Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Co słychać w Stomilu II Olsztyn?

05.01.20 21:56   kyn, em   0  

Piłkarze Stomilu II Olsztyn tydzień po pierwszej drużynie wrócą do zajęć. W drużynie ma dojść do sporych zmian kadrowych.

W rundzie wiosennej zespół nadal będzie prowadził Paweł Głowacki. Zawodnik ma być także cały czas do dyspozycji trenera Piotra Zajączkowskiego, ale w rundzie jesiennej szkoleniowiec pierwszej drużyny tylko dwukrotnie skorzystał z Głowackiego i było to na początku sezonu, gdy nie ruszyły jeszcze rozgrywki IV-ligowe.

Nieco zmieni się kształt drużyny rezerwowej, która nie ma już szans na awans do III ligi. W drużynie będą teraz występować głownie piłkarze z drużyny juniorów z rundy jesiennej obecnego sezonu. - Być może dołączą do nas jacyś piłkarzy w okresie przygotowawczym, ale nie spodziewałbym się większych ruchów kadrowych - mówi Paweł Głowacki.

W rundzie jesiennej w drużynie Stomilu II Olsztyn grało sporo młodych zawodników, którzy zostali ściągnięci przez byłego dyrektora sportowego w kontekście ogrywania piłkarzy i w niedalekiej przyszłości gry na poziomie pierwszoligowym. W rozgrywkach I ligi zadebiutował tylko Karol Landowski, a w Pucharze Polski zagrał Dawid Rudnik. Większości tych piłkarzy możemy już nie zobaczyć w Olsztynie, ponieważ piłkarze chcą grać regularnie na wyższym poziomie. M.in. Szymonem Rakiem interesuje się Hutnik Nowa Huta (III liga).

Wszystko wskazuje na to, że Paweł Głowacki nadal będzie grającym trenerem czwartoligowego zespołu. - To jest kwestia do dogadania, ale jak mam być w dobrej dyspozycji dla trenera Zajaczkowskiego, to muszę być w rytmie meczowym - wyjaśnia Głowacki. - Do końca nie zostało to uzgodnienia, to kwestia rozmów w najbliższych dniach.

Drużyna rezerw Stomilu II Olsztyn do zajęć ma powrócić 13 stycznia. Zespół ma zagrać szereg sparingów, a pierwszy już 1 lutego w Bartoszycach z Polonią Lidzbark Warmiński. Potem drużyna ma zagrać także m.in. z Lechią II Gdańsk, Błękitnymi Orneta czy DKS-em Dobre Miasto.

Runda wiosenna forBET IV ligi startuje dopiero 28 marca. Nie wiadomo jednak czy Stomil nie rozpocznie ligowej rywalizacji jeszcze później, bo w pierwszym spotkaniu mają się zmierzyć z Warmią Olsztyn, ale lokalny rywal może wycofać się z ligi.

Stomil II Olsztyn po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 36. punktów. Pierwsze miejsce zajmuje GKS Wikielec, który wygrał wszystkie 17. spotkań.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Paweł Głowacki


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!