Artykuł

Dominik Wasiak. Fot. Łukasz Kozłowski

Dominik Wasiak. Fot. Łukasz Kozłowski

Dominik Wasiak walczy z nowotworem. Można pomóc!

23.05.23 21:19   em   0  

Wychowanek Stomilu Olsztyn Dominik Wasiak walczy z chorobą nowotworową. Aktualnie trwa zbiórka na leczenie w specjalistycznej klinice w Austrii.

Dominik Wasiak w seniorskim zespole Stomilu zagrał w jednym meczu. Był to pucharowy mecz z Gryfem Wejherowo. Podopieczni wtedy trenera Kamila Kieresia wygrali 3:1, a Wasiak asystował przy golu Tomasza Zająca.

- Pod koniec lutego tego roku, Dominik zauważył guza na lewym jądrze. Udał się do specjalistów, którzy uznali że potrzebna jest operacja ponieważ jest duże zagrożenie życia - napisał na stronie zrzutki jego brat Mateusz. - Operacja odbyła się 24 marca, następnie odbyło się rozpoznanie histopatologiczne, z któego wynikłom że był to nowotwór złośliwy. Z tego powodu Dominik musiał odbyć kolejne badanie tomograficzne z kontrastem z którym okazało się że pojawił się przerzut na węźle chłonnym w okolicy okołoaortalnej po stronie lewej i w Polsce stwierdzili, że potrzeba jest chemioterapia.

- Dbając o mojego brata wraz z rodzicami i całą rodzina szukaliśmy pomocy w klinice w Austrii aby potwierdzić diagnozę i sposób leczenia. Austriacki onkolog potwierdził, chemioterapia jest niezbędna ponieważ w Polsce za długo zwlekali z działaniem leczniczym. Chemioterapia i sam pobyt jest w Austrii bardzo kosztowny ale mimo tego chcemy aby Dominik przeszedł całe leczenie w tamtejszej klinice która oferuje najlepsze warunki jak i zastosowanie konkretnej chemii dla Dominika.

Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, w tym momencie (wtorek wieczorem), zebrano ponad 30 tysięcy. Każdy może wspomóc leczenie Dominika wpłacając pieniądze pod adresem: https://zrzutka.pl/npzrc4.

Brat Dominika zapewnił, że jak nie zostaną wykorzystane wszystkie pieniądze, to zostaną przekazane na inną akcję charytatywną.

Tagi: Stomil Olsztyn, Dominik Wasiak


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!