Artykuł

Stomil Olsztyn z rocznika 2005 ma za sobą już dwa sparingi. Fot. Archiwum trenera

Stomil Olsztyn z rocznika 2005 ma za sobą już dwa sparingi. Fot. Archiwum trenera

CLJ U-17: Juniorzy młodsi szykują się do nowego sezonu

28.07.21 14:10   em   0  

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 piłkarze Stomilu Olsztyn będą ponownie rywalizowali w Centralnej Lidze Juniorów U-17. To efekt utrzymania się w lidze zespołu prowadzonego w zeszłym sezonie przez Adama Zejera. Teraz w tej lidze będą grali piłkarze z rocznika 2005 prowadzeni przez Bartłomieja Dudę.

Pierwszy mecz w lidze drużyna zagra w połowie sierpnia (nie ma jeszcze dokładnego terminarza rozgrywek). Obecnie trwają przygotowania do sezonu. - Wszystko idzie zgodnie z planem - zapewnia nas Bartłomiej Duda, trener zespołu. - Wiemy nad czym jeszcze musimy popracować aby w lidze funkcjonowało wszystko tak jak byśmy tego chcieli. Każdy mikrocykl treningowy kończymy sparingiem, a przed nami jeszcze trzy gry kontrolne z STF Champion Warszawa, Lechią Gdańsk oraz Zawiszą Bydgoszcz.

Do tej pory zespół grał z dwa spotkania kontrolne. Najpierw Stomil wygrał 4:2 z seniorami MKS-u Jeziorany, a potem przegrał 1:2 ze Stomilem Olsztyn 2004.

Drużyna żeby dobrze przygotować się rywalizacji z innymi drużynami z Polski wyjedzie na obóz przygotowawczy. Stomil Olsztyn 9 sierpnia uda się do Bydgoszczy. - Będzie to moment w którym tak na dobrą sprawę będę mieć do dyspozycji całą kadrę przez te kilka dni 24 godziny na dobę - mówi Duda. - Na pewno ten czas spróbujemy wykorzystać jak najlepiej i poświęcić na doskonalenie niektórych elementów.

Kto będzie w nowym sezonie stanowił o sile zespołu? - Nie chciałbym nikogo tutaj wystawiać przed szereg, ale jest kilku chłopaków, którzy wcześniej byli włączeni do kadry rocznika 2004 i liczę na to, że ich większe lub mniejsze doświadczenie, które zdobyli zaowocuje w grze z rówieśnikami - mówi dla stomil.olsztyn.pl Bartłomiej Duda. - Również bardzo mocno wierzę w zawodników, którzy cały czas trenowali w swojej kategorii wiekowej, bo wiem ile pracy wkładają na treningach. Na dzień dzisiejszy kadra liczy 24 zawodników, a do tego dochodzą osoby, które przebywają/przebywały na testach więc niewykluczone, że może jeszcze dojść do małych zmian.

- Cel zespołu to jest walka o trzy punkty w każdym meczu - kończy Duda. - Nie chcemy oglądać się na nikogo, bo skupiamy się na tym aby swoją robotę wykonać jak najlepiej i z każdego meczu schodzić z przekonaniem, że daliśmy z siebie wszystko, a jeśli tak będzie to jestem przekonany, że przyniesie nam to dużo fajnych chwil.

Portal stomil.olsztyn.pl na bieżąco będzie informował o poczynaniach młodych piłkarzy w Centralnej Lidze Juniorów.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - juniorzy, Stomil Olsztyn - CLJ U-17, Stomil Olsztyn - rocznik 2005


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!