Artykuł

Stomilowcy w Elblągu. Fot. Paweł Piekutowski

Stomilowcy w Elblągu. Fot. Paweł Piekutowski

Kibice Stomilu oraz Olimpii apelują o mecz derbowy w weekend!

02.04.24 14:13   em   1  

Prezentujemy otwarte listy kibiców skierowane do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Najpierw swoje pismo wysłali fani Olimpii Elbląg, a we wtorek swoją odpowiedź wysłali fani Stomilu Olsztyn.

Przypomnnijmy, że derbowe spotkanie w Elblągu ma się odbyć w poniedziałek 22 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:15.

Pismo kibiców Stomilu Olsztyn:

"Dziś do naszego klubu wpłynął list stowarzyszenia kibiców Olimpii Elbląg, odnoszący się do meczu derbowego, który Departament Rozgrywek Krajowych PZPN postanowił zaplanować na poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku. W odniesieniu do tej korespondencji postanowiliśmy zająć swoje stanowisko.

Od lat można zaobserwować, że hasło „Łączy nas piłka”, to dla Polskiego Związku Piłki Nożnej tylko slogan marketingowy, a dla działaczy liczą się tylko przychody od sponsorów związku i suto zakrapiane imprezy podczas wyjazdów zagranicznych, bo przecież jak można siedzieć tak bez niczego? Mecz pomiędzy Olimpią a Stomilem elektryzuje mieszkańców regionu, jest to bez wątpienia jedno z najciekawszych spotkań w całym kalendarzu rozgrywek II ligi. Zauważy to każdy, nawet postronny kibic. Przyciąga on na stadiony obu zespołów tłumy, a zainteresowanie tym spotkaniem można również zmierzyć na podstawie wydanych akredytacji dla mediów sportowych i kibicowskich.

Organizowanie spotkania derbowego w poniedziałek jest skandalem i brakiem poszanowania dla kibiców obu zespołów. Zwłaszcza, gdy uwagę zwróci się na spotkania zaplanowane w sobotę i niedzielę. Czy według telewizji mecz w którym udział biorą rezerwy, jest ciekawszy od derbów regionu? Być może decyzja ta ma inne podłoże i została wywarta pod wpływem nacisku? Te pytania kierujemy do wszystkich czytelników tego listu, niech każdy się nad tym zastanowi. Naszym zdaniem nie tak powinna wyglądać promocja futbolu na szczeblu drugiej ligi. Decyzja departamentu rozgrywek krajowych jawnie wpływa na obniżenie frekwencji w trakcie spotkania derbowego, czy na tym właśnie zależy PZPNowi? Na pustych trybunach?

Pomimo ogromnych animozji pomiędzy kibicami Stomilu i Olimpii, przyłączamy się do apelu i wnioskujemy o organizacje meczu derbowego w trakcie weekendu. Mamy nadzieję, że PZPN w końcu pokaże, iż hasło "Łączy nas piłka"to nie tylko pusty slogan.

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn"

Pismo kibiców Olimpii Elbląg:

"Zgłaszamy swój zdecydowany sprzeciw ws. decyzji o przełożeniu meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Stomilem Olsztyn na poniedziałek 22.04.

Mecze derbowe na całym piłkarskim świecie są prawdziwymi świętami regionu. Podobnie jest w województwie Warmińsko-Mazurskim, spotkania pomiędzy Olimpią a Stomilem są jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich całego sezonu w obydwu miastach. Mecze te zarówno w Elblągu, jaki i w Olsztynie gromadzą rekordową frekwencje.

Organizacja tego spotkania w poniedziałek obniża rangę widowiska i w sposób drastyczny wpływa na frekwencję. Mecze piłkarskie w Polsce od zawsze były organizowane w weekendy i powinno to być kontynuowane, a w szczególności w przypadku spotkań o takiej renomie, jak pojedynek pomiędzy Olimpią Elbląg a Stomilem Olsztyn.

Warto zaznaczyć, że tegoroczny kalendarz jest wyjątkowo niekorzystny dla kibiców Olimpii Elbląg. W tym roku kalendarzowy tylko dwa razy graliśmy w sobotę (która jest najkorzystniejszym terminem meczu). Pozostałe mecze rozgrywaliśmy dwukrotnie w środę, dwukrotnie w niedzielę i raz w piątek. Do tego najbliższe spotkania rozegramy w czwartek (!) i piątek.

Wśród licznych kibiców, którzy planowali wybrać się na mecz zaczynają rodzić się pytania – dla kogo organizowane są mecze piłki nożnej, skoro te najważniejsze mają odbywać się w tak niekorzystnej dla kibiców porze?

Chcemy również uzyskać odpowiedź na pytanie – czy prawdą jest, że negatywną opinię na temat rozgrywania meczu w weekend wystosowała policja? Jeśli tak to prosimy o wskazanie, która jednostka policji wystosowała takową opinię.

Wnioskujemy do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie meczu na dzień weekendowy.

Apelujemy o poparcie naszego listu do klubu Olimpia Elbląg, klubu Stomil Olsztyn oraz Stowarzyszenia Kibiców Stomilu Olsztyn.

Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg."

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, kibice, Olimpia Elbląg, PZPNKomentarze

  1. 03.04.24 07:35 Tomasz Boenke

    Biorąc pod uwagę frekwencję na derbach, faktycznie mecz powinien odbyć się w sobotę przy jupiterach.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!