Legnicy. 20 oczek już na koncie to patrząc na nasz potencjał drużyny całkiem przyzwoity wynik. Nie przestraszyć się Niecieczy w ostatniej kolejce, a powinno być dobrze.

29. 04.12.20 19:38 TorroRosso

Szaleństwo . Brawo za strzelanie goli . Brawo za 1 punkt . Reszta za bardzo defensywna i grane na wykop