Artykuł

Zbignie Kaczmarek - trener Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Zbignie Kaczmarek - trener Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Kaczmarek zdradza kogo chce zatrzymać w Stomilu

07.07.12 20:19   em   1  

Po zakończonym obozie przygotowawczym w Węgorzewie rozmawialiśmy z trenerem Stomilu Olsztyn - Zbigniewem Kaczmarkiem. Olsztyński szkoleniowiec ocenia sparing z Jagiellonią, wyjaśnia dlaczego w meczu zabrakło dwóch piłkarzy oraz zdradza kogo widzi w składzie Stomilu na I ligę.

Jak oceni trener sobotnie spotkanie z Jagiellonią Białystok?
- Był to bardzo pożyteczny sparing. Mieliśmy fragmenty bardzo dobrej gry. Moi zawodnicy realizowani założenia taktyczne. Przez większość czasu utrzymywaliśmy się przy piłce i przeważaliśmy. Zabrakło jak zawsze skuteczności. Pod koniec meczu straciliśmy bramkę na własne życzenie. Jest oczywiście wiele mankamentów do poprawy, ale ja jestem optymistycznie nastawiony przed ligowymi zmaganiami. Graliśmy dzisiaj (rozmawialiśmy w sobotę wieczorem - red.) przy blisko 40 stopniach w słońcu, na bardzo dobrze przygotowanej płycie w Mariampolu.

W składzie zabrakło Bucholca oraz Kaźmierowskiego. Dlaczego?
- Brat Janusza Bucholca brał dzisiaj ślub i dlatego zawodnik otrzymał zwolnienie od nas na tą uroczystość. Szymon Kaźmierowski nabawił się lekkiego urazu na treningu i nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia się kontuzji.

Którzy z testowanych zawodników mogą liczyć na angaż w Stomilu?
- Chciałbym, żeby w zespole zostali: Szymon Kaźmierowski, Andrzej Niewulis, Tomasz Ptak oraz Michał Glanowski. Mam nadzieję, że włodarzom klubu uda się podpisać z tymi zawodnikami kontrakty. Początki były trudne, ale są to bardzo ambitni chłopacy, którzy chcą się cały czas uczyć. Pasują także charakterem do drużyny. Oczywiście najbardziej przekonały mnie ich piłkarskie umiejętności.

Kogoś nowego możemy się spodziewać na testach?
- Wszystko zależy od środków finansowych. Ja bym chciał jeszcze jednego zawodnika sprowadzić do Stomilu, dlatego możemy spodziewać się jeszcze nowych twarzy na treningach i sparingach.

Kiedy teraz zawodnicy powrócą do treningów?
- W niedzielę i poniedziałek zawodnicy mają wolne. Do zajęć powracamy we wtorek popołudniu. W środę czeka nas sparing w Bydgoszczy z Lechem Rypin, w sobotę natomiast gramy w Gdyni z Arką.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Zbigniew Kaczmarek, wywiad, rozmowa, transfery, I liga, Jagiellonia Białystok, sparingi, Szymon Kaźmierowski, Andrzej Niewulis, Tomasz Ptak, Michał Glanowski, Janusz BucholcKomentarze

  1. 08.07.12 13:57 STO1945MIL

    Ptak spokojnie wygra rywalizację ze Skibą ale z duetem WyłupSkiba nie ma szans

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!