Zdjęcie jest ilustracją do tekstu / fot. Łukasz Kozłowski

Dwie bramki Pajdaka to za mało, żeby w małych derbach wygrać się udało

dzisiaj, 17:46   kot   1

W 7. kolejce IV ligi Stomil II Olsztyn zremisował na wyjeździe z Olimpią II Elbląg 2:2. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Mateusz Pajdak.

Olimpia II Elbląg 2:2 Stomil II Olsztyn
Maciej Tobojka 16, 87 - Mateusz Pajdak 27, 48

Stomil II: 45. Bartosz Stankiewicz - 2. Eryk Kosek, 5. Piotr Jakubowski, 4. Maciej Kotarba, 3. Michał Romanek (65, 18. Kacper Skonieczny) - 12. Aleksander Baniewski (55, 14. Filip Sokół), 21. Tatsuya Taguchi (70, 11. Borys Smolicz), 6. Maciej Niemier, 7. Przemysław Klugier (46, 17. Maciej Cichocki), 16. Mateusz Pajdak (65, 20. Oskar Bienenda) - 8. Kaisei Hioki.

Drużyna rezerw ponownie została wzmocniona wieloma zawodnikami z pierwszej drużyny. Z powodu choroby nie mógł zagrać rezerwowy bramkarz Łukasz Jakubowski.

W 16. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po szybkim kontrataku po podaniu ze skrzydła niepilnowany na środku pola karnego znalazł się Maciej Tobojka, który umieścił piłkę w siatce. Chwilę później szansę na wyrównanie miał Maciej Kotarba, jednak zabrakło szczęścia po jego uderzeniu głową, a następnie Mateusz Pajdak z dystansu trafił w poprzeczkę. W 27. Przemysław Klugier odebrał piłkę rywalowi, zagrał do Mateusza Pajdaka, który zszedł do środka i strzałem zza pola karnego wyrównał wynik meczu.

Kilka minut po przerwie Stomil II wyszedł na prowadzenie. Michał Romanek zagrał w pole karne, a tam Mateusz Pajdak zdobył gola na 1:2. W 85. minucie Kaisei Hioki trafił w poprzeczkę. I gdy wydawało się, że olsztynianie wywiozą z Elbląga komplet punktów, Olimpia II zadała bolesny cios i Maciej Tobojka wyrównał wynik spotkania.

Po tym meczu Stomil II pozostał na 14. miejscu w tabeli, Olimpia II awansowała na 12. W następnej kolejce Stomil II zagra w niedzielę u siebie o 14:00 z Mamrami Giżycko.