Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. 1liga.org

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. 1liga.org

Kluby chcą obniżyć pensje piłkarzom o 50 procent

27.03.20 21:19   em   6  

Kluby Fortuna 1 Liga, skupione w ramach stowarzyszenia Pierwsza Liga Piłkarska, uzgodniły rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników.

Komunikat stowarzyszenia Pierwsza Liga Piłkarska:

Ogłoszenie w kraju stanu epidemii przełożyło się na funkcjonowanie środowiska sportowego oraz klubów piłki nożnej. Brak możliwości organizowania meczów wiąże się z olbrzymimi stratami związanymi z potencjalnie utraconymi przychodami oraz wpływami, które obarczone są ryzykiem zwrotu. Są to w szczególności wpływy pochodzące od kibiców, sponsorów czy jednostek samorządu terytorialnego.

Priorytetem w chwili obecnej jest wypracowanie rozwiązań związanych z sytuacją bieżącą. Kolejnym krokiem będzie wskazanie potencjalnych mechanizmów, które mogą być wsparciem dla klubów na najbliższe lata. Mając na względzie złożoność funkcjonowania systemu gospodarczego, a tym samym systemu wzajemnych zależności biznesowych, niezbędne jest podjęcie zdecydowanych kroków celem utrzymania bieżącej płynności finansowej klubów oraz ukształtowania potencjalnych kierunków wyjścia z obecnej sytuacji.

Wobec powyższego, wszystkie kluby Fortuna 1 Liga, będą starały się podejmować solidarne decyzje, aby w tym trudnym momencie mówić wspólnym głosem. W najbliższym czasie każdy z klubów indywidualnie będzie podejmował rozmowy z zawodnikami i sztabami szkoleniowymi. Rekomendowane będzie czasowe ograniczenie wynagrodzeń (do momentu zakończenia rozgrywek sezonu 2019/2020, ale nie krócej niż do 30.06.2020) o poziom 50% całkowitego uposażenia. Równocześnie kluby wskazały, że kwotą uznaną za minimalną będzie wartość wynagrodzenia na poziomie 4.000 PLN brutto.

Środowisko skupione wokół rozgrywek Fortuna 1 Liga niejednokrotnie pokazywało, że hasło #PierwszaLigaStylZycia to nie tylko slogan, ale również przesłanie, które każdego dnia realizowane jest celem budowy silnego zaplecza, a tym samym silnej polskiej piłki nożnej. Liczymy, że z perspektywy czasu obecna sytuacja jedynie wzmocni poczucie wzajemnej jedności i solidarności.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga


Komentarze

 1. 28.03.20 17:25 Wiktor69

  Jak sie im nie podoba,to niech wyjezdzaja na Białoruś. Tam im zaplaca 100 dolarow za miesiąc i na dodatek wiekszosc nie zalapie sie do skladu na mecz!

 2. 28.03.20 16:08 zjs

  Kopacze Jagiellonii Białystok w poczuciu własnej wartości protestują przeciw obniżeniu wypłat.

 3. 28.03.20 13:53 DJKS

  Szczególnie obniżyć powinni pensje piłkarzom (bardziej bym ich nazwał kopaczami) z ligi, która zwie się ekstraklasą! Myślę, że większa część kopaczy z tamtej ligi jest mocno przepłacona!

 4. 28.03.20 11:13 zjs

  Logiczne też będzie zawieszenie lub obniżenie kontraktów sponsorskich w sytuacji zerwania lub ograniczenia przepływów finansowych. Sponsorzy nie mają drukarek banknotów. Jedne kluby przeżyją inne upadną.

 5. 28.03.20 06:48 Pawlik

  Dawno o tym pisałem zeby cięcia pensji zrobić a nie informacja klub zapłacił za luty wynagrodzenia ciekawe do kiedy tak bedzie płacił ? Zeby pózniej nie było ze klub zniknie z mapy Polski.

 6. 28.03.20 06:37 Piekarz/OKS

  Podobno Nowe władze Stomilu rekomendowały: 1. Grać w Fifę co 3 dni 2. W celu zwiększenia atrakcyjności sprzedaży biletów na poszczególne mecze wybierać zespoły typu "Spartak Moskwa", "Real", "Barcelona", 3. Punkty za wygrane mecze naliczać do tabeli wg. wzoru: Spartak to Stal Mielec; Real- Radomiak; Barcelona- Bruk Bet. 4. Aby wypromować dane mecze w Fifę 2020 należy na 5 lat zmienić herb klubowy lub nazwę klubu (do wyboru)- najlepiej wszystko. 5. W razie pytań do kontaktu roboczego polecono wykładowcę historii i sztuki współczesnej, użytkownika forum dyskusyjnego kibiców Stomilu o pseudonimie "Adaśko". On udziela wszystkim zainteresowanym podmiotom wskazówek "co i jak- pierwsza liga styl życia".

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!