Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. facebook.com/akademiasportustomilolsztyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. facebook.com/akademiasportustomilolsztyn

Informacja dla Stomilowskich rodzin. STOMIL jest tylko jeden, ten przy PIŁSUDSKIEGO 69A!

16.09.17 14:39   em   5  

Prezentujemy wpis Roberta Knothe - prezesa fundacji Akademia Sportu Stomil Olsztyn, który ukazał się na oficjalnym koncie facebook fundacji.

Treść oryginalna:

"W ostatnim czasie przyszło wiele zapytań od rodziców i dzieci. Jest początek roku szkolonego, a co za tym idzie nabory do Akademii i szkółek piłkarskich. Czytając sporo wiadomości prywatnych na FP Akademii widzę, że nie wszyscy rodzice maja świadomość czy dziecko gra w Stomilu czy nie.

Jest kilka podmiotów w naszym mieście zajmujących się szkoleniem jak i zabawą z dziećmi. Jest wolny rynek i każdy ma prawo do własnej działalności. Dzięki temu rodzice mają wybór i mogą świadomie podjąć decyzję gdzie ich dziecko będzie uczęszczało. W przypadku szkółek piłkarskich takich jak Czereś Sport czy Naki wszystko jest jasne i przejrzyste. Zostały zbudowane przez doświadczonych zawodników, którzy stworzyli markę pod swoim nazwiskiem. Są jednak szkółki, które dzięki zabiegom graficznym, tekstowym mogą wprowadzić w błąd część rodziców. Przykładem jest Fundacja Stomil zarejestrowana przez Kubę Dujko-Domańskiego pod nazwą "Fundacja Stomil" http://www.krs-online.com.pl/fundacja-stomil-krs-8827685.html , AP Stomil Olsztyn oraz KKP Stomilanki http://www.krs-online.com.pl/kobiecy-klub-pilkarski-stomil-olsztyn-krs-1759163.html - tutaj ciekawostką jest fakt że chłopcy grają w kobiecym klubie. Obie działalności są pod jednym NIP.

Poniżej przedstawiam znaki graficzne opisanych podmiotów, które nie mają nic wspólnego ze Stomilem. Dlaczego korzystają z nazwy Stomil lub mają łudząco podobne herby nie nam jest to oceniać. Nie mam żadnych praw jako prezes Fundacji Akademii Sportu do znaku i nazwy ale ma klub, który będzie próbował uregulować te sprawy.

Groteskową sytuacją jest fakt, że na stronie fundacjastomil widnieją zdjęcia trenerów w koszulkach klubowych i logo firmy Budimex, który nie jest ich sponsorem. Dodatkowo zdjęcia dzieci w koszulkach z herbem Stomilu, do których fundacja Pana Kuby nie ma żadnych praw.

Fundacja nie prowadzi na dzień dzisiejszy żadnych rozmów z opisanymi szkółkami piłkarskimi. Próbowaliśmy się porozumieć się z panem Kubą Dujko-Domańskim, ale jak widać nie doszło do porozumienia.

Mam nadzieję, że podane informację pomogą Państwu w podjęciu słusznej i świadomej decyzji do której Akademii, szkółki zapisać córkę czy syna.

Wybierając naszą Akademię i zapisując swoje dzieci uchronicie się państwo przed dużymi kosztami związanymi z przeniesieniem dziecka do Stomilu. Czym dłużej dziecko będzie uczęszczało na treningi do podmiotu X tym większe są to koszty. Ostatnio do Stomilu przeszło dwóch zawodników z Olsztynka, rodzicie mimo płaconych składek musieli zapłacić za przejście odpowiednio 800 i 1600 złotych.

W tym miejscu chciałem dodać, że opłaty nie są wymyślone i narzucone przez właścicieli szkółek i Akademii a przez przepisy i uregulowania związku.

Mimo wielu lat zawirowań w klubie mam nadzieję, że nasza Akademia wspólnie z Klubem Stomil Olsztyn oraz Socios Stomil będzie dobrze kształciła młodych zawodników.

Nasz wpis nie miał na celu oczerniania kogokolwiek, ale pokazanie stanu faktycznego. Jeżeli mamy budować mocny Stomil złożony z młodzieży która trenuje w naszej Akademii musimy tworzyć to od Akademii która jest fundamentem przyszłościowym klubu".

ZAPRASZAMY DO ZAPISYWANIA SWOICH DZIECI DO PRAWDZIWEGO STOMILU, CZYLI FUNDACJI AKADEMIA SPORTU STOMILU OLSZTYN!

Tagi: Stomil Olsztyn, AS Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 18.09.17 08:25 Dyrektor OKS 1945

  nikt nie odpisuje bo nie wie czy prawda jest niewygodna gdzie są zwolennicy prezesa co wszystko wiedzą o jego pracy nagle milczą podejrzane i obeznany w przepisach radca prawny czerstwiakow też milczy a zwykle wszystko komentuje o co chodzi

 2. 16.09.17 22:44 Dyrektor OKS 1945

  mam pytanie czy to nie borowicz organizował te turnieje na uranii dla dzieci z tej akademii odpowiedz ktoś

 3. 16.09.17 20:52 jacekoks

  Bardzo dobre oświadczenie, uważam że trochę za píźno ale lepiej późno niż wcale. Proponuję akcję marketingową #STOMIL JEST TYLKO JEDEN

 4. 16.09.17 17:39 tommy1976

  Sytuacja musi być jak najbardziej unormowana, ale chyba to nie jest takie proste jak jest opisane...Jeśli prawo do nazwy i znaku ma OKS STOMIL, a pozostałe nie, to dlaczego nikt np nie dochodzi tego w sądzie, nie oczekuje odszkodowania itp? Skoro np AP STOMIL, używa tej nazwy i nie ponosi konsekwencji tzn że coś jest nie tak. Wypowiedział się prezes Knothe, a dobrze by było żeby głos zabrał też np Maleszewski z AP. Jestem po stronie OKS, ale wydaje mi się że ta sprawa może się szybko nie skończyć

 5. 16.09.17 15:09 F.R.T.

  Bardzo dobrze !! Kolejna cegiełka do uregulowania !!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!