Artykuł

Andrzej Biedrzycki. Fot. Archiwum rodzinne

Andrzej Biedrzycki. Fot. Archiwum rodzinne

Andrzej Biedrzycki prawym obrońcą 75-lecia Stomilu Olsztyn

29.06.20 19:59   em   1  

To głosowanie było formalnością. W głosowaniu na prawego obrońcę Stomilu Olsztyn zwycięzca mógł być tylko jeden. Najwięcej głosów otrzymał Andrzej Biedrzycki.

”Biedrza” otrzymał 81 procent głogów. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Bucholc (11,2%), a na trzecim Sławomir Opaliński (7,8%).

Wybraliśmy powyższe kandydatury na podstawie wyników plebiscytu na piłkarza 75-lecia Stomilu.

Andrzej Biedrzycki urodził się 19 października 1966 roku w Biskupcu. W miejscowej Tęczy stawiał pierwsze piłkarskie kroki, a na początku lat 80. przeniósł się do Olsztyna by reprezentować barwy Stomilu Olsztyn.

W tym klubie grał praktycznie przez całą swoją karierę. Raz musiał opuścić swój ukochany klub i grał dla Jagiellonii Białystok. Od sezonu 1984/85 zagrał w olsztyńskim klubie w 447 ligowych meczach, w których zdobył 30 bramek. W Stomilu był także trenerem, dyrektorem sportowym, a na końcu kierownikiem pierwszego zespołu.

Andrzej Biedrzycki dla Stomilu zagrał najwięcej spotkań w Ekstraklasie. 196 spotkań to dorobek olsztyńskiego obrońcy i dwa gole na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Zmarł 21 kwietnia 2017 roku.

We wtorek rozpoczniemy głosowanie na środkowego obrońcę. 

Obecna "jedenastka 75-lecia": Piotr Skiba - Andrzej Biedrzycki, ?, ? - ?, ?, ?, ?, ? - ?, ?. 

Tagi: Stomil Olsztyn, jedenastka 75-lecia, Andrzej Biedrzycki


Komentarze

  1. 29.06.20 20:37 Aneta Kaminska

    75 lat

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!