Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

"Liczby i fakty" po 15 spotkaniach Stomilu w tym sezonie I ligi

02.12.20 14:10   em   8

Stomil Olsztyn rozegrał w tym sezonie już 15 spotkań na boiskach I ligi. Przedstawiamy podsumowanie występów olsztyńskiego zespołu podając "liczby i fakty".

• Stomil w 15 spotkaniach zdobył 19 punktów, co daje średnią 1,26 punktu na mecz. Olsztyński zespół 5 razy wygrał, 4 razy zremisował i 6 razy przegrał.
  • Stomi Olsztyn lepiej spisuje się na wyjazdach niż w spotkaniach u siebie. Na własnym stadionie zespół zdobył 9 punktów, a na wyjeździe 10.
  • Średnio na mecz Stomil strzelał 0,93 gola.
  • 5 goli strzeliliśmy w 1 połowie, a 9 w 2 połowie meczu.
  • 8 goli straciliśmy zarówno w 1 jak i w 2 połowie meczu.
  • 14 goli dla Stomilu strzeliło łącznie 10 zawodników: 5 obrońców, 3 pomocników, 1 napastnik oraz 1 trafienie samobójcze.
  • 3 gole padły po rzucie rożnym, 2 po rzucie wolny, 6 po ataku pozycyjnym, a 3 po kontraataku.
  • Stomil nie miał w tym sezonie żadnego rzutu karnego.
  • Stomil w 15 spotkaniach oddał 145 strzałów. 50 było celnych, 54 niecelne, 41 zablokowane.
  • 81 strzałów miało miejsce w polu karnym, a 64 spoza pola karnego.
  • Najwięcej goli (4) Stomil strzelił w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Adama Majewskiego wygrali na wyjeździe 4:1.
  • Najwięcej goli (3) Stomil stracił na wyjeździe w Łodzi. Olsztyński zespół przegrał 0:3 z ŁKS-em.
  • Piłkarze Stomilu Olsztyn łącznie obejrzało 31 żółtych kartek, z czego najwięcej (5) Krystian Ogrodowski.
  • Adam Majewski w 15 spotkaniach ligowych skorzystał z 27 piłkarzy.
  • Od "deski do deski" grał tylko Serafin Szota. We wszystkich 15. spotkaniach grał Koki Hinokio, ale tylko w 10 spotkaniach grał przez całe 90 minut.