Kolejna sparingowa porażka

03.07.13 13:46   mmks   9

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem ulegli ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 1:2 (1:1). Honorową bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 41. minucie z rzutu karnego Grzegorz Lech.

W meczu testowani byli - Dawid Szwarga (Szczakowianka Jaworzno), Bartosz Papka (Korona Kielce (ME)), Paweł Tomkiewicz (rezerwy), Piotr Darmochwał (Okocimski KS Brzesko), Jakub Zejglic (Concordia Elbląg) oraz Tomasz Bzdęga (Piast Gliwice). W Jagiellonii wystąpiło dwóch były zawodników Stomilu - Tomasz Ptak i Andrzej Niewulis.

Już w 5. minucie Stomil stracił bramkę. Tomasz Kupisz z prawej strony boiska zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, gdzie do siatki skierował ją Dani Quintana. Po stracie gola olsztynianie przejęli incjatywę na boisku, jednak nic z niej nie wynikało. W 34. minucie futbolówka po uderzeniu Kupisza odbiła się od słupka i wpadła w ręce Piotra Skiby. W 39. minucie błąd popełnił arbiter Tomasz Nowicki, który nie podyktował rzutu karnego za faul w polu karnym na zawodniku Stomilu. Minutę później tego błędu już nie zrobił i wskazał na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Grzegorz Lech.

W drugiej połowie przewagę na boisku posiadali piłkarze Stomilu, ale nie potrafili tego wykorzystać. Białostoczanie w 79. minucie zdobyli drugiego gola. Sebastian Kamiński dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na głowę Tomasza Porębskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Michała Leszczyńskiego. Minutę przed końcem Paweł Łukasik strzelał z rzutu wolnego w... mur.