Relacja z meczu Mazur Ełk - Stomil Olsztyn

cz Vedaste
cz Januszko
kartki Frankowski ż
Żakowski ż
Bramki Mazur Ełk: Maciorowski Stypułkowski Lech Gredel Konopka Stupak Obrycki Potuszyński Rubinek Januszko Adasiewicz
Stomil Olsztyn: Skiba Gabrusewicz Frankowski Łachacz Gurzec Paszkiewicz (77' Miękus) Czerwiński (68' Ruszkiewicz) Łazar Spychała (46' Żakowski) Lech (90' Kaszuba) Zahorski
Szczegóły Sędzia: Mirosław Kowalewski (Kętrzyn)
Widzów: 200

W meczu 15. kolejki piłkarskiej IV ligi OKS 1945 Olsztyn wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Mazurem Ełk 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 8. minucie spotkania Maciej Paszkiewicz.

Olsztynianie, na mecz z drużyną zamykającą tabelę przyjechali w roli faworytów. Szybko zdobyta bramka przez Macieja Paszkiewicza oraz pewna gra przez całe spotkanie dały cenne trzy punkty, które pozwoliły zbliżyć się do wicelidera tabeli DKS Dobre Miasto. Warto także dodać, że w Ełku OKS odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach IV ligi.

Dzisiaj o godz. 14:00 w Ełku piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn zagrają w ramach 15. kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV-ligi mecz z miejscowym Mazurem.

Drużyna z Ełku zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. W 14. rozegranych spotkaniach drużyna prowadzona przez Mirosława Konopkę i Andrzeja Zientarskiego wygrała jedynie spotkanie z DKS'em Dobre Miasto oraz zremisowała z Romintą Gołdap. Już teraz można powiedzieć, że drużyna z Ełku nie utrzyma się w IV lidze. W związku z wyborami prezydenckimi spotkanie zostanie rozegrane dzień wcześniej niż planowano. Piłkarze OKS-u 1945 ostatnie spotkanie rozegrali w wtorek w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski z Zamkiem Kurzętnik. Po bardzo wyrównanym meczu, zwycięsko 3:2 wyszedł OKS strzelając ostatnią bramkę w ostatniej minucie spotkania. W ligowych rozgrywkach OKS 1945 zajmuje trzecią pozycję w tabeli tracąc do lidera z Elbląga 6. punktów. " Spodziewam się równie trudnego meczu, jak ten z poprzedniej kolejki z Polonią Pasłęk. Mazur na pewno zagra wybitnie defensywnie, nam nie pozostaje więc nic innego, jak tylko ostro atakować od pierwszej minuty. Wierzę, że sobie poradzimy" - mówi na łamach Gazety Olsztyńskiej trener Andrzej Nakielski.