Artykuł

Jakimi samochodami jeżądżą piłkarze?

Jakimi samochodami jeżądżą piłkarze?

03.02.23 05:16   -   0  

Gwiazdy piłki nożnej mogą cieszyć się niebotycznymi dochodami, wynikającymi z wielomilionowych, a czasem wręcz miliardowych kontraktów. Nie dziwota więc, że przynajmniej niektórzy spośród nich szastają pieniędzmi, wydając je na różne luksusowe dobra. W tym na super-samochody.

Nie ma nic dziwnego w tym, że fani piłki nożnej interesują się, jakimi samochodami poruszają się ich ulubieńcy. Zdarza się również, ze piłkarze (lub inni sportowcy) zamawiają konkretne modele w celach reklamowych. Z reguły są to fury klasy premium, na które większości kierowców nigdy nie będzie stać... Przynajmniej na nowe, bo używane egzemplarze modeli lubianych przez gwiazdy boiska są pod względem cenowym w zasięgu ręki znacznie większej liczny osób. Jeśli szukacie takiego samochodu i wpadł Wam w oko konkretny egzemplarz, koniecznie sprawdźcie jego historię na: www.carvertical.com/pl.

Cztery kółka Biało-Czerwonych

Przyjrzyjmy się, jakimiż to furami śmigają piłkarscy reprezentacji Polski.

Wojciech Szczęsny jest szczęśliwym posiadaczem Porsche Cayenne Turbo S. Pod maską pracuje silnik o mocy 625 KM, pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 325 km.

Do Kamila Glika należy BMW X6. Jego moc to 575 KM, sprint do setki zajmuje 5,2 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymać się może na 250 km/h.

Łukasz Piszczek posiada Audi S8 D3. Moc - 450 KM, przyspieszenie 0-100 km/h trwa 5,2 sekundy, natomiast prędkość maksymalna to 250 km/h.

Michał Pazdan jeździ BMW serii 3 o mocy 313 KM. Również ten samochód może pojechać 250 km/h, a do setki rozpędza się w 4,8 sekundy.

Porsche Panamera należy do Krzysztofa Mączyńskiego. 570 KM - taka moc drzemie pod maską, autem można śmignąć (na torze lub niemieckiej autostradzie) 310 km/h, a sprint do setki wynosi zaledwie 3,8 sekundy. Fanem brytyjskiej motoryzacji najwyraźniej jest Grzegorz Krychowiak. Należy do niego Aston Martin Rapide. Silnik ma 477 KM, auto przyspiesza do setki w 5,5 sekundy i rozpędza się do 303 km/h.

Za kierownicą Audi R8 zasiada Piotr Zieliński. Samochód ma silnik o mocy 560 KM, rozpędza się do 100 km/h w 3,6 sekundy i może osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 320 km/h.

Jakub Błaszczykowski pochwalić się może Ferrari 458. Moc to 570 KM, prędkość maksymalna - 340 km/h, a pierwszą setkę na prędkościomierzu zobaczyć można po 3,5 sekundy.

Arkadiusz Milik poszedł w stronę ekologii. Jeździ bowiem Audi Q5 Hybrid o mocy 245 KM. To tylko niektóre przykłady pojazdów w posiadaniu gwiazd polskiej piłki nożnej.

Samochód klasy premium - koniecznie sprawdź historię!

Jak widać, piłkarze wybierają pojazdy marek premium. Żeby stać się szczęśliwym posiadaczem takiego samochodu, nie trzeba wcale mieć gigantycznych dochodów. Można bowiem znaleźć pojazd ze znaczkiem Porsche, BMW, Audi, Mercedes lub jeszcze innym na rynku wtórnym. Niektóre oferty sprzedaży takich używanych maszyn są bardzo interesujące.

Przed zakupem KAŻDEGO samochodu używanego, należy zapoznać się z raportem jego historii, pozyskiwanym dzięki numerowi VIN. W przypadku aut premium jest to tym bardziej istotne. Takie pojazdy przyciągają złodziei niczym płomień ćmy, toteż nim wydamy pieniądze na konkretny egzemplarz, upewnijmy się, czy nie figuruje on w bazie samochodów kradzionych - dane na ten temat znajdziemy w raporcie historii. Właściciele aut premium bądź luksusowych sprzedają je, kiedy ulegną one poważnemu wypadkowi i koszta naprawy są zbyt wysokie, by była ona opłacana. Dzięki numerowi VIN dowiemy się, czy samochód, kupnem którego jesteśmy zainteresowani, nie przeszedł takiej przykrej przygody.

Udanych zakupów!

Tagi: -Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!