Relacja z meczu Hetman Zamość - Stomil Olsztyn

Oczekiwania kibiców były większe

2009/2010 - Druga Liga Zamość
Hetman Zamość 1:1 Stomil Olsztyn
1:0
22' Marek Fundakowski Bramki Krzysztof Filipek 73'
ż Mateusz Szyper
ż Michał Skórski
kartki Paweł Alancewicz ż
Radosław Stefanowicz ż
Bramki Hetman Zamość: Mateusz Prus - Tomasz Demusiak, Marcin Grunt, Łukasz Frączek, Kamil Sowa (81 Michał Rajtar) - Iwan Łytwyniuk, Paweł Miszczuk, Michał Skórski, Rafał Kycko, Kamil Sawa (90 Mateusz Szyper) - Marek Fundakowski.
Stomil Olsztyn: Daniel Iwanowski - Paweł Podhorodecki, Paweł Sędrowski, Arkadiusz Koprucki, Radosław Stefanowicz - Łukasz Suchocki (88 Paweł Miłoszewski), Tomasz Aziewicz, Paweł Alancewicz, Krzysztof Filipek, Paweł Łukasik (77 Maciej Szostek) - Bogdan Miłkowski (36 Sebastian Spychała).
Szczegóły Sędzia: Łukasz Szczech (Białystok).
Widzów: 300.

Z odległego wyjazdu do Zamościa piłkarze Olsztyńskiego Klubu Sportowego wracają z jednym punktem. Pomimo, że Hetman w tym sezonie nie zachwyca, olsztynianie powinni być zadowoleni z tej minimalnej zdobyczy punktowej.

- Powtórzyła się sytuacja ze spotkania w Suwałkach. Pierwszą połowę ewidentnie przespaliśmy i graliśmy słabo. Wykorzystali to gospodarze i strzelili nam bramkę. Najlepszy strzelec Hetmana wykorzystał dobre dośrodkowanie kolegi z zespołu i trafił do siatki z 11 metrów. Druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie lepsza. Wyrównaliśmy po strzale z 14 metrów Krzysztofa Filipka. Gdybyśmy wykorzystali inne sytuacje to z Zamościa przywieźlibyśmy trzy punkty. Dziękujemy kibicom za wsparcia dopingiem na tak dalekim wyjeździe - mówił po meczu trener Jerzy Budziłek.

Aż trzech zawodników okupiło spotkanie kontuzjami. W 34. minucie z boiska musiał zejść Bogdan Miłkowski. Mocno obity piszczel ma Paweł Łukasik. Do tego Łukasz Suchocki też jest mocno poobijany.

Autor: em

W sobotę o godz. 13:00 na stadionie w Zamościu podopieczni Jerzego Budziłka zagrają mecz z Hetmanem. Wszyscy mają chrapkę na trzy punkty. OKS 1945 udowadniał, że potrafi wygrywać na wyjeździe i to nawet z Hetmanem.

W poprzednim sezonie walczący o prawo gry w barażach OKS pokonał na wyjeździe Hetmana 2:1. Bramki wtedy strzelali dla nas: Paweł Łukasik oraz Grzegorz Lech. Ten drugi strzela teraz bramki dla Dolcanu Ząbki, ale Paweł Łukasik będzie miał okazję powtórzyć swój wyczyn. Do dyspozycji olsztyński szkoleniowiec będzie miał wszystkich swoich podopiecznych. W meczu piłkarze biało-niebieskich mogą liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy organizują wyjazd autokarowy w sobotę.

Zespół z Zamościa zajmuje piętnastą pozycję w tabeli. Podopieczni ugrali w tym sezonie 10 punktów. Na własnym stadionie wygrali tylko dwa spotkania i to rywalami niżej notowanymi od siebie (3:2 z GKS Jastrzębie oraz 3:0 ze Stalą Rzeszów). - Musimy odnieść zwycięstwo, z takim przekonaniem drużyna ma wyjść na murawę i zrobić wszystko, by tak mecz zakończyć - mówi na łamach serwisu hetman.zamosc.pl - dyrektor sportowy klubu Zbigniew Pająk.