Artykuł

Stadion Stomilu w Olsztynie, fot. Artur Szczepański

Stadion Stomilu w Olsztynie, fot. Artur Szczepański

Grzymowicz powołuje spółkę miejską, która ma wybudować stadion

17.03.12 13:01   em   6  

Piotr Grzymowicz w wywiadzie dla Gazety Olsztyńskiej zapowiada powołanie spółki miejskiej, która będzie odpowiedzialna za zbudowanie nowego stadionu w Olsztynie.

- Właśnie powołujemy Olsztyńską Spółkę Sportową, w stu procentach własność gminy, która będzie miała za zadanie realizację tej inwestycji (stadion Stomilu - red). A dokładniej harmonogram jest taki: w kwietniu wyłożymy do publicznego wglądu szczegółowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy al. Piłsudskiego. Będzie on obejmował miejsce przeznaczone na zabudowę pod stadion i centrum handlowe. W czerwcu chcielibyśmy ten plan uchwalić. W sierpniu Olsztyńska Spółka Sportowa, do której wniesiona zostanie aportem nieruchomość, sprzeda część przeznaczoną pod galerię, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczy na budowę stadionu - mówi dla Gazety Olsztyńskiej, Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Olsztyn, stadion Stomilu, budowa stadionu, Piotr Grzymowicz, Olsztyńska Spółka Sportowa


Komentarze

 1. 17.03.12 16:52 czerkasow

  Posady dla kolegów są już gotowe ...

 2. 17.03.12 15:14 lion

  Pożyjemy, zobaczymy.

 3. 17.03.12 14:55 Holse

  PSL do roboty bo wybory tuz tuz

 4. 17.03.12 14:40 F.R.T.

  a prezesa już wybrali? bo jak cos... hyhy

 5. 17.03.12 14:27 FC Szczytno

  to chcemy Stadionu z boiskiem treningow teraz trzeba o to powalczyc bo plany sie zmieniaja wiec moze mozna cos wskorac. na basenie sa fajne anery przedstawiajace zagospodarowanie tego terenu jest tam basen stadion z boiskiem treningowym i nawet lodowisko nawet miesci sie galeria jest miejsce na wszystko co nam potrzeba

 6. 17.03.12 14:05 Rozwad

  no w końcu coś rusza .

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.