Artykuł

Jacek Czałpiński - prezes Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Jacek Czałpiński - prezes Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Czałpiński: Libra Project przelała pierwszą transzę pieniędzy

16.07.12 20:04   -   4  

W poniedziałek członkowie Stomilu Olsztyn wybrali nowy zarząd klubu. Do władz weszła tylko jedna osoba. Mowa o Jacku Czałpińskim, z którym po walnym przeprowadziliśmy krótką rozmowę.

Panie Jacku naprawdę nie było chętnych osób do zarządu, że aż trzeba było zmieniać statut klubu?
- Tak. Już wcześniej przecież była podobna sytuacja. Ja sam wszedłem do poprzedniego zarządu w ostatniej chwili, bo brakowało jednej osoby. Teraz mieliśmy powtórkę. Ja zaproponowałem wejście do zarządu dwóm osobom, ale odmówiły, bo nie miałby czasu pracować przy klubie. Przecież nie będę ściągał osób z poza Olsztyna. Bo to już w ogóle mija się z celem. Nikt także nie przyszedł do klubu sam i nie zaproponował pomocy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zmiany w statucie klubu. Teraz zarząd może być jednoosobowy.

O tym, że to Pan zostanie prezesem Stomilu Olsztyn mówiło się już od blisko miesiąca.
- Zdecydowałem się zostać prezesem na prośbę pana Andrzej Bogusza, który na dzisiejszym walnym (rozmawialiśmy w poniedziałek 16 lipca - red.) reprezentował firmę Libra Project. Mam także poparcie prezydenta Olsztyna - Piotra Grzymowicza. Podjąłem wyzwanie. Ogólnym celem drużyny jest utrzymanie się w I lidze. Drużyna ma ku temu tworzone odpowiednie warunki. Teraz muszą tylko wywalczyć to na boisku. Na pewno do pewnych zmian naszych planów dojdzie po rundzie jesiennej jak będziemy więcej wiedzieć w jakiej sytuacji będzie klub.

Kiedy zostanie podpisana umowa sponsorska z firmą Libra Project?
- Czekamy na informację z firmy Libra Project, kiedy ich przedstawiciele będą mogli przyjechać do Olsztyna. Chcemy temu wydarzeniu nadać specjalny charakter. Do oficjalnego podpisania umowy ma dojść w obecności prezydenta Olsztyna i lokalnych mediów. Pierwsza transza pieniędzy od nowego sponsora już przyszła na klubowe konto i ta informacja powinna być najważniejsza dla kibiców.

Klub podpisał ostatnio kontrakty z trzema piłkarzami. Znajdą się pieniądze na zakontraktowanie jeszcze dwóch? Mówię tu o Tomaszu Ptaku oraz Litwinie (Mindaugas Kalonas - red.). Czy będziecie zmuszeni z któregoś zrezygnować.
- Jak tylko dojadę do domu to zacznę analizować nasz budżet i zobaczymy na jakie wydatki będzie nas stać. We wtorek analizy sportowej dokonają trenerzy. Chciałbym decyzję podjąć jak najszybciej. Nie możemy przecież w nieskończoność trzymać w niepewności Ptaka. Kiedy dokładnie podejmiemy decyzję kogo do Stomilu dodatkowo sprowadzić w tym momencie powiedzieć nie mogę.

Tagi: Stomil Olsztyn, Jacek Czałpiński, zarząd, I liga, Libra Project


Komentarze

 1. 17.07.12 15:02 F.R.T.

  kryzys, a DBK już sporo pomagał Stomilowi w ciężkich chwilach. Oczywiście liczymy na dalszą owocną współpracę w przyszłości !!

 2. 17.07.12 14:34 Joe Black

  Szkoda bo to jedna z najbogatszych firm w regionie :((

 3. 17.07.12 09:32 Emilozo

  do chocco: TAK.

 4. 17.07.12 09:01 chocco

  To DBK już w ogóle nie jest sponsorem.??

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!