Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Bilety, frekwencja, zdjęcia do rodzinnego albumu

10.07.13 12:29   em   3  

Reaktywując cykl felietonów "Bez napinki" zastanawialiśmy się co jaki czas pisać. Będziemy publikować wtedy jak będziemy mieli coś do powodzenia. Teraz mamy to piszemy! Zresztą w naszym klubie zawsze się coś dzieje, a jak nie będzie się nic działo, to zawsze można napisać coś o naszym stadionie.

Chciałem zacząć od Pawła Piceluka, ale... wyręczyła mnie Warta Poznań. Dziękuje. Amen.

Kolejny bardzo komentowany ostatnio temat to sprawa cen biletów. Jedne będą droższe, drugie tańsze. Jedni się wkurzają, a drudzy cieszą. Jak osiągnąć kompromis? Trudna sprawa. Drożej o dwa złote zapłacą studenci. Studenci to dorosłe chłopy i kobiety. Większość pracująca. Powinni płacić jak za normalne bilety. Ale OK. To taki gest wobec Kortowa. My Wam dajemy boisko do trenowania, a Wy doceniacie naszych studentów (ale nie tylko ci z UWM mogą kupić bilety taniej). Kobiety też zapłacą drożej. Wizerunkowo kiepska sprawa... W tym przypadku można pokombinować z jakimiś ciekawymi promocjami np. koleżanka przyprowadzi koleżankę i kupują drugi bilet taniej. To taki przykład wymyślony na szybko. Promocje były w poprzednim sezonie to i w tym także na pewno się pojawią.

Jak poprawić frekwencję na naszym stadionie? Nie zgodzę się z teorią "wprowadźmy tańsze bilety" to przyjdzie więcej wiary. Tańsze bilety były na meczu z Polonią Bytom i co? Pełnego stadionu nie było. A kiedy ostatnio był pełen stadion? Na meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Atrakcyjny rywal, sektor kibiców gości, gruba mobilizacja... Ale sektor gości zamknięty... Na szybko frekwencję można poprawić dobrą i skuteczną grą piłkarzy na własnym stadionie. Trzy punkty z Arką, trzy punkty z ROW-em i na mecz z Dolcanem przyjdzie komplet.

Ostatnio dzwoni kolega i mówi: "Emil zlikwiduj te komentarze. Nawet Ciebie się czepiają.". Komentarze ze strony nie znikną. Nie ma takiej opcji. Formy komentowania także nie będziemy zmieniać. Zalogowanie poprzez forum zapewnia to, że nie pojawiają się u nas trole czy inni hejterzy. A jak się pojawią to jednym kliknięciem mówimy im do widzenia! ;) Przed niektórymi tylko spotkaniami - jak np. przed Jeziorakiem Iława czy Olimpią Elbląg - blokowaliśmy rejestrację na kilka dni, bo o dziwo po meczu lub przed było dużo logowań z tych miast i dość ciekawych wpisów.

IV liga nie została powiększona. I bardzo dobrze. 30 spotkań na tym szczeblu rozgrywkowym w zupełności wystarczy. I jesienią należy grać do oporu! DO OPORU! Żeby było jak najmniej przekładania spotkań wiosną, bo to, że będą jest pewne już teraz. Rezerwy Stomilu zagrają w tym sezonie z rezerwami Olimpii Elbląg. O udziale kibiców gości w tych spotkaniach już teraz możemy zapomnieć...

Będąc w Łukcie przy okazji Memoriału Łobockiego miałem okazję chwilę porozmawiać z Dariuszem Jackiewiczem. Nawet cyknąłem sobie z nim fotkę do rodzinnego albumu. Tego piłkarza zawsze będę mile wspominał. Nie będę oryginalny z jakiego powodu. To był mój pierwszy mecz w Ekstraklasie. Na tym, gdzie Andrzej Jasiński strzelił dwie bramki Zagłębiu Lubin mnie nie było. Prawdopodobnie z tym piłkarzem spotkam się w piątek i też zrobię sobie zdjęcie na pamiątkę, a co! W tamtych czasach o aparatach cyfrowych nikt nawet nie śmiał marzyć, a te na klisze nie były jednak tak mocno popularne. Z okresu Ekstraklasy pamiętam jednak, że była moda na takie zdjęcia, zdobywało się autografy czy zbierało się naklejki do albumu. A teraz? Teraz są trochę inne czasy. Tak się zastanawiam z kim byście sobie wy zrobili (albo macie) teraz zdjęcie pamiątkowe. Z Grzesiem Lechem, z Piotrkiem Skibą, z kimś jeszcze? "Guma" ma z Jankiem Bucholcem, to wiemy ;)

Co myślicie o nowym cyklu artykułów "relacje ze spotkań okiem kobiety"? Zastanawiamy się nad tym. Oddajemy ten pomysł pod dyskusję.

Przy okazji zapraszam wszystkich serdecznie w poniedziałek (urodziny naszego Stomilu!) pod Fitnes Club Sylwetka na olsztyńskich Jarotach. Zbieramy się i oddajmy wspólnie krew! W taki dość oryginalny sposób uczcijmy 68 urodziny naszej "Dumy Warmii"! ZA STOMIL! ZA OKS! ODDAJ SWOJĄ KREW! Szczegóły znajdziecie tutaj.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, kibice, bilety, Stomil II Olsztyn, Pawel Piceluk, Bez napinki


Komentarze

  1. 11.07.13 09:30 boleander

    co do zdjęć i pamiątek...,to pamiętam, że miałem autografy piłkarzy na serii biletów (w kształcie piłki) z ich zdjęciami..:) Muszę przeszperać piwnicę, pewnie znajdzie się kilka :) Ostatnio też właśnie zastanawiałem się dlaczego teraz nie ma parcia na zdjęcia z piłkarzami...i wydaje mi się, że po prostu przeszło to z wiekiem. Jak nie patrzeć trochę lipa podejść do gościa młodszego o kilka lat i prosić o fotkę hehehe. Miłość do klubu z wiekiem wchodzi na inne poziomy...Młodzi kibice wpatrzeni w piłkarzy swojej drużyny jak w obrazek zapewne nadal polują na takie pamiątki. Ponadto mega fajny pomysł z cyklem "Bez napinki". SPW!

  2. 10.07.13 18:31 rafitd

    Chyba "cyknąłem" powinno być...

  3. 10.07.13 13:38 mariusz

    Fajnie , że bez napinki wraca. Zawsze się spoko czyta.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!