Artykuł

Jakub Staszak. Fot. Artur Szczepański

Jakub Staszak. Fot. Artur Szczepański

Jakub Staszak wypożyczony do GKS-u Bełchatów

10.02.21 09:41   em   1  

GKS Bełchatów zdecydował się na półroczne wypożyczenie obrońcy Jakuba Staszaka.

Staszak trafił do Stomilu Olsztyn zimą zeszłego roku z Górnika Konin. Klub związał się z nim umową na 2,5 roku.

Jakub Staszak w rundzie jesiennej zagrał w 10 spotkaniach I ligi, z czego w 5 meczach wchodził od pierwszej minuty.

Piłkarz już w grudniu dowiedział się, że może szukać sobie nowego klubu, gdzie będzie mógł grać więcej niż w Stomilu. Na początku trafił na testy do II-ligowego Sokoła Ostróda, ale tam nie znalazł uznania w oczach trenera Piotra Jacka.

Piłkarzem zainteresował się I-ligowy GKS Bełchatów. Piłkarz przebywał na testach od 18 stycznia i ostatecznie w rundzie wiosennej będzie reprezentował barwy GKS-u.

- Zależało nam na tym, aby Kuba grał przez większą liczbę minut - tłumaczy za pośrednictwem stomilolsztyn.com Grzegorz Lech, prezes Stomilu Olsztyn. - Szukaliśmy wspólnie klubu na to półroczne wypożyczenie. Zainteresował się nim GKS Bełchatów. Piłkarz jedzie tam ogrywać się i będziemy bardzo mocno monitorowali, żeby wrócił do nas silniejszy.

I dodaje: - To jest świadoma decyzja, aby zawodnik w tym wieku grał więcej. W jego miejsce wchodzi Mateusz Jońca i to on będzie miał możliwość walki o skład.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, Jakub Staszak, GKS Bełchatów, transfery


Komentarze

  1. 11.02.21 10:58 jacekoks

    Akurat tego chłopaka bym trzymał i ogrywał w miarę możliwości. Szkoda, tym bardziej że punktował nam w PJS. Czy Jońca nazbiera tyle minut, aby być branym pod uwagę w tej punktacji? Wątpie.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!