Derby dla Apatora

20.07.09 10:42   mjr   0

W derbach województwa kujawsko-pomorskiego dość gładko zwyciężyli żużlowcy Apatora Toruń. Na Motoarenie bez większych problemów pokonali Polonię Bydgoszcz 56:34. Dzięki tej wygranej (za 3 punkty, bo torunianie zdobyli także punkt bonusowy), Unibax umocnił się na prowadzeniu w CenterNet Mobil Speedway Ekstralidze. Bydgoszczanie zajmują w niej przedostatnią pozycję. W barwach Polonii jechało aż czterech zawodników, którzy kilka godzin wcześniej w Lesznie walczyli w finale drużynowych mistrzostw świata (Sayfutdinov, Jonsson, Lindback, Davidsson). Warto dodać, że mistrzami świata zostali Polacy, a w ich barwach jeździł m. in. żużlowiec z Torunia Adrian Miedziński, który podczas niedzielnych derbów "wykręcił" najlepszy czas zawodów (w V biegu - 57,85 sek.).